Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Nosena je Exspres a Pronto je vucena...

Kao moja ima samo od 6m,bez problema je vuce traktor od 130-140ks,posto nema kratku tanjiracu nego tockove za stabilizaciju zemljista pred sejanje.
 
Nikola a kada usevas jel moze da se iskljuci npr 4metra a da seju samo 2metra,djel imas slika iz setve ?
 
Samo pola tjs 3m....Imam sliku kako teram pravac i sta napravi od zemljista gde prodje al nemogu da skinem na komp sa tel,ma nista posebno od slika.
 
Pogledao sam ja ponude a cena im se krece od 25-35000 +pdv od 3 m a godiste od 2005-2011.A jel moze traktpr od 160ks da vuce od 4m?

- - - - - - - - - -

Nemam je ja ali ima kod nas u selu.Po recima vlasnika perfektna sejalica,i njive koje je ona posejala bukvalno sve do jedne imaju odlicno nicanje.To je ono sto sam video.

Sa kojim traktorom je vuce?I koja je sirina sejalice?
 
Sta mislite za Vogel Noot Prifi Drill D300?
Gledao sam ja na sajmu,12000 eura ako se ne varam, još sam je poredio sa Kun-ovom i sulky-jevom isto 3 metra,meni lično najbolji izbor sulky cena 9000 eura a jako malo plastike sve ostalo je tu negde zavisi od opreme što se tiče kvaliteta setve nisam video ni jednu u radu ali predpostavljam da ti renomirani proizvođači prate jedan drugog.
 
Imam pitanje za sve koji su se nekad nasli u blizini OLT Sigme sejalice ili je videli u radu.... naime ovo za prve dve slike je ono sto imam u dvoristu, Sigma 30, kupljena na licitiaciji za remont u standardnoj izvedbi predvidjena da se voza na lafetu a ovo na ostalim slikama je ista takva koju sam imao prilike da vidim preradjenu u vucenu sa transportnim tockovima pozadi.. da li mislite da vredi ovo uraditi i zezati se, kako ce sama sejalica raditi? Planiram da je za dogodine spremim, sami bismo je odradili sto se tice varenja, farbanja i samog remonta a posla ima bas bas. Orijentaciono mi treba izmedju 2500 i 3000e za potpuno kompletan remont ukljucujuci i preradjivanje tockova pozadi da bude vucena u jednoj tacki kacenja kao npr Berac kukuruza. 4m zahvat, strahovito masovna sejalica... svaka sugestija ce mi pomoci u odlucivanju da li se upustati u ovo...
2014_08_26_117.jpg
[/URL]
[ATTACH=CONFIG]8206._xfImport[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8207._xfImport[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8208._xfImport[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8209._xfImport[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8210._xfImport[/ATTACH]
Evo obećanih slika.Ovo su sve koje sam uspeo da iskopam a bilo ih je još dosta.
 
Ti druze znaš da ćeš se po manjim njivama napatiti sa njom?
Rade dobro ali ima puno da se moootaaa!


Gogi
 
Nelupaj gluposti,to je sejalica za setvu u istom prohodu sa pripremom :osmeh:

Horschova žitna sejalica za direktnu setvu je COncord,i Sprinter :ppozdrav:

Ovde kod nas svi koriste pronto kao sejalicu za "DIREKTNU SETVU''.Video sam u Rumuniji u par kombinata velikih koji obradjuj preko 50.000ha par komada tih sprinter sejalica.
 
Direktna setva = sejanje direktno, bez predhodne obrade (tanjiracom , plugom itd)
Redukovana setva = sejalica radi i spremanje i setvu sa kombinacijom dve masine( roto drljaca, tanjiraca + sejalica )


Gogi
 
Ovde kod nas svi koriste pronto kao sejalicu za "DIREKTNU SETVU''.Video sam u Rumuniji u par kombinata velikih koji obradjuj preko 50.000ha par komada tih sprinter sejalica.
Pik Bečej,Servo Mihalj Zrenjanin,Agrokombinat Subotica i xxx drugih 50000 ha,nije im poljoprivreda baš toliko razvijena bar ja nisam video :sta:. Obično na Rd zakače sejačice pa tako seju i taj termin koriste za "direktnu setvu" tako i kod nas u selu kada zadružni traktor ide da seje kod direktora,poslovođe i nekih radnika ide kombinaciju traktor-RD+sejačica u već potanjirano ili gruberisano ili orano onda oni kažu "direktna setva"!!!
 
Nazad
Vrh