Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Da da da.... ugaona brusilica sa debelom brusnom pločom......:osmeh:

A ako ti se ne tresu ruke, možeš i sa bušilicom da "skineš" tj ubušiš glavu nitne..... :haha: al sve se mislim da će ti smetati ostali diskovi osim ako ih ne skineš sa kompletnim nosačem.
 
Sutra samo da raspakujem 1 i nadjem koji lezaj ide tacno,neko rece da postoje 2 vrste pa kad narucim kompletne lezajeve onda svaki dan posle posla odradim koju bakteriju.
 
E vidiš, kod remonta sejalica bolje bi prošao sa poljostrojkom..... ona ima samo 4 nitne po disku.... :osmeh:
 
Stigao je i razlog prodaje Amazone sejalice:

2sb4pbc.jpg
Koja prskalica ce da ulazi u stalne tragove? 18m?

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
Sutra samo da raspakujem 1 i nadjem koji lezaj ide tacno,neko rece da postoje 2 vrste pa kad narucim kompletne lezajeve onda svaki dan posle posla odradim koju bakteriju.

neko je tamo pre napisao da stavis duzi m8 to nemoj ni slucajno, jer tamo sa druge strane nemoze da izadje lezaj od tanjira, ne secam se sad koji je imbus ja mislim 8 ako nije tanji..
 
Gde ima da se nabave povoljno poravnjivači tragova točkova,za žitne sejalice,zvao u poljostroj komad 3000 din,pa reko ako ima negde povoljnije.
 
Danas smo uspeli da raskalamimo tanjire na mojoj Gami,sutra ce drugar sam da raznituje. Lezaj izvadjen ali ne pise tacna oznaka,pa ako neko zna oznaku bilo bi mi od koristi da napise i kako izvaditi veliku kosuljicu iz kucista najlakse ?

Druga stvar ko ima najpovoljnije lezajeve,kvalitet mi nije bitan jer nece sejati vise od 5ha godisnje a ne znam ni koliko ce se godina zadrzati kod mene. Seki iz NS-a ima slicne lezajeve i 150din je komad.
 
Lane kad sam zvao nije bio ni 100din po komadu,sad mi puuuno ovo.

Baca odakle udarati ? Od gore nema mesta,jel ga moze varenjem pregrejati ili kako vec ?


P.S. Pokusao sam da obrusim nitne i onda duzim sarafom svucem kuciste dok je na masini i ne ide,kruni navoj gusanog kucista.Ali nisam ni polomio ni jedan imbus kljuc.
 
Nazad
Vrh