Cena psenice 2016

Polako ima do zetve i do prodaje vremena,dokazano vise puta da nema pravila u vezi cene.
Nada poslednja umire!!!
Slazem se u potpunosti sa neskovim postom!
Nisu valjda ludi da daju i nama da zaradimo koji dinar kad mogu bez ikakvih problema i posledica da uzimaju samo za njih a nas da oderu do gole koze!!!
 
Ima li nekih novosti o ceni psenice. Ja cuo dve varijante jedna je da ce biti 13 dinara. A druga da ce biti 125e tona.
 
Bice 110,120 i 130 eura tona sa PDV-om i prevozom do luke Pancevo ili Novi Sad.Cena ce direktno zavisiti od proteina.Tako da preko 12,5% ce btiti 130 eura/t,od 11,5% do 12,5% ce biti 120 eur/t i ispod 11,5% ce biti 110 eura /t.To je ponudjeno otkupljivacima kao garantovana cena.Koliko ce ko izaci prema nama i dali ce moci svi da rade proteine i odvajaju(klasificiraju) robu nije pitanje za mene.
 
Kod mene lokalni mlin-silos prestao da otkupljuje psenicu,koliko se secam zadnja cena je bila 15,5 din.ili gresim.Posto sam veoma dobar sa njima nebih da pisem zasto je prestao da otkupljuje jer bi imao i ja i oni problema posle tog pisanija...posto ima puno botova(stalnih clanova) koji kao nesto pisu i prenose informacije gde treba.
 
150e/t je neka cena koja je podnosljiva. Ispod toga je uzasna cena.

Upravu si, ali na nasu zalost gledajuci fjucerse na stranim berzama, ta cena se ne moze ocekivati 2016, mozda tek krajem ili pocetkom 2017.
Tako za sada stoje stvari, a da li ce se nesto menjati na medjunarodnom trzistu, pa tako i na nasem, videcemo.
 
Danas Galetin gostovao u jednoj emisiji i samouvereno rekao da neveruje da ce psenica na leto ici ispod 100E po toni. Ala nas je utesio.
 
Ubedjen sam da oni znaju koja ce cena biti bilo soje,psenice itd na osnovu cega bi pravili zaduzenja za repromaterijal.Jel se secate kad smo potpisivali one ugovore dok su bili savetodavci za djubrivo mislim da je bio Kan,u ugovoru navedena cena zita 18 din a na leto kad smo se razduzivali u ZITU cena 22din i nisi mogao da das novce nego samo zito::namigivanje::
 
Kaze mi drug da je gledao neki dan na TV-u, zagaratovana cena psenice u zetvi 15.90
Da li je mozda jos neko cuo nesto o tome?
 
Pozdrav,vidim da se svasta prica o ceni .Ja pouzdano i provereno znam da je drugar kome je opasno zaskripao za kredit prodao 30t i dobio 110e na zeleno po toni prosle nedelje, a cini mi se da je u pitanju MK
Tako da to da ce biti 10 , 12 , 13 pada u vodu mislim da cemo dobiti jedno 15 din u zetvi .A prosle nedelje se vuklo za fidelinku i danobijus samo zavoni psenica i sa lagera je isla sa 17,5 din
 
Pozdrav,vidim da se svasta prica o ceni .Ja pouzdano i provereno znam da je drugar kome je opasno zaskripao za kredit prodao 30t i dobio 110e na zeleno po toni prosle nedelje, a cini mi se da je u pitanju MK
Tako da to da ce biti 10 , 12 , 13 pada u vodu mislim da cemo dobiti jedno 15 din u zetvi .A prosle nedelje se vuklo za fidelinku i danobijus samo zavoni psenica i sa lagera je isla sa 17,5 din
Sve ispod 15 je katastrofa. Sa 15 din u zetvi kao trebaa da budemo zadovoljni. Pre mislim 4 godine prodavao je po 27 din. Na 100 tona MANJE 10000E. sitnica
 
Neko da napise neku noviju informaciju? Psenica, jecam?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh