Cena psenice 2016

Zavisi od godine. Ove godine su mnogi ljudi imali vece prinose psenice nego kukuruza.
Ne samo u mom kraju nego i na drgim mestima. Bilo je negde i 2t kukuruza po jutru.
 
A što bi neko sad prodavao pšenicu, a zetva je još poprilično daleko. Da su pare "u zeleno" pa da i razumem taj damping, ovako mi nisu jasni ti ponuđači!
 
Meni samo nije jasno kako ili zbog cega vlada necije misljenje ili konstatacija da nije moguce da u zetvi bude cena psenice 12 din. Izgleda da polako pocinju da shvate da smo toliko nemocni i da imaju svu kontrolu nad nama da mogu da nam nude takve cene da ce im biti krivo sto su i to nudili!!!
 
Ma cista varka da psenice ima mnogo,u nedelju sam isao na vasar u Zabalj,znaci iz Kulpina sam krenuo preko ravnog do zmajeva pa sirig temerin,gospodjinci i stigo 50km ...zita sam video tek tu i tamo isto vazi za moj atar sitno,mazu se oci da ima psenice :sta:...sami sebi skacemo u stomak da smo puno posejali pisite da ga nema,da ga nema .
 
Jugos,ti atari nisu merodavni za zakljucak jer su to sela gde se gaje kukuruz i soja,a i povrce. Za njih je psenica ekstenzivna kultura.
 
kao sto je neko od vas vec rekao,ne igra vise ulogu ni rod,ni ponuda,ni potraznja. oni ce je otkupiti od nas za koliko oni hoce,mi ih ne zanimamo. sta vise ,vecina nas je u kreditima i sa takvim cenama dosta nas ce brzo da propadne,a onda ce da rasprodaju zemlju Tenisima-Penisima,Arapima uz obrazlozenje,kako mi ne znamo da radimo zemlju i da na taj nacin nismo konkurentni u evropi.

- - - - - - - - - -

kod nas su se juce udruzili njih petoro da bi imali vecu kolicinu psenice,ne bi li postigli vecu cenu,imali su preko 500 vagona a dobili 15.5 dinara sa pdv--om
 
Jutros pitam kod jednog otkupljivaca za cenu psenice na zeleno.Kaze cena 9 din/kg :udri:
 
5ca94b28ba3bb2c898d760662ed7d9b3.jpg


Samo pada psenica
 
Mi kako god se okrenemo nama guz*** pozadi,a oni kandzijaju.
Mozda se vrati na 18din,pa da budemo srecni uz gubitak na evru,ali bar psihicki deluje da smo na 0.
 
Nazad
Vrh