Cena psenice 2016

Daj boze.Ali malo razmisli,ja vidim kakva je situacija sa prinosom kod mene gde je zemlja od 5 pa do 7 klase,i sa mojim semenom sa tavana sam ostvarijo vrhunske prinose 4t+ po jutru a mogu da zamislim kakve su prinose imali ovi gore u backoj,srem, gde je bolja zemlja,pored toga bilo je zasejano oko 600.000ha,a svugde je extra rodilo,cisto sumnjam da ce cena ici do februara tamo na preko 18+ din/kg.Drugar iz susednog sela ima 150vagona psenice niko nece da mu otkupe,sad kad je cuo da je cena 12din kaze bolje da je dao po 14,5 nego ovako
 
Daj boze.Ali malo razmisli,ja vidim kakva je situacija sa prinosom kod mene gde je zemlja od 5 pa do 7 klase,i sa mojim semenom sa tavana sam ostvarijo vrhunske prinose 4t+ po jutru a mogu da zamislim kakve su prinose imali ovi gore u backoj,srem, gde je bolja zemlja,pored toga bilo je zasejano oko 600.000ha,a svugde je extra rodilo,cisto sumnjam da ce cena ici do februara tamo na preko 18+ din/kg.Drugar iz susednog sela ima 150vagona psenice niko nece da mu otkupe,sad kad je cuo da je cena 12din kaze bolje da je dao po 14,5 nego ovako
Pa kazi drugaru nek je proda ko stocnu penicu ,oni placaju kolko vidim 15,20,a kod nas se vrti izmedju 15,50 i 16 ,00,a plus vidim da je na svetskim berzama pocela da skace,nek se nejedi,to je neka navlakusa.
 
Zalihe psenice su najvece u poslednjih 30 godina. Prinosi kukuruza ce isto biti rekordni. Apsoulutno nisam optimistican sto se tice cene nijedne od tih kultura.


Da prokomentarisem pisanje o oporezivanju preko 100ha. To sam pisao i pricao jos 2010 i 2011 kada su bili protesti. Nisam podrzan ili sam podrzan u smislu da tako treba i nista sem toga se nije desilo. Takodje sam za stepenaste subvencije. Gde na prvih 5ha ide najveca subvencija recimo 100e/ha, na sledecih 5ha ide 60e/ha pa 40e/ha pa 30e/ha. Sustina je u balansu. Da se vrati balans medju ljudima. Nek imaju ljudi John Deerove nemam nista protiv, ali ne mozemo biti jednako oporezovani kao sto kaze ZCurcic.
 
Poslednja izmena:
20hudck.jpg
....
[TABLE="class: csvtable"]
[TR]
[TH="class: header, align: left"]Wheat[/TH]
[TH="class: header, align: left"]Chicago[/TH]
[TH="class: header headerSortDown, align: left"]Buenos Aires[/TH]
[TH="class: header, align: left"]Paris[/TH]
[TH="class: header, align: left"]Budapest[/TH]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD="align: left"]Change [%][/TD]
[TD="align: left"]+0.22%[/TD]
[TD="align: left"]+0.14%[/TD]
[TD="align: left"]-1.53%[/TD]
[TD="align: left"]+0.31%[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD="align: left"]Change [EUR/T][/TD]
[TD="align: left"]+0.31[/TD]
[TD="align: left"]+0.21[/TD]
[TD="align: left"]-2.50[/TD]
[TD="align: left"]+0.41[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD="align: left"]26/07[/TD]
[TD="align: left"]139.65[/TD]
[TD="align: left"]152.58[/TD]
[TD="align: left"]166.25[/TD]
[TD="align: left"]129.20[/TD]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD="align: left"]27/07[/TD]
[TD="align: left"]139.96[/TD]
[TD="align: left"]152.78[/TD]
[TD="align: left"]163.75[/TD]
[TD="align: left"]129.60[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Podaci za prethodni radni dan se ažuriraju do 9:00,,..Zasto crvena strelica kad ide gore,na Budimpestu mislim.
 
Slucajno sam našao obračun za 2006. god. i tamo piše da je cena žita veća nego sad, 15,2 je bilo. I gde je tu racunica? Ne znam posto je bilo gorivo a koliko đubrivo, sigurno nije bilo blisko ovim sadašnjim cenama. O troškovima života da trošim reči.
Ja prodao za 15.
 
Nazad
Vrh