Cena psenice 2016

Inace kod nas Bijeljinski ''Zitopromet'' izasao sa cijenom od 31 km za metar, plus 5 km od drzave premije, i plus navodno ce biti od opstine 2km. Naravno na to dolazi (na 31km) i pdv, sad kakav ko ima 5% ili 17%. Za obicne smrtnike, kao sto sam ja to bi bilo 31+1,55+5+2, znaci 39,55km ili nesto malo preko 20 evra, sa time sto bi ove 32,55km odmah dobio po predaji, a ostalo bude uplaceno na zr u roku od recimo 8 mjeseci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pescara Subotica ,Mala Baja silos 15,5 sa PDV isplata za 7 dana SRS 13% vlaga i 2% primese
 
Poslednja izmena od urednika:
Idem na varijante gde onaj kome ja predajem nije uslovljen ili zaduzen od strane MK komerca.Jer ako oni takvima rebnu po 15rsd logicno je da ce i oni ici sa tom cenom prema nama.
 
Meni se nikako ne sviđa ni merenje...imaš vlagu 15% nikom ništa skida se 2% ali ako imaš 15.1 % vlage od 10.000 kg dobiješ za naplatu 9.050 kg (troškovi sušenja)...Tako da sam ja to izbegavao ove godine i nosio pšenicu tamo gde skidaju jedan na jedan do 13% a imao sam i poveće vlage tipa 16%,ali ako je vlaga ispod 13% nema pozitivne bonifikacije...Tako da je i merenje ove godine razočaravajuće pored cene.::lose::::lose::::lose::
 
Juče sam predao jednu kamionsku u Panonija promet u Staru Pazovu, rade sve bonifikacije(i na hektolitar) a cena je 17,00/kg svedeno na jus sa pdv-om. Tako da su se moje procene od pre mesec dana obistinile i da joj cena neće biti manja od 17 din i ako su ovde mnogi lupetali i licitirali sa cenom od 12 din.
 
Nazad
Vrh