Cena psenice 2016

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.947
Lokacija
J.Tomić
U toku prosle nedelje su nudjeni ugovori za prodaju psenice.Cena je od 102-105 eura po toni sa PDV-om.Nije prodaja 'u zeleno' jer se novac dobija po isporuci psenice posle vrsidbe.
Nadam se da Vam je jasno sta se sprema.
 
Isto to sam cuo i od drugara pre par dana. Bice veliko Zlo sa cenama.
Ali sada ce se valjda trgnuti oni sto placaju arendu po 250-300e/kj....
Cena zemlje uveliko pada ali slabo se trguje....
 
Kod nas svi jesenas svi povecali povrsine pod psenicom. Kada sam im rekao da ce biti niska cena....
Ma nece, ne zavisi cena psenice od nas, nego od vecih proizvodjaca.
Kako vidim zavisi od Miskovica i Kostica.
 
Pa taman i da na celom svetu nema zrna pšenice i da je samo mi imamo a svima treba, cena će opet zavisiti od mu*onja i njihove računice.
Nema to više veze sa prinosom, kvalitetom i tražnjom. Lipši magarče
 
Jesenas sam ja rekao kolegama da ne seju psenicu da bice cena 12 din niko nije verovao svi su navalili za psenicu bolja varianta jecam manje ulaganja a veca zarada
 
Meni nije jasno sto se toliko trude da sada govore o ceni psenice u zetvi obicno je to nepoznanica do kraja.
 
Onda tebi mnoge stvari nisu jasne.Sad nude 12 pred zetvu kao pod pritiskom dignu dinar i svi srecni i zadovoljni.
 
A sta ce biti ako ne daj boze udari neki mraz u martu? Mislite da cena nece ici gore?
Ako ovako nastave, za 3-4 godine, u mom kraju i jos nekim krajevima sa losijom zemljom i manjkom padavina, prestace da se radi ratarstvo. A vi po Vojvodini i jos neki krajevi po Srbiji sa jako dobrom zemljom, presipace iz supljeg u prazno, kao ja sada.
 
To je scenario koji nas čeka. Za par godina na svojoj zemlji nećemo imatini ni za kiselu vodu.
 
Jos ja mislio uzeti jos 30ha zemlje, ali izgleda da cu smanjiti 30ha. Bice katastrofe.
 
Licno ne verujem u tu pricu oko takve mizerne cene. Ako bi psenica bila 12 dinara, koliko bi bio kukuruz? Osam? Sedam?

Ali uvek je bilo onih koji su pustali buve. A neki se i na to cesu.
 
A zasto mora kukuruz uvek da bude nizi od psenice?
Mislim da je 2012. godine psenica imala nizu cenu nego kukuruz (mislim na cene u zetvi).
Ove godine je psenice posejano kao nikada do sada.
Ranije kada sam prolazio kroz vojvodinu, maltene trazis parcelu sa psenicom... A ove godine je sigurno 50% Vojvodine pod psenicom.
Ja bas mislim da ce ove godine cena kukuruza biti veca od cene psenice.
 
Nudjeno 105 eura pa to sve puta 122din,to mu dodje oko 12,8din sada,a praksa nam govori zadnjih 10 i vise godina da na tu cenu uvek ide 2 do 2,5 din sto mu dodje da ce cena u zetvi biti 15+ dinara.

Sta je tu cudno,ja nisam ocekivao vecu cenu kakva nam je drzava.Kod nas rekordno najmanje posejane psenice.
 
A zasto mora kukuruz uvek da bude nizi od psenice?
Mislim da je 2012. godine psenica imala nizu cenu nego kukuruz (mislim na cene u zetvi).
Ove godine je psenice posejano kao nikada do sada.
Ranije kada sam prolazio kroz vojvodinu, maltene trazis parcelu sa psenicom... A ove godine je sigurno 50% Vojvodine pod psenicom.
Ja bas mislim da ce ove godine cena kukuruza biti veca od cene psenice.

Sta ti je lakse da proizvedes: vagon suvog zrna kukuruza po hektaru ili vagon psenice?
 
Nazad
Vrh