Amarilis

Pa amarrilis svakako zaslužuje temu na forumu, ali mi nije jasno šta si hteo reći sa prethodnim postom.
 
ako kažem da smo proizvodili 5000 petogodišnjih lukovica da li je to dovoljno ozbiljno_Otac je započeo kao hobi,sad imamo u tri boje ,interesovalo me je da li se još neko bavi njihovom proizvodnjom.
 
Može li koja sličica da se nabaci iz vaše proizvodnje, i bar neki osnovni info o uslovima koje biljka trži za uzgoj ?
 
@Djukic

Uživao sam čitajući tvoj post o Amarilisu.
Kakv je finansijski efekat proizvodnje?
 
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Bozanstvene su!Posebno mi se dopada narandzasta,one extra duple ali naj-naj mi je ona sto lici na orhideju!
Nisam znala da ih ima u toliko boja!
Moze li se ova lepota videti i uzivo-tamo malko kad otopli? :sta:
 
Fantasticni cvetovi.Ovu kolicinu i raznovrsnost je steta ne komercijalizovati .Prodaju se kako rezani cvetovi tako i lukovice pakovane po jedna. u svakom slucaju :bravo:
 
Član Zmaj 972 postavlja nemuštu temu: čisto da isproba kvalitet Foruma.
Potom, javlja se časni Djukic sa sijaset fotografija (bez autorizacije fotografija).

Nota bene:
Ovakve, privremene članove našeg Foruma, treba oporezovati i na Forumu i putem državnog PDV-a.

p.s.
Veze nemam KAKO DA STANEMO na put ovim pseudo poljoprivrednicima?
(SVAKAKO IM TREBA STATI NA PUT !!!)
:zli:
 
Ja sam sad za 8 mart video kako ide cveće, mogu samo reći o tome što bi bibliotekar rekao pseudo poljoprivrednicima. Sasvim je sigurno da je isplativije gajiti cveće na 50 kvadratnih metara i prodavati ga, nego 4 hektara pod kukuruzom.

A što se tiče amarilisa, oni su koliko sam shvatio iz priče cvećara u samom vrhu, što zbog lepote, što zbog trajnosti kao cvet, a takođe tražene lukovice. Praktično je sve u amarilisu objedinjeno u idealnoj proporciji.
 
Nerazumem sta bi trebalo da znaci pseudo poljoprivrednik ako vec uzgaja nesto i zasto neko smatra da se radi o privremenom clanu .
 
Zbog prozivke u ovoj temi postovi jednog člana sa fotografijama su na žalost izbrisani, na njegov zahtev. To je posledica flejmovanja i odlaska u offtopic na delu.

Nadam se da će se članovi ubudiće držati teme, a ako se nebave gajenjem amarilisa i nemaju ništa konstruktivno da kažu, bilo bi im najbolje da ćute.
 
@ bibliotekar
@ Djukic

Ova prepiska je obrisana, a vi je možete nastaviti preko privatnih poruka, ako baš imate želju. Kao što naslov teme kaže ovde se piše o cvetu Amarilis, i ostalom nije mesto. Ovo o naslovu teme i pisanju offtopica ponavljam opet, mada znam da je pametnom dovoljno jedanput reći.
A što se tiče banovanja, to ide samo ako procenim da neko krši pravila iz bezobrazluka, a ne iz neznanja.
 
Moji u Savinom selu imaju posađeno 10 ari u tri boje,otac je počeo da ih gaji još davne 1963 godine trenutno imamo tri boje crveno -belu ,crvenu zrakastu i belo rozu sve ih razmnožavamo preko pilića.Da bi jedno pile cvetalo treba 3-5 godina.Gajimo ih u bašti,jako izcrpljuju zemlju.Cvet im se da iz forsirati tako da vi sami odlučujete kada će cvetati.Da ne zaboravim otac je prve lukovice dobio iz Australije.
 
@ zmaj972

Kada tako isforsirane počinju cvetati u bašti i do kojeg se perioda može protegnuti cvetanje Amarilisa.
 
Ovako se to radi izvadi se lukovica u Avgustu-Septembru-Oktobru(pre mrazeva) par dana leži na zemlji sa korenom (otresti zamlju) i lišćem.Zatim posečete listove na 5-8 cm od lukovice koren malo potšišate(moji lukovice nose na tavan tamo se prosuše nedelju dve,zatim ih čistimo od uvelog lišća i odvajamo piliće(ovde se radi o četvorogodišnjim lukovicama),tako sortirane spuštamo ih u podrum da prezime.Ako želite da cvetaju pre bašte,uzmete lukovice stavite ih u karton kutiju ili novine da nemaju svetla i stavite na toplo mesto u kući,na sobnoj temperaturi za 1-3 nedalje lukovica bez sadnje potera cvetni pupoljak kada on viri oko 2cm posadite vaš amarilis sa polu suvim žilama do 2/3 u zemlju stavite fišek od novina preko lukovice i zalivate takotako da zemlja bude osrednje vlažna.One stare žile povuku samo vodu lukovica se pre primi,fišek odloži rast listova,cvetna drška bude deblja i duža posle nedelju dana sklonite fišek ,namestite vaš AMARILIS na polu osunčano mesto bez promaje ,tad ćete imati cvet koji traje 10-15 dana ,na jednoj cvetnoj dršci može biti i do 5 cvetova,bolje krupnije lukovice imaju i po dve cvetne drške odjednom.Ovako se ponašaju nehibridni amarilisi koji se mogu razmnožavati i iz semena,ovo je sporiji proces treba više vremene
 
Gdje mogu da kupim lukovice i koliko kostaju? Kad se sade? Usadila bi malo oko kuce. Znaci zimi se vade i sta jos? Koliko im traje cvijet? Kad cvjetaju? Zao mi je sto su uklonjene fotke. :nono:
Post je spojen: [time]1270825704[/time]
_________________________________________________
zmaj972 je napisao(la):
Amarilis,bez skromnosti najveći proizvodjači u bivšoj Jugi
Koliko ih imas? Na koliko zemlje? Mogu li da rastu u stakleniku ili plasteniku? Kako ti to radis? Kakva je zarada?
 
Slike mojih amarilisa su izbrisane na moj zahtev, zbog prozivki člana koji se potpisuje kao bibliotekar.
Iz istih razloga su obrisane i poruke sa objašnjenjem oko uzgajanja, ukrštanja amarilisa i proizvodnji mladih lukovica iz semena. Deo tih neosnovanih prozivki se na žalost nalazi i dalje na prvoj strani ove teme. Ako je neko zainteresovan za objašnjenja o uzgajanju amarilisa poslaću ih preko pp ili na mail adresu.
 
Ne znam sta da ti kazem, zao mi je sto je to izbrisano i nije fer. Molim te posalji mi ili na e-mail ili na pp odgovore na ova pitanja sto sam postavila a ako budes imao inspiraciju pisi i ostalo jer ja bas nista ne znam o tome. Imala sam jedan amarilis davno i potpuno sam zaboravila sta se sa njim desavalo. Sjecam se samo da je bio predivan i da lukovicu zimi treba vaditi. Kad se stavlja u zemlju? Nakon koliko poraste? Kad se kida? Sta kasnije? koliko puta icnikne cvijet od jedne lukovice u toku godine? Zimi ne moze da cvjeta? Mislim u stakleniku ili kuci.
Unaprijed hvala
 
Ovako se to radi izvadi se lukovica u Avgustu-Septembru-Oktobru(pre mrazeva) par dana leži na zemlji sa korenom (otresti zamlju) i lišćem.Zatim posečete listove na 5-8 cm od lukovice koren malo potšišate(moji lukovice nose na tavan tamo se prosuše nedelju dve,zatim ih čistimo od uvelog lišća i odvajamo piliće(ovde se radi o četvorogodišnjim lukovicama),tako sortirane spuštamo ih u podrum da prezime.Ako želite da cvetaju pre bašte,uzmete lukovice stavite ih u karton kutiju ili novine da nemaju svetla i stavite na toplo mesto u kući,na sobnoj temperaturi za 1-3 nedalje lukovica bez sadnje potera cvetni pupoljak kada on viri oko 2cm posadite vaš amarilis sa polu suvim žilama do 2/3 u zemlju stavite fišek od novina preko lukovice i zalivate takotako da zemlja bude osrednje vlažna.One stare žile povuku samo vodu lukovica se pre primi,fišek odloži rast listova,cvetna drška bude deblja i duža posle nedelju dana sklonite fišek ,namestite vaš AMARILIS na polu osunčano mesto bez promaje ,tad ćete imati cvet koji traje 10-15 dana ,na jednoj cvetnoj dršci može biti i do 5 cvetova,bolje krupnije lukovice imaju i po dve cvetne drške odjednom.Ovako se ponašaju nehibridni amarilisi koji se mogu razmnožavati i iz semena,ovo je sporiji proces treba više vremene
I ja imam desetak lukovica i nikad do sada nisu cvetali kad sam ja htela.Sada znam kako da ih cuvam ove zime .Dosada sam ih ostavljala u zemlji i prvo je lisce raslo a onda po neki cvet
 
Ima fazon da im se kad krene razvoj cveta odseku svi listovi, i tad svi sokovi idu u cvet koji potom bude veći.
 
Nazad
Vrh