Kako povećati natalitet u Srbiji?!

Ranko Cuvrk

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2010
Poruka
251
Lokacija
Kozarska Dubica- Medjedja
Zbog cega imamo tako mali natalitet odnosno zasto je toliko veci mortalitet,da li se to umire puno prije steracke dobi,mladi se nezene , ozenjeni nemaju djecu ili jeno dvoje a mozda svega pomalo.

Sta trba Drzava da uradi a sta gradjani da bi se stanje popravilo ili nema rjesenja?
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Tacno restrikcije struje i mala pomoc drzave za porodice sa vise dece.
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Treba da se ozakoni ;da svaki čovek treba da ima dve i više žena :D :bravo: ::svaka cast::
Neravno ko može :haha:
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

pa zato mi loše živimo jer je opšte poznato da je pravljenje dece sirotinjska zabava :haha: :haha: :haha: :haha:pa se nadaju večem natalitetu :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Restrikcija nego šta, pa u vodenicu ili na salaš.Sad je vreme da se deca prave a ne da se misli o setvi i muži i kolko ćemo zaraditi i gde ćemo,ako nešto pretekne, utrošiti.Za tanjir čorbe i jedne gaće više uvek ima, ima bogami i za mnogo više ::prica::.Sve može da se stigne.Kolko nas puta žena samo na ručak zvala a mi samo da nešto završimo na kompu pa ćemo doći. O ostalim stvarima i da ne pričam. :pecanje: Brzo se živi al se brzo i mre. Fala Bogu četvoro ih imam, ćeru i tri sina. Nema većeg bogatstva. Ajd uzdravlje i uključite malo žene u ovaj post da vidimo šta one kažu ::pomoc:; . Čast svakoj ali ima i onih koje bi da im roda donese, pa prošlo je vreme kad su naši stari jurili tu živinu.:veseljak::
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Samo da napomenem i neke ratove koji su nas po 'malo' zahvatali.
A nisu ginuli penzioneri, bar ne vecinom...
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Pa baš zato što smo pretekli treba da se množimo. Ajd sad, nisu ginuli penzioneri nego ljudi u snazi pa zar mi treba da se poštrojimo što smo ostali, nisi mi baš jasan. Naprotiv treba se truditi da živiš.
NA ako ti ja dam neku od 30-et šta će moja vodenica mleti. Grabi čoveče šta stigneš. Od kuknjave nema vajde. :ppozdrav:
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

N.A. Dok ti des u Picasso zdra i prav a iznose ko njegove slike slabe vade ima od tebe.
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Što je do mene ja mislim da sam završio, imam dva sina i dve kćeri. Od mene je dosta i pozdrav za kolegu rebeljac :D
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Sto se i mene tice dovoljno sam pipomogao tri cerke i jedan sin.
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

e pa pre su zene decu radjale a sad su direktorke raznih firmi pa za decu i nemare vaznija im je karijera od porodice :sta:
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Proterati Durex i piIuIe,zabraniti abortus,i izgraditi prihwatiIišta za decu i bice dece punooooo.
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Nisam to rekao samo mislim da je i to jedan od glavnih razloga.
A kako povecati isto kao sa poljoprivredom drzava malo da pogura a ne ocekivati da bracni parovi bez posla oboje prave decu i postaju socijani problem...
 
Odg: Kako povecati natalitet ?

Ajde ljudi zašto bi se množili ko zečevi kada smo već prenaseljeni kakva je to logika??
Ili možda mislite ako imate više dece bolje će vas čuvati kad ostarite.
 
Nazad
Vrh