Kako povećati natalitet u Srbiji?!

Da ne bude da sam ja samo pricao a nisam radio imam dva sina i kcerku.Zenio sam se dok nisam nasao bracnog druga,i sa njom imam decu.Nisam ja socijalno da mi se nakaci neko na izdrzavanje, to i deci kazem.Imaju sve od mene i imace,ali sto ja mislim da treba da im dam,za nesto vise ce morati sami da se potrude,mada mislim da oko toga nece biti problema.
Inace mislim da do tridesete covek treba bar jednom da se ozeni.Posle su vece sanse da te otmu teroristi nego da se ozenis.:osmeh:
 
Inace mislim da do tridesete covek treba bar jednom da se ozeni.Posle su vece sanse da te otmu teroristi nego da se ozenis.:osmeh:
odlicna definicija za ove sto traze zenu svog zivota :haha:
 
VpxmICh.png
 
Управо се заврши емисија посвећена овој теми на РТВ. Четворо гостију све Др. од којих један министарка (папагајка Славица). Лепо се види да говоре са позиције власти или полтрона. Од демографске угрожености Срба ни с.
Мада лепо увијено, демограф им је ракао да све то што су навели да предузималу је на нивоу статистичке грешке у погледу повећања наталитета. Друго што их је исекао, пошто су говорили о паровима, да за рађање деце не морају да буду у пару.
И замислите смејурију: Ана Брнабић је на челу неког Савета за демографију или како се већ зове!
Све у свему, лупили смо ку.цем о ледину!
 
photo.php
.......................
Najlepse uspomene iz detinjstva imam upravo te sirotinjske,igre u prasini ili blatu,stari hleb potopljen u vodu pa u secer,vodjenje krava na ispasu.Danasnje detinjstvo nase dece su viberi,mesendžeri i jutub.Moja mala Kristina ima 3,5 g. i nepogresivo pusta igrice sa neta i slusa decije pesmice ili gleda crtace mašu i medveda.Starija cerka od 12 g. nece ni da izadje naulicu da vozi bicigli.:ppozdrav:ja sam taj što dreči :haha:
Sam si opisao kako ti deca odrastaju,da kazemo u skladu sa danasnjim vremenom.Kako si ti odrsastao ili tvoji dedaci danas nemogu tvoja deca jer ces ih u protivnom izolovati od drustva. Naravno u svemu treba naci meru. Nisam zato da se parama deci kupuje status u svom drustvu,moje sam ucio da pre svega pamecu,dobrotom i skromnoscu pokusaju da sebe nametnu u svom okruzenju ali sad su nova vremena daleko od tvojih koje si opisao ili tvojih dedaka.

Drugar nas je četvoro braća i sestra najmladja znači petoro dece,i preživelismo od 90-te pa ovamo,nismo bili ni goli ,ni bosi, ni gladni.
Ja imam dvoje dece 11 i 7 god.A da sudbina nije tako htela ispod petoro dece nebi ni ja stao.
A što se odhranjivanja dece tiče ja decu nisam napravio da dobijem dečiji dodatak ili socijalni pomoć nego osećam odgovornost preme njima.
"Priuštiti kakvo takvo detinjstvo"Šta to znači?Da im sve dam na izvolte?Ne drugar moj, deca treba što pre da budu samostalni uz nadzor roditelja i neće postati njonjavi i nesposobni za život.
A sad ipak idem da oborim ženu:ppozdrav:
Ne treba da im das na izvolte ali sta mozes ocekivati od male dece ili do neke 15 godine? da sami sebi zaradjuju za oblacenje, mobilni i ostale potrebstine modernog vremena???
Slazem se i ja sam svoje ucio da nesto rade za dzeparac ali to su tek pocetni koraci u stvaranju radnih navika a racuni koji stizu svaki mesec su ozbiljne stavke u danasnje vreme.
Imam cerku na fakultetu, njen je posao da redovno daje ispite i da cisti godinu, to je njen posao a moj je da joj obezbedim skolovanje.
A kako su moji pretci? pa moji su imali 1-2-3 maksimalno ako uzmem u obzir siru rodbinu, dakle i pre 50-100 godina su razmisljali da li ce moci skolovati decu.
 
хе бих никог да вређам али како у моменту кад си са женом успевате да размишљате или радиш посо или не радиш ил си направио или ниси а чињеница је да је много мање и рађања и абортуса а то је до мушкараца једноставно у србији је све мање

- - - - - - - - - -

само ти одради добро посо да видиш како жена цео дан певши

- - - - - - - - - -

певуши и скакуће
 
Воси
"Ja imam dvoje dece 11 i 7 god.A da sudbina nije tako htela ispod petoro dece nebi ni ja stao"

Потписујем
Моја двојица су само мало младји -да судбина није умесала прсте ко зна...
Правим породицу наравно не социјлне случајеве.

Socijalni slucaj moze da bude samo neko ko je ne daj boze bolestan (nesposoban za rad). Radno sposoban (zdrav) covek moze da bude socijalni slucaj samo ako je neka lenjstina (lenj nece da radi)...
 
Socijalni slucaj moze da bude samo neko ko je ne daj boze bolestan (nesposoban za rad). Radno sposoban (zdrav) covek moze da bude socijalni slucaj samo ako je neka lenjstina (lenj nece da radi)...

Nemoj biti tako siguran. Naravano imaš donekle poentu ipak nije nemoguće u današnje vreme da čovek i pored sve volje da radi i zaradi jednostavno ne može da obezbedi osnovne uslove za preživljavanje. Da ne pominjem ako ima i porodicu.

Naravno postoje mnogi koji su se nakalemili na taj sistem i iskoršćavaju ga koliko mogu. Stekao sam utisak da država na neki način namerno to dozvoljava.

Nije to problem samo kod nas. U EU je možda i izraženiji. Tamo ljudi sa minimalnim primanjima imaju nešto više (a ponekad ako se oduzmu neki troškovi i manje) od ljudi koji dobijaju socijalu. Koja je tu računica ne znam.

Svakako sve to ima veze sa visoko-tehnološkim društvom u kome živimo. U njemu jedan čovek može da proizvede dovoljno hrane za njih 1000. Tako je u maltne u svim sverama privrede uz uvodjenje automatizacije.

Naravno mora se napravit jasna razlika u primnjima izmedju ovih što rade i onih što leže kući.
 
Sam si opisao kako ti deca odrastaju,da kazemo u skladu sa danasnjim vremenom.Kako si ti odrsastao ili tvoji dedaci danas nemogu tvoja deca jer ces ih u protivnom izolovati od drustva. Naravno u svemu treba naci meru. Nisam zato da se parama deci kupuje status u svom drustvu,moje sam ucio da pre svega pamecu,dobrotom i skromnoscu pokusaju da sebe nametnu u svom okruzenju ali sad su nova vremena daleko od tvojih koje si opisao ili tvojih dedaka.


Ne treba da im das na izvolte ali sta mozes ocekivati od male dece ili do neke 15 godine? da sami sebi zaradjuju za oblacenje, mobilni i ostale potrebstine modernog vremena???
Slazem se i ja sam svoje ucio da nesto rade za dzeparac ali to su tek pocetni koraci u stvaranju radnih navika a racuni koji stizu svaki mesec su ozbiljne stavke u danasnje vreme.
Imam cerku na fakultetu, njen je posao da redovno daje ispite i da cisti godinu, to je njen posao a moj je da joj obezbedim skolovanje.
A kako su moji pretci? pa moji su imali 1-2-3 maksimalno ako uzmem u obzir siru rodbinu, dakle i pre 50-100 godina su razmisljali da li ce moci skolovati decu.




Pogrešno si me shvatio,nisam rekao da mala deca treba da mi zaradjuju za račune, zato postoje roditelji,nego sam si napisao da treba da zaradjuju džeparac.
Ali sve se to uči od malih nogu,ne kada već imaju 15-20 godina.Loš primer ću da navedem ali istinit,mladi kerovi se dresiraju od 8 meseci,matorog već jako slabo ćeš naučiti na nešto.Zar nije tako?
 
Nije to problem samo kod nas. U EU je možda i izraženiji. Tamo ljudi sa minimalnim primanjima imaju nešto više (a ponekad ako se oduzmu neki troškovi i manje) od ljudi koji dobijaju socijalu. Koja je tu računica ne znam.
Ovako zdrav da moram da zivim sa zenom i decom od socijale ubio bih se od sramote.Racunica nepostoji,nema kompormisa :ppozdrav:
 
Ovako zdrav da moram da zivim sa zenom i decom od socijale ubio bih se od sramote.Racunica nepostoji,nema kompormisa :ppozdrav:

Aj ti meni pojsani kako ja ovako zdrav (delimično, mentalno se ne računa :osmeh:) da živim od svog rada i još ženu i dete da nekako uz sebe barem delimično pomognem.

Meni se nikao računica ne uklapa bez da me pomognu moji a i njeni roditellji. Mislim sad ćeš reći pretarno računam. Možda ne bih računao da imam kraj sebe ženu svojih godina koju volim, ali nemam pa eto imam vreman da računam i da projektujem šta bi bilo kad bi bilo. Zamišljajućui tako svoju nepostojeću budućnost vidim da sem velike zavisnosti od roditeljskog fonda (a samim tim njihovoh odluka i mašanja u moj život) budćnost u ovoj zemlji nemam.

Možeš ti da kažeš šta hoćeš, ali ovo što ja govorim je surova realnost za veliku većinu mojih vršnjaka. Ja bih voleo da nisam u pravu i da me ti sad diskredituješ i pojasniš mi kako u stvari mladi par može da živi od svog rada ako hoće ipak ne verujem da će se to desiti. Naravno objašnjenja tipa možeš ako hoćeš ili ljubav i volja će pobediti ... ne funkcionišu.
 
Dusanboss molim te nemoj mi zameriti ali za pocetak moras sam da se sredis prvo vidim da pises u 2:58 tad se spava,devojke koje te zanimaju ustaju rano rade {mora da se radi} ti ces ustati nesto kasnije i uvek ces mimoici onu pravu . Brate znaci urani pa kreni malo na pijacu gledaj trazi {nemora da bude na pijaci} ni vuk ne ulovi iz prve hranu kad znas sta trazis nacices vidi ja znam da ima devojaka na hiljade koje traze ozbiljnog cvrstog pravog muskarca :ppozdrav:
 
Aj ti meni pojsani kako ja ovako zdrav (delimično, mentalno se ne računa :osmeh:) da živim od svog rada i još ženu i dete da nekako uz sebe barem delimično pomognem.

Meni se nikao računica ne uklapa bez da me pomognu moji a i njeni roditellji. Mislim sad ćeš reći pretarno računam. Možda ne bih računao da imam kraj sebe ženu svojih godina koju volim, ali nemam pa eto imam vreman da računam i da projektujem šta bi bilo kad bi bilo. Zamišljajućui tako svoju nepostojeću budućnost vidim da sem velike zavisnosti od roditeljskog fonda (a samim tim njihovoh odluka i mašanja u moj život) budćnost u ovoj zemlji nemam.

Možeš ti da kažeš šta hoćeš, ali ovo što ja govorim je surova realnost za veliku većinu mojih vršnjaka. Ja bih voleo da nisam u pravu i da me ti sad diskredituješ i pojasniš mi kako u stvari mladi par može da živi od svog rada ako hoće ipak ne verujem da će se to desiti. Naravno objašnjenja tipa možeš ako hoćeš ili ljubav i volja će pobediti ... ne funkcionišu.
Imas 32 godine,znaci roditelji imaju vise od 50.Kazes da neces da zivis od njihovog fonda,znaci imucnu ste.Nastavi posao u porodici nezapocinji novi :ppozdrav:
https://www.agroklub.rs/ratarstvo/nemacki-giganti-poljoprivredne-mehanizacije/26871/
najzinimljiviji deo clanka i nemacke filozofije
Ali Nemci znaju šta je tradicija i zašto je valja čuvati. Nikome ne pada na pamet da ide za nekim svojim talentom. Mogla su njihova deca da budu i doktori, zubari, profesori, slikari. Ali oni su imali taj neki čip u glavi da moraju da održe nešto što su njihovi preci stvorili.
 
Imas 32 godine,znaci roditelji imaju vise od 50.Kazes da neces da zivis od njihovog fonda,znaci imucnu ste.Nastavi posao u porodici nezapocinji novi :ppozdrav:
https://www.agroklub.rs/ratarstvo/nemacki-giganti-poljoprivredne-mehanizacije/26871/
najzinimljiviji deo clanka i nemacke filozofije
Ali Nemci znaju šta je tradicija i zašto je valja čuvati. Nikome ne pada na pamet da ide za nekim svojim talentom. Mogla su njihova deca da budu i doktori, zubari, profesori, slikari. Ali oni su imali taj neki čip u glavi da moraju da održe nešto što su njihovi preci stvorili.
Gorane, samo mi smo prosli komunizam, i da se posle II svetskog rata čupali brkovi kulacima, proganjali vlasnici fabrika i još štošta. Pa je, bar u mom kraju, bila deviza/izreka ,,idi u fabriku da praviš igle, ali nemoj ostajati na selu". Pa onda naše čuveno ,,bež od mog posla, kaže otac sinu" a i otac i deda se bavili istim poslom i posao razradili, a sada teraju sina da se bavi skroz drugom delatnošću.
Imao sam prilike da slušam kako je kolega bio na specijalizaciji u Švajcarskoj na farmi krava. Svako jutro u 5 je dolazila mlada devojka da pere repove kravama. Preko dana je nije bilo na farmi. Posle izvesnog vremena kolega zapita gde je i sta radi ta devojka, kada je ne vidja kasnije na farmi. Rekoše mu da je to ćerka vlasnika farme, koja studira, ali ceni svoj porodični posao.
Zbog toga su radne navike svetinja, i da deca cene ono što imaju.
Decu treba othraniti, ali ne moraju svi sa 18 godina da imaju svoj auto, da studiraju iz svojih stanova, da se žene kada imaju rešeno stambeno pitanje. Pozdravljam ko se bavi naukom, pa ne stigne da se oženi pre 30-e, ali ko je ostao na četvorogodišnjoj školi, nema šta da čeka, već ženidba i da bude otac najkasnije u 25-oj.
Natalitet se obezbedjuje besplatnim školstvom i lečenjem za porodice koje imaju troje ili više dece, zaposlena žena koja je rodila četvoro ili više dece mora da ima NACIONALNU penziju.
 
Jova reagovali ste bez potrebe post je trebalo da ukaze da kolega mora promeniti nacin zivota jer dosad nije uspeo da pronadje zenu svog zivota koja ga inace siguran sam negde trazi:ppozdrav:
 
дуле непознајемте али веруј ми на реч имаш став као и већина омладине увек ћеш наћи начин да не преузмеш обавезе овако ти је добро мама скува опере и болете брига али живот пролази и једног дана неће бити родитеља ти ништа ниси створио јер ниси морао проблема ниси имао зато ниси ни очврснуо и онда почињеш да распродајешимовину да пијеш да уништаваш домаћинство јер ти си ето остао сам али нећеш никад признати да си ти крив немањемснаге да преузмеш обавез
 
Deci treba davati primer učiti ih pravim vrednostima imam dva sina jedan 6 god jedan dve,ovaj stariji gleda crtani na kompu ali mu ja puštam ne on i to dva sata u toku dana ostalo vrtić kad dođe iz vrtića napolje i igranje,takođe i ovaj mali gleda crtani ali i supruga i ja potenciramo na igranju u dvorštu isto smo prilagodili njima za igru.Verovali ili ne ovaj stariji uopšte nema potrebu za kompjuterom ili tv hoću reći nije zavisnik,npr imamo problem kad odemo kod kumova drugara on kaže klincima hajde das e igramo oni mi ćemo igrati igricu na lelefonu...Dodir sa peskom,zemljom,vodom,blatom,drvetom,travom ne može ništa zameniti a roditelji neka dobro razmisle šta rade i kako.Daleko da sam protivnik tehnologije ali ta tehnologija se savlada za mesec dana a neke istinske stvari NE sami kažemo čega se sećamo iz detinjstva!Zapitajte se čega će se oni sećati:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh