John Deere

kombajn na prvi pogled kao spejs-satl ali kad mi cale rekao da ce da ga vrati nisam verovao sve do sad ali sta je tu je.jos nekoliko dana i idem po mog kejsa. :cool: :D
 
eto vidis da su case bolji cak i od john deera :ppozdrav: samo napred sa caseom zzivica a koji je model kombajna case sto si menjao za john deera je u pitanju?
 
zalutali jeleni u šumu ::namigivanje::
DSC03780.jpg
 
ljepo ljepo bečar vidim pogospodili se i drva u šumi tovariš viličarem
 
puno para za traktor.belgium je daleko transport kosta oko 3000 eur jos carina+pdv.tolko ne vredi.mislim...
 
Ovo sam danas vozio nekih sat vremena:


2nqwe8l.jpg



Sta da vam kazem, razboleo sam se kada sam se vratio u svoj traktor. Traktor je star 2 godine i ima 3800 radnih casova. Imao je kvar pumpe na 400 casova zbog vode u gorivu. Crkla mu je klima pre neki dan ( i na jos 4 takva traktora - izgleda da im je to mana ) i nikakvih drugih problema. Nema nigde ni miligrama ulja ili nafte na njemu. Komocija u sedistu maksimalna, motor se ne cuje u kabini ( cuje se blago pistanje ) snage mnogo mnogo. Igra se sa tim Lemkenom kojeg vuce. Od 16 brzina ga vuce u 12 ali smo probali moze i u 13. uz pad obrtaja na 2050-2080 sto je nekih 15 km/h. Kazu da se moze dozvoliti pad obrtaja do 2000. Potrosnja je 45 litara/sat bilo sta da radi. U prvom trenutku to deluje jako puno ali kad se preracuna da uradi nekih 13.5 KJ/sat onda ispada da trosi 3.3 lit/KJ sto uopste nije puno. U kabini su sve komande na naslonu za ruke. Jednim prstom se menjaju brzine na menjackoj palici koja je velika citavih 4-5 cm :D. Jedino me iznenadila temperatura motora koja je iznosila citavih 95 stepeni, ali mi je covek rekao da je to normalna temp. za te traktore posto imaju 6 takvih John Deera i kod svakog se krece radna temp. 95-98 stepeni.

Lemken koga vuce je neka vrsta polunosenog setvospremaca-germinatora. Napred se nalazi jedan red rotora, posle idu S opruge ( prave, kao na germinatorima ), pa dva reda rotora i skroz nazad kembridz valjak. Iza njega je zemlja maksimalno usitnjena i sabijena tako da se ne gubi vlaga ( sto je jako bitno u ovim susnim godinama ).

Sve je to lepo i dobro ali smo mi mnooooogo daleko od tih masina.
 
cicimoric je napisao(la):
Potrosnja je 45 litara/sat bilo sta da radi. U prvom trenutku to deluje jako puno ali kad se preracuna da uradi nekih 13.5 KJ/sat onda ispada da trosi 3.3 lit/KJ sto uopste nije puno.

Bas ta prica sto se on velikim zemljoradnicima otplati i mali je potrosac na velike kolicine,a ne da ga na uvratinama njive od 2kj okreces 10min
 
Cicimoric, neki se razbole i od samog čitanja tvog izveštaja o JD.
Mislim od muke što se patim sa drndavim Ursusom, kome počela da trokira hidraulika.
 
ako je to model john deere 8330 mada nevidim bas dobro ali vidim da nema ogibljivu prednju osovinu i manje tockove a o potrosnji mislim da je puno 45litara na sat...mogu da zamislim kolko trosi u oranju to mora da guta oko 50 litara na sat ali za takav traktor treba imati odgovarajuce prikljucne masine da bi se povecao ucinak profitabilnost masine i smanila potrosnja po hektru..ali ako bi uporedio fendta 930 vario postrosnja bi bila manja za 30 posto od john deera 8330. :D
 
Sad gledam na tractordata da jd 8330 ima 300 konja a samo 6 cilindara i radnu zapreminu od 9L.Odakle oni toliko konja izvuku meni bas nije jasno :sta:
 
phoenixfendt je napisao(la):
ako je to model john deere 8330 mada nevidim bas dobro ali vidim da nema ogibljivu prednju osovinu i manje tockove a o potrosnji mislim da je puno 45litara na sat...mogu da zamislim kolko trosi u oranju to mora da guta oko 50 litara na sat ali za takav traktor treba imati odgovarajuce prikljucne masine da bi se povecao ucinak profitabilnost masine i smanila potrosnja po hektru..ali ako bi uporedio fendta 930 vario postrosnja bi bila manja za 30 posto od john deera 8330. :D

8330 je, i sa boka se kod njega ne može vidit dali ima TLS ili ne.
što se tiće potrošnje, zar nisi pročitao koliko je čovjek napisao da je uradio zemlje za tih sat vremena?
usporedba sa fendt-om, si ti vozio 930 varia? si mu izmjerio potrošnju, pa da možeš reći da potroši 30% manje?

Rastislav je napisao(la):
Sad gledam na tractordata da jd 8330 ima 300 konja a samo 6 cilindara i radnu zapreminu od 9L.Odakle oni toliko konja izvuku meni bas nije jasno :sta:

ni neugrađuju se više veći motori od 6 cilindara u traktore koliko ja znam
 
nisam vozio fendta 930 vario ali on ima motor zapremine 7.2lit i 300ks i zahvaljujuci vario menjacu u oranju trosi oko 17litara goriva po hektaru a john deere 8330 ima motor zapremine 9 litara i 300ks i trosi preko 20lit/ha pa tu ima neke razlike u potrosnji jer fendt ima MAN ili DEUTZ motore a john deere ima svoj motor i zbog vece zapremine mora i da trosi vise ali to je ok ako se uzme u obzir kolko hektara uradi za sat i kakav mu je ucinak
@rastislav ako zelis znati volvo kamion FH16 700 ima motor sa 6 cilindara zapremine 16 litara izvlaci 700ks ali trosi kao lud mora oko 70/lit sat
 
Pa zato rakovica i propada jer je dozvolila da konkurencija toliko pobegne!
 
Nazad
Vrh