John Deere

phoenixfendt je napisao(la):
... john deere nekada bio vrhunski proizvodjac traktora do 2000te godine ali najbolji su oni john deeri koji su se pravili u americi i tim traktorima niko nemoze da stane na put ali ovi novi modeli su samo nasminkani i dosta se kvare ali su veoma dobri ali i veoma gladni sto se tice potrosnje ali svaki john deere mnogo trosi...

zašto misliš do 2000? možeš mi malo pojasnit,
šminku nema smisla komentirat, jel reci mi molim te koji danas nije našminkan ::namigivanje::
što se tiče potrošnje nemoj biti toliko siguran da JD troši više od drugih ::lose::
 
mislim na one john deere traktore sa okruglim kabinama da so to bili pravi americki john deeri i veoma dobri u tim vremenima ali ovi sada novi sto se proizvode to nije vise to kao kao nekad posto su original americki john deeri jako dobri a ovi novi nisu tako dobri posto se njihovi delovi prave po celom svetu i naprimer u nemackoj se sklapaju a za potrosnju svi kazdu da vise trosi od nekog deutz fahr ali fendta ali takav je john deere....za mene je fendt najbolji posebno model fendt favorit 514c turboshift... :ppozdrav:
 
varaš se što se tiće kvalitete dijelova,
pogotovo izrada kabine koja je na samom vrhu

1169464422_4.jpg

6030_cab_425089.jpg
 
Becar jel ti posedujes neki john deere kad ih tako hvalis?po meni su dobri john deeri kao i svi ostali moderni traktori ali oni jos uvek nisu za nas male paore posto nam treba svakome da imamo 200 300 jutara da se takva masina isplati,imaju skupe delove i odrzavanje ali i kvalitet pa i cenu a za delove znam da se prave po celom svetu ukljucujuci mexico indiju kinu brazil nemacku francusku i ameriku i ostale zemlje gde ima jeftinije radne snage pa se nikad ne zna kakvog je to kvaliteta i john deerea danas prodaje samo negovo ime posto mu svi veruju...john deere se isplati zadrugama a onima koji obradjuju 100 200 hektara zemlje.
 
Pa ko te tuce po usima da kupis nov John Deere. Imas polovnih u perfektnom stanju razlicite snage. Preko se moze naci za 10-15000 traktor u odlicnom stanju (80-100 hp). Da nema vise od 5-6000 radnih sati. A kad ga kupis sa toliko radnih sati i obradjujes od 50-100 jutara trajace ti dok si ziv. Mogu bez problema vise od 14000 rs
 
Sto se tice servisa zamene filtera i ulja za to ti nije potreban nikakav servis na svim novijim traktorima se zamena filtera vrsi vrlo jednostavno "rucno"bez kljuca bukvalno...cena ulja zavisi od tog kakvo sipas a mreza servisa i rezervnih delova je najbolje razradjena od svih stranih traktora (izuzev belorusa hajde...) A potrosnja kod svih traktora je razlicita imam zetora 7211 koji sa dvobraznim kverneland plugom trosi prosek od 7-11lit, a foton od 85ks koji ima moj kum isto sto pise i Phoenixfendt da ima trosi od 9-13lit(tako mi kum reko) do lane sam imao JD4020 IZ 1976 105ks koji je trosio u rasponu 10-14,sad imam 6630 od 135ks koji ima potrosnju od 12-16lit sve zavisi sta ores i kako ores,a za beloruse nemogu da tvrdim kolko trose,ali svi kazu da puno trose.Sto se tice cene nisam ubedjen da su JD skupi,lane sam obisao sve dilere traktora i na kraju sam se vratio ipak JD-u za taj odnos kvaliteta i cene niko nije davao bolju ponudu sto se tice zapadnih proizvodjaca.
 
jugos sa kojim plugom ores kad ti john dir trosi 13 do 16 litara po jutru...ti mora da preterujes sa gasom kao i tvoj kum posto sam razgovarao s njim i kaze da fotonu cepa nekih 2200obrtaja kad ore pa mu trosi oko 12 po jutru ali ja sa mojim fotonom orem na 1600obr i trosim 8 do 10 litara po jutru sa trobrazdnim vogelom,moj komsija djuri,ima john deere 6810 125ks i sa 4 brazde trosi od 11 do 13 litara na dubini od 35cm, koji ti plug imas jel imas neki kverneland 4 brazde okretac ako se ne varam i koji setvospremac vuces za tim john deerom?pozz
 
Ja nikako da se setim kako ti prezime Phoenixfendt...
Za istinu ti dajem da je orano sa dosta jakim gasom nekih 2000-2200obrt.,tako da sa tih 1600obrt.,potrosnja se smanjuje kasnije sam dosao do podataka o potrosnji al tad je vec bilo kasno videcemo ove godine.Imam Kuhn plug cetiri brazde obrtac resetkasta daska.A vidim da znas kolko foton moze da trosi tako za litar il dve za dosta jaci traktor i nije neka "velika"potrosnja.To ti je recimo na 100jutara bure.A i ravnjak plug nije obrtac... :ppozdrav:
 
phoenixfendt je napisao(la):
Becar jel ti posedujes neki john deere kad ih tako hvalis?

kao sto kolega čugi reče, imam 2 komada,
prvi me odusevio totalno, i kada sam kupovao drugi traktor, JD je bio prvi na popisu.

neželim ponavljat slike, kada napravim koju novu, staviti ću na forum (zato sam i obrisao onaj post)
 
He, he, a ja ga izvukao iz brisanih i stavio malopre slike, ako smeta obrisaću.
 
jugos stavi i ti neke slike tvog john deera ako moze i sa plugom da vidimo sa cim ores ili ako imas neki video klip snimi kako ore pa stavi ovde :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh