John Deere

Nista nije otpalo iako ima 3000 sati taj austrijski sto NA spominje.

@Bojan Sudarski
Ne znam, ja sam resen uzeti turcina, pa videcemo da li sam se zeznuo ili ne.
 
Ne znam sta ce biti za 10 000rc, ali sam na ekonomiji pisao ucinke i potrosnju goriva i znam da je JD trosio oko 1.5l po ha vise, nekad i 2 u odnosu na drugi traktor( nosi motor isti kao crveni, samo je hauba skroz druge boje), tako da do 10 000rc ima da otplati sebe u gorivu.
 
Nemoj Bojceticu da ti slikam sta je sve otpalo na tom crvenom i onom njegovom belo crvenom bratu posle 3000 rs i na kakve sve probleme ide. Da je jeftiniji 40% od JD onda bi sigurno bila "best bay" kupovina, ovako je preskup za ono sto nudi.
Ne kudim nikog samo mislim da su preskupi, ili dileri jako puno uzimaju.

NA onda je ogromna vecina sveta luda, ili se tu nesto desava sto ja ne shvatam.
 
@Sandor
Kako ga treba voziti? Da li je tvoj 4cil ili 6cil? CR?

Ne zaboravite da je po broju traktora Mahindra broj 1 u svetu. Po ukupnoj finansijskoj prodaji je naravno JD, ali pogledajte USA izvestaje (posto njih smatramo za najnaprednije zemljoradnike) tamo raste NH prodaja traktora i kombajna a to je sto Fiat Industrial daje nize cene od Case modela, pa ljudi kupuju. JD kupuju po automatizmu jer vec imaju neku JD masinu, pa da uproste odrzavanje. I kod nas veci paori se drze jednog brenda ili grupacije iz istih razloga.
 
Ceo svet, a pola je na americkom kontinentu.
Svako treba da ima svoje misljenje i tu ne treba puno polemisati, ali mene niko nece ubediti da je bilo koji crveni bolji od JD traktora. O delovima je sasvim jedna druga prica gde su rezervni delovi od crvenih bezobrazno skupi spram JD. Imao sam i jedan i drugi i znam dosta ljudi koji su imali crvene pa prelaze na zelene i kod njih je ista konstatacija da us delovi nenormalno skupi za crvene. Zasto ne znam, ali znam da se dosta njih zali.
No nije to ni bitno i da dalje ne kvarim temu nek svako sebi kupi sta hoce pa nek se voza dugo i bez kvarova.
Sandore imas li pojma posto je 6110 M sa kompresorom i tls-om ?
 
Треба га мазити и пазити и ондак нагрува силне сате....чим се притисне ома се понаша ко и сваки други трактор друге боје...

@НА одакле ти леба ти податак да је нови максум тежак 5900кг (јел то мерен са 500+кг тегова напред)?...мој сав од гвожђа, нема трунке пластике на себи па тежак са све теговима (300кг)+ предња хидраулика 5800кг можда које кило горе доле..
 
Ceo svet, a pola je na americkom kontinentu.
Svako treba da ima svoje misljenje i tu ne treba puno polemisati, ali mene niko nece ubediti da je bilo koji crveni bolji od JD traktora. O delovima je sasvim jedna druga prica gde su rezervni delovi od crvenih bezobrazno skupi spram JD. Imao sam i jedan i drugi i znam dosta ljudi koji su imali crvene pa prelaze na zelene i kod njih je ista konstatacija da us delovi nenormalno skupi za crvene. Zasto ne znam, ali znam da se dosta njih zali.
No nije to ni bitno i da dalje ne kvarim temu nek svako sebi kupi sta hoce pa nek se voza dugo i bez kvarova.
Sandore imas li pojma posto je 6110 M sa kompresorom i tls-om ?

Bio je 61.500+pdv. To je bila cena pre sajma.
 
@ Bojcetic moj je 4 cilindra CR motor. Vozim pun gas i opteretim da broj obrtaja padne 8 - 10 %. Treba da ima dosta brzina da ima šta da biraš ( moj ima 24 brzina ) u oranju mi trošio prosečno 12.5 litara na kj a sa teškom drljačom 3 l na kj. Ja zadovoljan . @ Paorpaor cena je oko 57+ pdv.
 
Sa 6*45kg + nosac tegova (oko 450kg).

И даље ми није јасно како је толко тежак, а сав од пластике....верујем ја теби, али и даље сам у неверици....ништа морам питати Цикушу када буде долазио до Чалме са његовим максумом 125 да га отер на кантар да се уверим у ту тежину...
 
Нисмо иста класа...ипак је пума много озбиљнија играчка од ових максума...радио сам ја јесенас поред пуме 160, орали исте дужи, огроман трактор, само малко смешан са оном узаном предњом хаубом....

- - - - - - - - - -

Једино што нису окретни као ови стари максуми...ипак смо краћи за добрих 20 цената са поприличним ајншлагом....
 
Bojceticu ako planiras traktor za teze radove,zaobilazi kupovinu Hatata....

Necu uzeti Hattata, vec Armatrak (Erkunt) tj sada je to Mahindra vlasnik.

@Sandor
Ja kao sofer na Maxxumu to isto radim. Ciljani obrtaji su 1900 a tolerisem da padne do 1800 (cca 5%). 24x24 je bolje od Maxxuma 16x16, mada je i na Maxxumu raspored dobar radnih brzina, pa je u sustini dovoljno i 16.
 
Bojceticu ako planiras traktor za teze radove,zaobilazi kupovinu Hatata....

Zašto da zaobilazi Hatata ako planira teže radove?

@paorpaor
IMG_20180517_113748.jpg
[/URL]capture screen[/IMG]

Na sajmu JD 6110M sa ovom opremom sa slike je koštao 63.500+pdv. Kod mene u komšiluku čovek ima 6170M i ovakav 6110M, gazi ih kao da su tuđi, i prezadovoljan je njima. Ovaj 6110M je meni idealan traktor za sve poslove, od transporta i setve pa do oranja...
 
Nazad
Vrh