John Deere

prošle sezone završavao sa drljačom i poče da se greje . vidim nema vode , sve otišlo u blok (nije se pregrejao glava je ok)
verovatno dotrajao (1966 god)+ zadnjih godina u njemu je bila voda umesto antifriza (pražnjena zimi)
 
Poslednja izmena:
:Danas otisao ovaj elektro ventil za paljenje kardana sutra u potragu da vidimo koliko evropljana I gde ima
IMG_20180422_161224.jpg
 
A sta mu je otislo?Meni je na kombajnu tako otisao neki slican el ventil pa su mi ga u jednoj elektromehanicarskoj radionici premotali i osposobili za rad sto me je umesto 450 evra kostalo 25 evra.Pokusaj,mozda moze da se odradi.
 
Radi kardan 5 minuta I samo ga ugasi ,a kada ga pipnem vruc kao ringla onda sam otisao skinuo sa drugog I stavio I nastavio setvu radi normalno.
 
Maja 12r, na asvaltu puklo.

- - - - - - - - - -

Da se razumemo nosio je relativno lako, bez nekih duplih tegova napred kakvi se najcesce vide na MTZ-u koje vidjam u ataru sa 9 rednim masinama, pa kazu kvarljiva roba.
 
Jesu bili rasireni tockovi kao za repu? Jel to sklopiva maja? Kod nas je jedan sejao sa sklopivom ali sad 13 redi tako da nije bilo sirenja traga tockova, a nosio je aa 6610 sa uzanim duplim nazad tako da su 3 redovi brojuci od sredine isli izmedju dva zadnja tocka. A napred su bili tockovi od nekog kamiona.
 
Na asfaltu puklo ali uzrok su dupli točkovi i skenjane lenije. Moje mišljenje.
Inače zaljubljen u zelenka ali kad ovako nešto vidim....
---------------------------
Kolega me preduhitrio.
 
Nosi takav drugi kod drugog gazde Gasparda 12r sklopiva sa depozitorima za mikrogranulat, mislim da i vise ha poseje pa nije otislo. Po meni cisto fuserenje i los odlivak.
 
Nazad
Vrh