John Deere

Pronasao sam.. na stampanoj ploci jedna dioda vrisnila, zamenjena do duse sa malo jacom ali sad sve radi. Jedino sto kad se ugreje dobro sporije podize spremac neznam sto sad to.. nije valda da mu smeta sto smo stavili 200v jacu diodu na duga svetla.
 
Pumpa, nema sta drugo, je oslabila. Struja samo otvara i zatvara protok ulja, to jest odredjuje kad ce koji ventil odreagovati. Jedan nov ventil je oko 1400 e sa pdv-om.
Pumpa moze da se remontuje, ali samo ako nije bas jako ostecena.
2qldafl.gif
[/IMG]
 
Može da se pojača pritisak na pumpi.Samo manometrom izmeriti i podesiti.Ne crkavaju te pumpe baš tako lako.Često se desi da sam ventil na pumpi napravi problem bez problema time što se zaglavi ili pukne opruga a hoće i da uleti neki špon pa opet problem.To su sve banalne stvari.
 
Da, da, i na ventilu se steluje pritisak. Pritisak je oko 190 bara na hladno, a nesto manje na toplo. Ako je manji od 170 na toplo to sigurno nije dobro.
 
Mislim da sam čitao u priručniku od 4755 da pritisak mora da bude 175 bara ali nisam skroz siguran jer to davno beše.
 
Neka to priceka malko, u subotu i ponedeljak malo radio brzo malo sporo, a juce dizao kp nikad kad dam gore on ga izbaci sve me plasio da ide previsoko... znaci nije pumpa, sigurno nesto bilo pod ventilom. Neka ga ipak on im moc za selffix...
 
Ove godine me bas hoce, nakon sto sad hidraulik dize brzo sad menjac nesto pobenavio, najpre pocela lampa za pritisak ulja ispod 1600 o/min da se pali, a kad sam krenuo kuci onda sam video da mi proklizavaju 14 i 15 brzina, oce sve da se izredja pa eto ti. jel neko imao slicnih problema, rec je o 4755.
 
Proklizavaju lamele jer su potrosene, ili je los klip, gumice na klipu. Spremi par hiljada ervici i ne vodi brigu.
 
Jedna lamela je oko 50 evra. Ima ih dosta u celom menjacu, mozda 20. Sigurno nisu sve stradale, ali da bi ustanovili koje su prvo se premere pritisci pa se onda krene u rasklapanje. Kad se vec otvori ceo menjac greota je ne menjati sve sto se ucini iole losijim. Ja imam ceo menjac kuci rastavljen. Mi smo ceo kupili nov i stavili. Imam dosta dobrih lamela i ostalih delova.
 
Da ali nije mi jasno da je to odjednom pocelo.. i eo danas kad sam ga probao sve radi normalno, odradio sam test sa 7 i 8 brzinom ni u jednoj ne proklizava.. nesto je drugo cini mi se...
 
Aj da ne baksuziram, ali da probam da ti pomognem. Kao prvo da bi radio test ulje mora biti zagrejano na min 50 C, a da bi znao koliko je C moras da utaknes osigurac za dijagnostiku. Kad utaknes osigurac za dijagnostiku on ce ti najverovatnije izbaciti i kodove. Moze biti i da je pumpa menjaca losija, ne moraju biti samo lamele. Ne znam da li si nekad video taj menjac uzivo, ja jesam na zalost. Imas prvo 'ulazne" elemente C1 i C2 kvacila koja su u sustini klasicno kvacilo, u stvari igraju ulogu klasicnog kvacila jer su oni spojka izmedju glavnog menjaca i motora. Tu se i nalazi pumpa menjaca. Posle idu "izlazni" elementi, "menjac" sa svojim planetarima kocnicama i kvacilima. Taj deo je glavni i on najcesce strada ne adekvatnim upravljanjem. Na zalost ovde je sve do vozaca je nema elektronike da izbalansira sve radnje pa jedino laka ruka odredjuje dugotrajnost.
 
Laka ruka posle 27 godina tesko da mu moz nesto pomoc, ako je nesto dotrajalo, video sam menjac imam ono radionicko uputstvo, a i tamo mi pise da po tim pojavama mi se javlja negde curenje ulja, i da zagrejan traktor testirati kvacila na proklizavanje u 7f i 8f i jer su u te dve brzine potpuno razlicite grupe kvacila i kocnica, i ni u jednoj ne dobijam klizanje u obe oce da se ugasi motor. Ja sumnjam da mi se neki ventil glavi, jer je par dana bila hidraulika isla sporo pa proradila, sad ovo nije htelo pa proradilo, kontam da je neka trunka u sistemu pa glavi ventilcice, jer u ventilima za grupe kocnica ima vod pilotskog ulja koji je jako niskog pritiska i kad pilotsko ulje savlada oprugicu onda vetil posalje ulje pod punim pritiskom. E sad videcu oce opet.

- - - - - - - - - -

Rista staro je to. Jeste 105 konja ali vatrenih vukli su kod nas u D.P. 4 brazde plugove koje su posle njih nasledili ursusi 120 ks. Diferencijal od tih 4020 se uspesno ubacuje u imt 5170 rogonju i nikad posle ne crkne, a motor kazu stari traktoristi uvek suv ko barut.
 
Ponudi ti njemu malo nizu cenu...nije to los traktor,al retko kome to treba,ipak je to staro ihaj..al je pristojan i ispravan..
 
Pozdrav kolege
Imam JD 920 (ovaj sa avatara) . Puko mi je blok motora unutra po sredini iznad radilice . Pitanje je koliko varenje može da bude uspešno . Između ostalog predlažu mi da ubacim motor od tamića 60-ice. Ima li ko mišljenje ili savet.
 
Nazad
Vrh