John Deere

2WD traktor ima veći klirens, okretniji je i lakši što je dosta bitno kod tih lakših poslova. Da on njemu nevalja ili netreba brzo bi baja njega prodao. ::namigivanje::
 
nisi upucen u situaciju...tako da nemoj govoriti o prodaji... :nono:
za klirens se bas i ne slazem,moze imati do 5cm veci klirens,laksi je do 200kg a okretan je svaki,ja i fergusona okrecem pod kocnicom :cao:
 
Rekao sam da gazdi traktor nevalja da bi ga prodao no očito da je zadovoljan i da ga traktor zadovoljava. Što se tiče klirensa varaš se za tih 5 cm, razlika je veća. Razlika u kilaži je preko 300 kg. Što se okretnosti tiče tu bi se dalo raspravljat nadugačko i naširko. Čini mi se da nisi probao okretati 4WD traktor pod kočnicom kao 2WD jer da jesi vidio bi što bi se događalo. Uspoređivati okretnost JD šestaka i malog ferca je promašaj tako da... No mlad si, ima vremena skužit ćeš, naučit ćeš. :cao: A što se okretnosti tiče mislim da su od JD traktora okretniji samo New Holland traktori sa SuperSteer prednjom vučom. Na okretnosti JD-u skidam kapu. :bravo:
 
vidi da ga zadovoljava ne bi mu orao imt brena sad dal je 5106 ili 5136 to nije utvrdjeno :D

ne bih rekao da JD mama,jer kad se radi spremanje zemlje opet rade case ili brena,kad unajmi radnika da mu case jer manje trosi,a na traktoru kao sto je taj jd od 3-4t ili vise 300kg je zanemarljivo,a kad okreces traktor 4wd sa iskljucenom prednjom nema razlike koliko sam primetio
to znam jer je tako na belorusu
 
Mislim na sve traktore slične ovome, ne samo na traktor od tog tipa. 2WD traktor možeš na kočnici okretat čitav njegov radni vijek dok kod 4WD to neide, a jasno je kolko je dobar ajnšlag bitan u sjetvi, špartanju i sl. poslovima.
 
Upravo to 4WD može pod kočnicom ako je baš neophodno inače je najbolje izbegavati da bi se sačuvao prednji most zbog sila koje trpi pri okretanju pod kočnicom, a koje se posle mogu veoma loše odraziti na prenos u prednjem mostu.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
a jasno je kolko je dobar ajnšlag bitan u sjetvi, špartanju i sl. poslovima.

to stoji da je bitan ajnslag,ali i dalje ne mislim da je JD-najokretniji u toj klasi jer ovaj i nema bas neki...
opet ti kazem covek ima oba i sa JD-om je puno zahvalniji :cao:
 
dali znate gde se proizvodi john deere seria 5000 kao sto su modeli 5720,5820,5725 i ostali modeli ja sam cuo da se oni proizvode u mexiku a drugi kazu da su nemacki ...sta vi mislite?i dali su dobri ovi traktori 5725 iz mexika :sta:
 
Kakav JD 20000 mh bez generalne to nama ne stima mi volimo sarafati
nije zanimljivo ako se ne kvari :haha:
 
i ja tako mislim ali john deere je nekada bio jedan od najboljih traktora i ti traktori koji su proizvedeni u americi su dugovecni i dobri ali veliki potrosaci naravno,ali ovi iz novije serije su samo nasminkani i proizvode se po celom svetu ukljucujuci kinu i induju i ostale zemlje pa se nezna odakle je taj john deere kada se delovi proizvode po celom svetu a u nemackoj se neprimer sklapaju,i ja mislim da kao sto i drugi kazu john deere se prodaje samo kao ime posto svi misle da je john deere najbolji ali u sustini bio je najbolji nekada a sada nije i prodaje se samo kao IME john deere i svi ih zato kupuju,i ja nemislim da su ovi noviji john deere losi traktori ali svi kazu da su skupi da imaju veliku potrosnju goriva i skupo odrzavanje pa ako bi nekad kupovao neki traktor onda bi to bio neki fendt posto je to nesumnjiv kvalitet i proizvodi se u jednoj jedinoj fabrici u nemackoj i ti traktori imaju vrhunski kvalitet najnapredniju tehnologiju ali i cenu.
 
dobri i pusti,ja ga kupio i ostavio,imao je dosta mana u odnosu na cejsa,a model je bio 5725 jd.kad smo kod same proizvodnje mislim da se traktori samo sklapaju po okolnim zemljama u odnosu na SAD,mexico ima jeftinije traktore u odnosu na nemce i italijane.za italijanski traktor 5525 sa 80 ks treba platiti negde oko 40.000 eura bez pdv.takav traktor nemoze da kupi nas paor dok u drugim zemljama svi kupuju.bar mislim da je tako i da se traktori nikad nesklapaju unapred vec kad im stigne porudzbina oni ga sklope za dan i posalju ti ga,e tako se to radi u razvijenom sistemu.mislim da se 5725 serija proizvodi i u turskoj ali neznam nista za tursku.
ovo je traktor sa lagera res-trejda u n.s. cak sam ga i vozio,veoma su dobri ali....
img1951.jpg

img1946.jpg

img2233.jpg

5525 kad kupis bude skuplji u odnosu na 5725 za 10.000 eura ali ima neka savremenija resenja[bolja](italijan)
 
ovaj 5515 nije tako los ali je vecinom namenjen za vocnjake i vinograde posto ima takvu konstrukciju a ovi 5725 na oko izgledaju solidno ali sta se krije unutra neznam ali jedino znam da je motor kao i na ostalim serijama 5000 4,5lit powertech sa rotacionom pumpom turbo i nema tolko elektronike nego je sve vecinom mehanicko sto se tice menjaca i hidrauike i poluga ali zato zavrsna obrada je na slabom nivou,ali solidno uradjena ali vreme ce pokazati kao ce se ti traktori pokazati posto ih jedni hvale jedni ne...
kao sto kazes za srpskog paora su najbolji belarusi zetori imt i ostali traktori po pristupacnim cenama i jeftinim delovima a za novu tehnologiju i moderne traktore nema para svako, pa se kupuje sto se moze...jel tako? :D
 
phoenixfendt je napisao(la):
dali znate gde se proizvodi john deere seria 5000 kao sto su modeli 5720,5820,5725 i ostali modeli ja sam cuo da se oni proizvode u mexiku a drugi kazu da su nemacki ...sta vi mislite?i dali su dobri ovi traktori 5725 iz mexika :sta:

nemojte miješati serije, jel traktor tipa 5820 je grijeh uspoređivati sa 5725
serija 5020 u kojoj se nalaze gore spomenuti model 5720 i 5820 su made in germany
 
E,vecina se podsmeva nesto ovo nesto ono na JD a vecinom ste vlasnici rusa ili nekih starih imt-a,koji ni da prismrde takvom velikanu! ::svaka cast::
 
(jugos) :bravo: ja sam vlasnik kineza foton europard 804 i koji malo trosi i lak je za odrzavanje i zadovoljan sam ko da imam nekog john deera ali znam da je john deere nekada bio vrhunski proizvodjac traktora do 2000te godine ali najbolji su oni john deeri koji su se pravili u americi i tim traktorima niko nemoze da stane na put ali ovi novi modeli su samo nasminkani i dosta se kvare ali su veoma dobri ali i veoma gladni sto se tice potrosnje ali svaki john deere mnogo trosi i skupi su delovi i odrzavanje pa nemozes ni sam da zamenis ulje ili filtere pa svaki put zoves servis i platis 200 300 evra Eto to je john deere sada vise nije najbolji posto ga je FENDT prestigao i sada je na prvom mestu najboljih traktora i nijedan john deere se nemoze s njim meriti posto je FENDT poslednja rec tehnologije a posebno njegovi vario menjaci!Ali nama manjim paorima se ne isplati to mi vise volimo jeftine traktore koje malo trose i jednostavni su za odrzavanje a za neke john deerijeve i fendte treba da dodju bolja vremena.... :D
 
Nazad
Vrh