John Deere

Menjac jeste skup deo traktora, ali tako je na svim traktorima sa PS menjacima. Novi jd traktori ne dozvoljavaju vozacu da ga unisti jer elektronika sve konntrolise, dok starije serije kao moj dosta zavise od vozaca. Pravilnom upotrebom se radni vek znatno produzava. Menjaci novije proizvodnje prate moto casove pa i vise, dok stariji to ne mogu. Ima niz primera gde su 4755 izdrzavali i po 20000 rs bez generalne, ali menjaci nisu puno preko 10000. Kad sam imao problem sa menjacem malo sam citao americke forume i oni kazu da se prvi servis na ps menjacima starije generacije uradi na 6000-7000 rs. To znaci da se zamene lamele, gumice, pregledaju klipovi unutar modula, zamene opruge i jos po koja sitnica. Taj servis je nekoliko puta jeftiniji nego nov menjac koji je oko 9-10 k evra. Od prilike delovi su oko 2000 i ruke 1000. Da napomenem da ovo nije obavezan servis koji preporucuje jd nego su to naprosto ameri uvideli kao potrebu da bi se vek menjaca podigao iznad 15000 rs.
 
A koji menjac nije skup?Sve to kad se radi normalno i odrzava traje,e sad ima ludaka i nemarnih koliko hoces.

Sta li je clan Malaksalo uradio sa onim njegovim,koji kvar je bio u pitanju?
 
Verovatno sam vec pisao o tome. Kod nas je jedan kolega radio remont menjaca na 6920. Upitanju je bio autopower, iznelo ga je sve 12.000e. Clan Pantic je skidao taj menjac. Traktor je licno taj kolega uvezo iz inostranstva jel nije hteo od nasih da ne bi vratili sate. On ga je uzeo sa 5.500 sati. Ali je pitanje da li je prava satnica...
 
E ima i jd jednu manu, a to su ti ap menjaci na 6 seriji. To se pokazalo izuzetno katastrofalno u originalnoj, fabrickoj varijanti. Ti menjaci maximalno izdre 5-7 k rs
Kad menjac crkne, ali bas crkne, novi fabricki je bez tih bagova i on onda ide kako treba. Naprosto na zapadu bi taj posao vlasnika kosta dosta jer je majstor skup, oko 80 evra je radni sat, a treba bar 60-80 rs. I onda se oni lepo odluce da ga prodaju sa 5000 rs dok jos nema problema. Ti traktori su uglavnom jeftiniji nego li oni sa pq menjacima, a narocito 6920 ap.
 
Ovaj je placen oko 40.000e sa prevozom, carinama, 2008. godiste.
Mislim da on nije znao da se kvare autopower.
 
Ako ne gresim. Claas traktori imaju Jd motore ?? Kod mene almex ima 5 sa jd motorima i nijedan nije izdrzao vise od 5000h... dok fend ja mislim 512 ima 25000 sati dimi,malo teze pali .. ali.radi...
 
E to nisam zapamtio,jedino kad odem tamo pa da ih vidim ponovo, gledao sam zato sto sam imao kombinaciju da prodam svoj traktor,da dodam nekih 6-7k i da uzmem classa od 160ks.
 
Moj glas za motor ide za John Deere motore, mislim da mu ni jedan nije niblizu po kvalitetu i izdrzljivosti... Ne pisem nista na pamet, nego sto sam vozio traktor i sa 5, 10, 15 i sa preko 20000 rs traktore... U prethodnom postu sto sam spomenu kolegu za traktor 2250, prije dvije godine dovezen mu je traktor iz Francuske 2140 sa zaribanim motorom za 5000e.. ( u tih 5000e covjek je kupio nove lezajeva na radilici i postavio ih ali nije radio obradu to je kolega sve znao). Radio je pola godine i jedan stojeci lezaje se okrenuo, rasklopi sve , ( nesto se moralo navarivati, ne znam sta tacno znam da je jedva izvuceno na zadnju mjeru nesto na stojecem lezaju), obradi radilicu, nove lezajeve, nove karike.. Kada su ga otvorili stubline na traktoru su kao nove, jedan se primijeti da ima malo zareza, a traktor ima preko 20000 rs, tako da je kvalitet sigurna.
 
A koji menjac nije skup?Sve to kad se radi normalno i odrzava traje,e sad ima ludaka i nemarnih koliko hoces.

Sta li je clan Malaksalo uradio sa onim njegovim,koji kvar je bio u pitanju?
Nije bio menjac u pitanju nego hidraulicna pumpa i ona je pravila kojekakve zvukove i lupkanje.
Sada imam drugi problem.Nece kardan da vrti na 540 obrtaja a na 1000 vrti.Ustvari vrti on na prazno a kada se optereti odnopsno zakaci neka masina on ne pokrece.Sta bi to moglo da bude?
 
Nisu menadžeri u JD ludi da dopuste inženjerima da naprave traktor koji može da radi 20.000 sati. Materijali su dostupni (danas imamo čelike, legure, keramiku, presvlačenje površina, termičku obradu laserom.....masu tehnologija koja prije nije postojala), inženjeri imaju znanje i vještine, mašine su dostupne (danas mogu da se ostvare tolerancije i kvalitet obrade koji je ranije bio nedostižan)...Bez problema bi mogla da se napravi mašina koja bi mogla da radi 20 ili 30.000 sati ali nema volje. Zašto bi na tržište stavili mašinu koja će raditi 30, 40 ili 50 godina kada mogu da naprave mašinu koja će da radi samo 5 i da te natjeraju da kupiš novu jer su troškovi održavanja nenormalni (dijelovi plus ruke).Promijenila se filozofija u proizvodnji. Inženjeri se više ništa ne pitaju, danas vladaju menadžeri, ekonomisti i bankari.
 
E to nisam zapamtio,jedino kad odem tamo pa da ih vidim ponovo, gledao sam zato sto sam imao kombinaciju da prodam svoj traktor,da dodam nekih 6-7k i da uzmem classa od 160ks.
Koji je model u pitanju? Mada sigurno je JD motor u njemu, a stradao je na tako malo sati verovatno zbog dobrih vozača i redovnog održavanja.

Samo pun gas u teškim radovima i nema brige za motor, bolje malo više nafte da srkne nego ulja.
 
826...ma teraju ih oni isto sve, uvek glasam za Jd proizvedene do devedesetih,prave masine,ne unistive,kao sto je 4630...trpe svakojaku torturu od gazdi i idalje se kotrljaju,dok ovo novije moras da pazis da ti mis ne pregrize neki kablic....
 
U sredu je doteran,vrata su otvorena za ko sta pije
2pyxg75.jpg

2d0kncg.jpg

23gxyfo.jpg

2e0qqhg.jpg
 
I ja mislim,preci mi servis svo ulje i filteri,kacen je na komp,pritisak ulja na leru 3,2bar na 2100rpm 4,2,pritisak u menjacu 16,7(nov ima 17).
 
Имам ја таквог једног у селу...тера већ 4 године са таким гумама (предње и задње ћелуси скоро), каже троши трактор по 30л у орању, а није му јасно због чега је то тако...

- - - - - - - - - -

Нисам реко кад, већ да га само требаш обути...
 
Pisao sam vec,mene potrosnja nesto ne interesuje,bitno da se posao radi valjano i kako Bog zapoveda,a toliko mozda trosi po H.
 
Nazad
Vrh