John Deere

Nasi mogu da ga skinu, I samo da gledaju u njega... Sta god da je crklo, tesko da ce biti jeftino...

Sent from my Komodor using Tapatalk
 
Cena remonta tog autopowera-a je od 11000e do 18000e.
A sto se tice prevoza salje se autobusom, to jest, stavlja se u prikolicu autobusa....
 
Ili nisu vise kao sto su nekad bili ti John Deere traktori,ili je gazda terao samo tako,posto vidim da je bas mastan i prljav,taj je pustao dosta ulja negde.
 
Traktor ima nesto preko 5500rc...
Vlasnik je kupio traktor u inostranstvu i napravio oko 200rc dok nije otkazao.

- - - - - - - - - -

Koliko sam upucen ne rade se kod nas takvi menjaci.
 
Pa nije spejs satl pa da se ne radi kod nas, rade samo se nije raspitao.Nismo mi bas deca za njih preko.
 
Ta serija je posebna sto se tice uskladjenosti motor-menjac, bukvalno motor na ovom traktoru za svoj radni vek sahrani 3-4 menjaca. Koliko znam u Srbiji nikada niko nije pipnuo ovaj menjac, obicno su ih menjali I stavljali Power Quad.

Sent from my Komodor using Tapatalk
 
Covek se raspitao u Res tredu. Ako neko zna ko radi takav menjac neka kaze, da prenesem coveku, a mozda ce cak i on procitati, posto prati forum.
 
Ajde provericu kod drugova oni su negde nosili njihovog dzoniku u Suboticu ili negde okolina ima jako dobar servis njima je bio riknuo konusno-tanjirasti!
 
Ako dobro vidim, ovo je Nemacki ZF menjac. Smatraju se jednim od najboljih menjaca na svetu, barem u programu komercijalnih vozila. Opet bi reparaciju bilo najbolje uraditi u samoj fabrici ili njihovom (ZF) ovlascenom servisu:ppozdrav:.
 
Zar nije 5500rč ipak premalo sati za otkaz mjenjača? Ipak je to ZF, oni rade bezbroj mjenjača za kamione i druga vozila, bar oni imaju iskustva u tom poslu i ti mjenjači u kamionima guraju preko milion kilometara. U čemu je problem da u traktoru otkaže nakon tako malo sati? Jasna su mi opterećenja kojima su izloženi, razlike u radu izmedju traktora i kamiona ali ipak...5500rč mi stvarno djeluje premalo.
 
Kazu da su ti autopower menjaci jako losi. Pa se veravatno zato i kvare. To mi je rekao Lale iz Klenka, kaze da izbegava da in donosi.
 
Power quad u selu na 6920 mislim da nikada nije imao nikakav problem. Poznanik ga vozi kod gazde i taj traktor je 10+ godina u pogonu, a kupljen je nov. Ima sigurno 10.000 i vise sati. Definitivno treba uzimati komponente koje su se pokazale pouzdano.
 
Auto power je dosta jeftiniji ne AQ i preko kad se prodaju kao polovni, pogledajte oglase. Verovatno imaju svoj radni vek nakon čega je potrebna reparacija.
 
Nazad
Vrh