John Deere

Odlično.Imaš li neke slike tog posla?Skidao sam kod mene i nije mi se činilo da su gumice loše mada ko zna kakve treba da budu.Držao je i moj traktor podignute poluge sa oruđem odlično dok nismo prilikom štelovanja hidraulike nabili poluge u kabinu. :osmeh: Od onda ne drži a moguće da su gumice prosvirale.
 
Radili smo par puta isti posao ali nismo tačno dijagnostikovali.Nedostajao nam compact disk od traktora pa nam se jednostavno nije dalo. :haha:
 
Nije ga pokvario ne mogu grešiti dušu ali nije ni rešio problem.Poboljšano je stanje a vijagru ne smem da mu stavim.Plašim se da mi ne prebaci setvospremač preko kabine skroz napred i da mi probuši prednje gume. :haha:
 
Maticu posto nisam slikao pre nego sto sam stavio klip prikazacu ti skicom i merama kako izgleda klip posle obrade. Kao sto sam kazao stari zljeb je ostao a novi ispred njega je doradjen.

k96dro.jpg
 
Potrebna mi je pomoc, tacnije trebam par informacija. U pitanju je John Deere 2450, sporo mi dize poluge i podrhtavaju,. Kada se traktor zagrije, na leru se pali lampica od pritiska ulja i upali se neka svirena. Sumnjamo da je u pitanju hidraulicna pumpa, pa smo htjeli da izmjerimo pritisak koji pumpa pravi. Zanima me koliki treba da bude radni pritisak na polugama, na izlaznim prikljucima za kipanjem, na volanu, na kocnicama?
 
Na izlaznim priključcima treba da je pritisak 150-160 bara.Treba izmeriti i pritisak šaržne pumpe koja se nalazi unutra u menjaču.Ona hoće da pravi dosta problema a njen normalni pritisak je 10 bara.
 
Ta unutrasnja zupcasta pumpa mi je bila otisla na John Deeru 2030, ali na njemu je otkazivao volan, nije radilo polovljenje brzina, kocnice nisu radile.. Na ovom sve radi, volan radi normalno, brzine polovi, kocnice rade, samo sporo dize poluge i podrhtavaju i pali se lampica od pritiska ulja...
 
Trebao bi da ima još jedan filter.Izgleda više kao sito.Nalazi se unutar menjača a ulje mora napolje da bi se on očistio ili zamenio.Na centralnom kućištu a tik iza filtera hidraulike postoji okrugli čep(kod mene na traktoru je tako)koji se odvije i izvuče sito cca 30cm dužine.
 
Danas izmjerili pritisak na crijevu za kipati, i iznosi 150 bara.. Mislis na nesto od ovoga
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] ?
 
Nisam siguran ovako po slikama a ne bi da pišem na pamet.Čep ima u sredini četvrtastu rupu da u nju može da uđe račva na 1/2 i tako se odvije.U principu to je filter menjača i ne bi trebao da pravi probleme hidraulici ali bi ga trebalo proveriti.
 
Sutra cu pogledati, a oticu i kod kolege da izmjerim na njegovom traktoru, ima isti traktor..
 
Potrebna mi je pomoc, tacnije trebam par informacija. U pitanju je John Deere 2450, sporo mi dize poluge i podrhtavaju,. Kada se traktor zagrije, na leru se pali lampica od pritiska ulja i upali se neka svirena. Sumnjamo da je u pitanju hidraulicna pumpa, pa smo htjeli da izmjerimo pritisak koji pumpa pravi. Zanima me koliki treba da bude radni pritisak na polugama, na izlaznim prikljucima za kipanjem, na volanu, na kocnicama?
Na podu kabine ispod sedista imate ventil pomocu kog regulisete brzinu dizanja-spustanja,pa pokusajte prvo njega odvrnuti-zavrnuti za brzi rad poluga.
 
Nazad
Vrh