John Deere

Brtva glave nije više od 500€, ispušna grana 200€, to su nažalost neke od grešaka na seriji 30.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Stigao kod nas u selo juce.Ne znam oznaku slika skinuta sa fb-a.
Za kolegu Krajisnika ambari iza i sa druge strane gde stane 100 lanaca kukuruza u klipu,sirinu i visinu ne znam ali mnogo dugacki i mnogo visoki.
 
Sasa trebali smo veceras da dodjemo na alvaluk Jaksic i ja,ali posto ujutru startujem jako rano nisam mogao da dodjem.
 
Brtva glave nije više od 500€, ispušna grana 200€, to su nažalost neke od grešaka na seriji 30.
Oni nisu normalni s tim cijenama, tko to može platit, brtva glave 500€ citam i ne vjerujem, na 6x20 znam da je serviser davno iz Nc prico, da je na njima hladnjak opet problem i da je bolje narucit novi od 30 serije vec trazit za 20, ti traktori mi se sviđaju, ali neka hvala tko voli (može) nek izvoli !

- - - - - - - - - -


Ps. za forteru nova glava ne košta 500€ znam da je u "Tractor Pro" bila 3000kn kad smo zvali ;)
 
Kod nas u selu ima jedan 6620 kupljen nov pre 7-8 godina. Sada ima oko 10000 radnih sati i koliko znam motor nije otvaran.
Na busilici za geoloska istrazivanja, nekoj cileanskoj je JD motor, sestak, turbo, rotacina PVP, sve na motoru a i vecem delu masine Made in USA. Masina je 2011. godiste i kako radnici kazu ima malo vise od 10000rc. Motor suv kao barut!!! Nikad nije otvaran. Nisam mogao da verijem. Tako mlad a toliko rc.
Ovi domaci motori na mnogo manje rc propisaju na sve strane, a onaj se samo sija u onoj njegovoj zelenoj boji:osmeh:
Kad sam bio tamo, nisam imao nista da slikam kako to izgleda, ali nisam mogao da veujem da motor od 10000rc nigde ne pusta ulje
 
Pozdrav ,nisam bio na forumu nekoliko dana pa vidim da ima pitanja u vezi ovog 6630 ,putin ovako da odgovorim tebi prvo radi puno zemlje nezz koliko toćno u hektarima al cca 150 rali zemlje ,mislim da ti činjenica da ima 200 krava sve govori tj da ima taj traktor 7500 rh ,znaći ovako da pojasnim malo on i njegov kum imaju zajedno samohodni silokombajn ,a kum ima isto oko 200 krava ,znaći taj john deere razgrne i zgazi njihovu svu silažu i sjenažu u jednog godini a kad proračunamo koje se tu količine hrane za toliki broj stoke onda lako dolazimo do 7500 rh , a kod bratića normalno još i sve ostalo radi jer je njegov trktor ,oranje ,priprema tla ,košnja .Sad dalje da odg u vezi kvarova ,nije mjenjan ventili u rezervaru od goriva ,nego ventiil od reverzera znaći kako bi mi to rekli laićki napred ,nazad bez kvačila , popravak je došao 100,000 kn gledao sam račun s svim djelovima , i plus što je sad još kupio sve 4 nove gume koje su ga došle oko 45000 kn
 
@milan_spay
Mislim na seriju 6x30.

@ratarRH,
a šta da ti kažem? tako je kako je, ovo novo sve Hitech i odma skuplje a pitanje da li je bolje.
Kolega vozi novi auto a ja stari, on ore sa starim traktorom a ja novim. Ja popravim auto za 100€ a on za 1000€ ...

Što se tiče radnih sati, kolega radi na 6520 (mislim 2003-04 god, ugl prvi model bez turbine, čisti atmosferski motor) i traktor ima 18 000radnih sati ( i to rada sa kardanom, traktor ima 2 vozača koji se izmjenjuju u smjenama ), motor nije diran ali i sipa se samo Euro dizel!

Ove nove Eko norme će uništit pouzdanost i kvalitetu traktora nažalost.
 
Ma razumijem ja to sve, šesticasa je klasa ja sam je tu uporedio sa zetorom nebitno, u biti tu je problem jedan neki osrednji poljoprivrednik (ja) i ako si budem mogo priuštit takav traktor da nagrecam lovu ja ga necu kupit jer nemam mogučnosti da takvu klasu traktora održavam, ja znam za šesticu (6930) piso sam tu bas na forumu koja je zaribala iz cista mira na nekim mizernim satima a opet znam i za 6620 koji je nabio 12 000 bez icega na motoru mjenjan mu je hladnjak i to je stavio od 6x30 serije :)

Ps. @Bećar neku većer sam radio neku alfu romeo i trebalo je mjenjat prednje disk pločice, kada sam nazvo da narucim djelove gazda auta odusto plocice mizernih 1600 kn :osmeh:
Za moga Golfa serije 2 su 80kn :haha: Tako i ovo na traktorima :D
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Stigao kod nas u selo juce.Ne znam oznaku slika skinuta sa fb-a.
Za kolegu Krajisnika ambari iza i sa druge strane gde stane 100 lanaca kukuruza u klipu,sirinu i visinu ne znam ali mnogo dugacki i mnogo visoki.

Pravi domacini:ppozdrav: , vrhunski traktor i skladiste na imanju. Kako oni oberu toliku kolicinu kukuruza, imaju neki samohodni berac?
 
Brtva glave nije više od 500€, ispušna grana 200€, to su nažalost neke od grešaka na seriji 30.

Ispravak, brtva + ostale akcije koje su obavezne prilikom tog posla 370€+pdv, a sama brtva glave košta 55€+pdv , eto ako netko ima u planu radit da ima i informaciju i da se pripremi ...
 
Poslednja izmena:
pitanje

Ispravak, brtva + ostale akcije koje su obavezne prilikom tog posla 370€+pdv, a sama brtva glave košta 55€+pdv , eto ako netko ima u planu radit da ima i informaciju i da se pripremi ...


Bećar, pitanje za tebe i ostale forumaše
Trebao bih majstora koji dobro poznaje john deere motore, (Vt - Zg, no nije problem i šire)
Počeo moj amerikanac (serija 7) da dimi jače na iberlauf, a i na čep za doljevanje ulja poprilično, ulje počeo da troši i zamastio se
na satu stoji 10250 rs ako nisu francuzi skidali prije negoli su ga prodali
trebam savjet u kom smjeru ići
Dali doćekati proljeće ili ići preventivno otvarati pa neku generalku,
Molim savet

Unaprijed hvala
 
Pitanje za Matica ili nekoga ko se jos razume u hidraulicnu pumpu na traktoru 4630.Desava mi se da zaglavi ventil na njoj, onaj sto se zavrce i odvrce prilikom ukljucivanja i ikljucivanja iste pa igubim volan i podizanje orudja.Onda ga par puta ukljucim iskljucim pa proradi,sta moze biti i kako otkloniti kvar.
 
SKini ga i lepo očisti.Moguće je da je neki špon uleteo pa pravi problem.Pazi prilikom vađenja da ti se ne razleti opruga i ostalo što je u sklopu a prilikom vraćanja nazad ceo sklop nanižeš na žicu i pomoću nje ubaciš unutra.
 
Bećar, pitanje za tebe i ostale forumaše
Trebao bih majstora koji dobro poznaje john deere motore, (Vt - Zg, no nije problem i šire)
Počeo moj amerikanac (serija 7) da dimi jače na iberlauf, a i na čep za doljevanje ulja poprilično, ulje počeo da troši i zamastio se
na satu stoji 10250 rs ako nisu francuzi skidali prije negoli su ga prodali
trebam savjet u kom smjeru ići
Dali doćekati proljeće ili ići preventivno otvarati pa neku generalku,
Molim savet

Unaprijed hvala

Meni je sve akcije na JDima odrađivao mali Šarac (Damir), iz istog smo mjesta(DJ) i imam u selu gdje kupit dijelove za JD povoljno.
Ako hoćeš ostavim ti broj telefona probaš ga nazvati, savjet prijedlog mišljene će uvijek rado dati.
 
Nazad
Vrh