John Deere

4j2bg9.jpg
Eto nasao sam neku staru sliku sa mobilnog kad sam ga oprao i krenuo po plug
6h0und.jpg
 
Lepa makina :D kako sluzi?Mislim da sam te video par puta u transportu,ako si bio ti onda taj traktor ne da ide nego leti!Imas za njega zelenu kamionku sa zutim felnama?
 
@Andrej nisam to bio ja jer nemam kamionku prikolicu al pici brzo...
@Becar u prolece 2008,menjac je power reverser 16 napred i nazad,na zalost nije power shift.
 
JUGOSE......ali iskreno.

Koliko je TACAN ili NETACAN mit o vecoj potrosnji novijih JD traktora u odnosu na konkurenciju?

Da li poznajes nekog ko ima traktor drugog proizvodjaca ( mislim na traktore iz visoke klase ) slicne velicine i godista i da li ste uporedjivali potrosnju?
 
jugos ja sam te video prosle godine sa tim JD i vukao si neku veliku balirku za njim?jesi to bio ti?
koliko znam u selu kulpin ima 2 JD slicne snage,prvi je 6810(125KS) 2001 ili 2 godiste a drugi je tvoj 6630 2008g pa se pitam koji je bolji i koji manje trosi u oranju,a gazda kaze da 6810 u oranju sa 4 brazde vogel 4x35 na dubini 30 35cm trosi od 11 do 13lit po kj a jutro uzore za pola sata ili nesto duze sve zavisi sta ore,i ja mislim da ovi noviji JD trose mozda i manje jer imaju CR common rail motore a ovi 6810 to nemaju,ili imaju klasicnu pumpu?
 
Jugos je napisao(la):
@Andrej nisam to bio ja jer nemam kamionku prikolicu al pici brzo...
@Becar u prolece 2008,menjac je power reverser 16 napred i nazad,na zalost nije power shift.

da šteta, ali šta je tu je,
de mi reci jesi imao kakvih problema sa njim? ipak ga imaš duže nego ja
koliko radnih sati ima? si mu nasao kakve mane,

danas sam svoga gazio cijeli dan, svaki dan mi sve draži i draži.

:mad: ~ JOHNY'89 ~*
jd 6810 nema CR motor,
 
Ljudi,keru se negleda u zube...sad dal trosi puno ili manje to ja i ne gledam tako za uporediti rusa od 135ks i JD135ks koji vise trosi? Ne kvari se nista bar ne bi trebalo a i malo ga imam tako videcemo.Zagrejani smo bili za New Holland 6030 ali nikako u ono vreme da stignu u IKR pa smo na kraju vec pre samo prolece uzeli ovog JD to nas je izaslo ista cena kao taj New H.,sem sto ovog placam tri godine fiksno i cao, a NH bi iso na 5god.
 
Danas u selo stigao jedan JD 4755 od 190ks.
kupio ga jedan veliki paor koji obradjuje preko 200kj pa mu ovakav traktor dobro dodje.
inace ovaj JD 4755 uvezen iz francuske on je 90 i neko godiste ima oko 6000sati ima powershift menjac,klimu,vazdusno sediste i tihu kabinu.
placen je 24000e :ppozdrav: ::novac::
sto se motora tice tu nema sta da se prica snazan motor od 7700 kubika od 190ks i obrtnim momentom od 820nm/1200obr.
menjac je powershift sa 15 brzina napred i 4 nazad i brzine menja automacki bez kvacila i cimanja.
hidraulika je mehanicka ali ima i elektro ventile za stelovanje protoka ulja i brzinu spustanja i dizanja i mislim da je to EHR.
traktor je velikih gabarita ima i duple tockove(ali su skinuti zbog trazporta) ima masu 8500kg sa tegovima i rezervoar za gorivo od 350lit i mora da je veliki potrosac jer se vidi kako dimi kad ubrzava i kad ide putem i za ovakav traktor treba imati i odgovarajuce prikljucke napr. petobrazdni plug i veliku tanjiracu i spremac da bi traktor bio iskoriscen.
ali sve u svemu dobar traktor i za sada najveci u selu.
evo i slike
2vaxfuo.jpg


23idn3a.jpg


2whi68g.jpg


2m5b18x.jpg


r9rjus.jpg


250305w.jpg


29zsxls.jpg

Original Amerikanac proizveden u Molini Ilinois
bj5wqo.jpg
 
Jako dobri traktori čak što više odlični, ako su ispravni i očuvani. Samo što ovaj (fino ofarbani) ima 16000 ili možda čak 26000 rh, a ne 6000 rh. Ma ovome je mana mali klirens zbog zadnjih guma manjeg promjera pa onda zna nekada nasjedati u vagašima.
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
menjac je powershift sa 15 brzina napred i 4 nazad i brzine menja automacki bez kvacila i cimanja.

Ova recenica je samo delimicno tacna. Jeste powershift sa toliko brzina koliko si napisao ali brzine NE MENJA AUTOMATSKI.

Inace je 4755 traktor mojih snova koji nikad necu imati i po mom misljenju je najbolji veliki traktor koji je JD ikada napravio. :sta: :sta: :sta:
 
za kretanje iz mjesta mu sluzi kvacilo,a brzine se mjenjaju guranjem rucice prema napred.cimanja ima najvise na powershift mjenjacima,nisu bas idealni za transport,al za polje su najbolji
 
hurli xa86 je napisao(la):
Motor je nekako kratak :sta:
Jel mu motor ide još prema naprijed gdje su ove maske,zatvoreni dio ili samo je motor ovdje gdje je otvoren :sta:

motor mu je samo do otvorenog dela. Ispred motora je hladnjak i rezervoar za gorivo. Samo ti se cini da je motor kratak iz razloga sto je to jedan od najduzih traktora koji je napravljen. Duzina mu je citavih 5.1 metara
 
cicimoric potpuno si u pravu. To je nepoderiv traktor. Uz adekvatno odrzavanje bez problema preko 20000 rs. To bi znacilo da ako ga kupis novog(mada je sad nemoguce) i godisnje sa njim napravis 1000 rs sto je jako puno,trajao bi i 20-ak godina,a i vise. Zver od trakora i uz 3650 cine neverovatan tandem.
 
paorpaor je napisao(la):
cicimoric potpuno si u pravu. To je nepoderiv traktor. Uz adekvatno odrzavanje bez problema preko 20000 rs. To bi znacilo da ako ga kupis novog(mada je sad nemoguce) i godisnje sa njim napravis 1000 rs sto je jako puno,trajao bi i 20-ak godina,a i vise. Zver od trakora i uz 3650 cine neverovatan tandem.

Još bi samo nadodao John Deere 2850. 4755, 3650 i 2850 su vrhunski traktori koji su se odlično pokazali. Takvi se više neće napraviti. Zaista odlični modeli. Kod nas na PIK-u su bila sva tri modela, uz ostale traktore jasno. Još uvijek jedan 2850 radi na silosu i ima preko 22-23000 rh i nije još otvaran ni rastavljan. Ista priča je i sa 3650 i 4755, svi su nabili pun kofer sati.
 
Moj drug iz Backog Brega je kupio 4755 JAKO ocuvanog od jednog privatnika iz okoline Osijeka traktor je bomba ima 7550 radnih sati. Bice slika sa tanjiranja.
 
Nazad
Vrh