John Deere

Ja danas sastavio Johana radi sve super i ulje ne curi , hvala na savjetima i pomoci ......
 
Ko nije imao susret sa JD taj ni nezna kakve su to masine...

Јел ја сад треба да кажем: Ко није возио интернационала тај не зна шта је машина:haha:...

Дај молим те..имам комбајн ЈД и знам о каквим је машинама реч...али рећи да је направио 16000+ сати и то у задрузи где га возачи мазе и пазе је рекла казала....
 
Ne znam o cemu se ovde uopste raspravlja i sta se to dovodi u pitanje. Ako se pitate da li je JD dobar onda bi to bilo kao da sumljate u Mercedes. Mozda su oni stariji JD traktori i kombajni do recimo 2000 delovali nesto kvalitetnije, ali se svakako ne bih bunio da imam i 2013 god :osmeh:
Naravno da ima i drugih proizvodjaca koji su dobri, ali oped moram da se vratim na procente. JD je obradio i poznjeo tolike povrsine da mozda ove druge sve zajedno kad saberes ne znam da li bi dobio priblizne hektare i onda kad se desi kvar na JD to je u promilima naspram ucinjenog i uradjenog, a dok ostale robne marke ipak nemaju taj kvalitet. Naravno da ostali nisu krsevi, izuzev par marki kao sto su IMT, Rakovica, MTZ i ostali poluproizvodi, ali JD je ipak malo kvalitetniji. Imao sam i IMT i Rakovicu i Case IH i JD, vozio i Maseya i uvek imam isti zakljucak. E sad sto mi nismo u mogucnosti da kupimo novog JD pa moramo da vozimo poluproizvode i da ih hvalimo i dizemo u nebesa to je vec druga stvar. Pa sunce ti poljubim ja sam dva dana u Rusu vukao brilion i otpali su mi bubrezi, kosti su mi se prepakovale i jos na kraju sam se i prehladio jer ne zanam sta je gore da li da otvorim ili da zatvorim prozore.
 
Јел знаш да највеће прблеме на новим серијама има управо ЏД...амери га воле, али га и куде...кејс није ништа бољи нити лошији од ЏД и сито има проблема...тренутно је број један Фендт што се тиче трактора, а што се тиче комбајна нико не може да дотакне Клас Лексиона...

Што се тиче поњжаног и порораног ниси у праву јер је највише код американаца заступљен Интернационал био и остао...а оне површине који они обрађују су много веће него наше европске...

Наравно да кад би ми неко поклонио било ког ЏД да се ни најмање не би бунио, ипак је то машина која спада у три четири најбоље у свету, али никако није најбољи...
 
jer si PATRIOTA i što nema auta nad Yuga
Nije stvar u patriotizmu,nije meni problem da imam Fent,Masej...ali bas americki traktor,hvala NE a zna se i zasto.

Kako sad ovo:IMT je cista licenca Maseja,e sad Masej je traktorcina sa super resenjima a IMT je KRS:sta:(pisem o starijim modelima generacijski slicni)
E tako je neko uzeo Licencu od Johana i uradio identican traktor i sad zato sto je proizveden u Indjiji ili Kajmakcalanskim ostrvima on je grob a ovaj orginal je svemocan.
E da ga jeb..m ispade ovi svi drugi proizvodjaci prave traktore od papira a amerikanac od gvozdja(lepo obradjenog i uskladjenog).
 
Napomena "kolezi" galicija , international je sada Case (kejs) , tj Case IH .

хвала на овоме...нисам имао појма...ал стварно...јел то беше 1984. или 85. година када je International Harvester купљени од стране Тенеко компаније па су спојени са дивизијом J.I Case Company и отуда oно IH после имена Case...

Тема је колико знам John Deere, а не Case IH....хвала на труду...

- - - - - - - - - -

да се исправим купљена је само пољопривредна дивизија од International Harvester, остале дивизије и даље постоје....
 
Nije stvar u patriotizmu,nije meni problem da imam Fent,Masej...ali bas americki traktor,hvala NE a zna se i zasto.

Kako sad ovo:IMT je cista licenca Maseja,e sad Masej je traktorcina sa super resenjima a IMT je KRS:sta:(pisem o starijim modelima generacijski slicni)
E tako je neko uzeo Licencu od Johana i uradio identican traktor i sad zato sto je proizveden u Indjiji ili Kajmakcalanskim ostrvima on je grob a ovaj orginal je svemocan.
E da ga jeb..m ispade ovi svi drugi proizvodjaci prave traktore od papira a amerikanac od gvozdja(lepo obradjenog i uskladjenog).
Nije sija nego vrat.
Trebali bi biti na nesto drugo gadljivi a ne na ovakve stvari :cao:
 
Nazad
Vrh