John Deere

Kupio mi drugar prošle nedelje novog JD 6155 i kaže da ima 169 ks a ja mislim da ima 155.Šta kažu poznavaoci ovog traktora,ko je u pravu?
 
Ima li neko 2850.. ujak pazario jednog prelepog iz austrije ali poceo hid da staje... jel moguce da je neka sitnica?
 
Pa podignio spremac do pola , posle nece ni toliko nije mogo kuci da ga donese, i kad se skinutim filterom od hid. Upali ne gura ulje u kuciste filtera.
 
Možda se zaglavio ventil prioriteta.On se nalazi na ploči hidraulika sa desne strane iz pumpe ide cev direktno na njega.Skine se i očisti jer hoće da upadne špon i on ostane otvoren a proverite i ventil na pumpi hidraulika koji se nalazi dole ispod pumpe i koji takođe hoće da se zaglavi.
 
Kolega je prije 10-ak godina kupio Jd 2850 iz Francuske sa neispravnom hidraulikom. On bio u poslu i odveze kod majstora i kao napravili, on u njivu dva druga, dva kruga i ne moze dignuti, ponovo majstoru, krenuo u njivi na putu mi spadnu tanjirace, naljuti ga, dodje kuci i nadje sta je uzrok. Sa strane ima jedan sraf na kome se podesava hod klipa, sraf se odvenuo i pritisak kidao klip. Na kraju nije htio nista variti, vec nasao negdje u Fr kompletan poklopac. varvarin kako te sluzi Jd, jesi imao kakvih problema?
 
same ekstra sve. od februara kako je kupljen napravio sam oko 500 sati i prezadovoljan sam traktorom. jedino sto sam imao ovaj unfal sa hidraulikom alii moja je krivica, nisam pravilno rukovao njom i nisam razradio plug da iskace, malo brze krenuo s oranjem i udarim u stjenu u zemlji...
 
I ovde je bio uzrok taj saraf sa strane, ali vec varena dekla. Usput neznsm jesam pitao, proletos mi na 4755 klizale 13,14,15 brzina, posle samo prestalo, ali sad oce na manjim obrtajima od 1500 da pali lampicu od pritiska u menjacu i to samo u 1,2,3 i 8,9,10,11. I to najvise u 9 koja oce da klizi. Jos mi se dogadja da u problematicnim brzinama trese hid ako dizem u hodu, a u 4,5,6,7 13,14,15 brzini sve normalno radi. Jel se nekom slicno desavalo, vecina sumnja na malu pumpu. Hid. I trans. Filteri novi. Sito usisno ocisceno, mada i nije bilo nesto prljavo.
 
Ti menjaci rade po principu kombinacije 4 elementa. U 1,2 i 3 , pa onda 4,5,6 i 7, onda 8,9,10 i 11 i na kraju 12,13,14 i 15 kombinuju C1 i C2 elemente. C elementu su kvacila, a B su kocnice (logicno engleski nazivi). B elemenata ima 4. Postoje jos Hi i Lo elementi. Mislim da nisam nesto zaboravio :osmeh:
C1 i C2 se nalaze isped samog menjaca i to je bukvalno mokro kvacilo na ciji sklop je prikacena i pumpa menjaca.
Pre svakog teoretisanja sta bi moglo biti treba premeriti pritiske na menjacu, to jest proveriti stanje lamela. Moduceje da ti se nesto desava u C1 C2 kad imas takve simtome.

- - - - - - - - - -

Treba prvo da proveris pritiske na C1 i C2 elementu
 
Hvala, to je u planu dok se poore, dotle pazljivo, cudno mi to sto na primer jednom kad prebacim iz8 u 9 ne odradi, tacnije kao kliza, onda ponovim, onda odradi normalno. Ali to iznad 1700 o/min. Na manjem gasu nesmem, jer oce da stane prilikom saltanja, pa naglo krene.

- - - - - - - - - -

Moze li br. Od coveka sto je vama radio traktor.
 
Nista cudno kad kupujemo rage kojima je dusa u nosu... to nije nikakva greska, potrosni deo, uradi se i onda opet 2 seta guma da izjede.

- - - - - - - - - -

Sigurno opet par stotina crvenih. Al i dalje jeftinije od novog u klasi.
 
Ne mora biti velik kvar, ali sam majstor ce te kostati dosta. Mozda je samo problem u lamelama. Ja bi ti preporucio majstor Josu iz Starog Zednika.

Napisao je neko iz He da je tamo bila jedna dobra 47 koju niko nije hteo za 6000 Evra. Sto je on ne kupi kad jke bila dobra. Nije bila ispod 25000 rs, a nasuprot nje bio vrhunski Breznjev 1221 za koji su se otimali. Kad taj dogura 25k rs onda cu ga smatrati za traktor, ovako je jos uvek poluproizvod.
 
Jel Josa dolazi na teren? Mozda poznaje traktor moj je bio u Djurdjinu. Moj ima 27000 ili 17000 osvezen motor pali kao mina ulje ne trosi, sve radi, osim sto ovo sad malo zeza, i malo ima lufta u volanu.
 
Paore,He? Misliš Hr?

- - - - - - - - - -

Mislim da ne izlazi na teren,a mislim i da ne poznaje traktor jer su ga u Novoj Brazdi sami održavali. A mislim i da znam ko.
 
Nazad
Vrh