John Deere

Ako sporo dize i podrhtava onda je verovatno ventil zavrnut i ima slab protok. A sto se na leru pali lampica ulja i svirena je sasvim normalno kod starijih masina kad padne radni pritisak.
 
Ne bih rekao da je normalno da se pali lampica. Pogledaj filter hidtoulike.
Ako samo pisti i pali se znak ! onda je filter djelimično zaprljan a ako znak stop onda stoj.
 
Filter hidraulike je nov stavljen. Juce kad je bio hladan traktor, izmjerio sam pritisak pumpe i i iznosi 160 bara, na crijevu za kipati isto iznosi 160 bara. Kod kolege na traktoru gdje sve normalno funkcionise na crijevu za kipanje iznosi 170 bara. Kod njega nismo stigli izmjeriti pritisak pumpe...
 
Znam da ima dvije pumpe.. A zna li neko da li je 160 bara malen pritisak glavne pumpe, i koliki treba biti?
 
Ne bi trebao biti mali pritisak.Kod mene je naštelovan na 150 i ne smeta mu.Probaj da našteluješ da pritisak bude kao na koleginom pa proveri kako se ponaša.
 
Paore ipak je ono 2450,a ne 4755 da bi imao bolji menjac ono je verovatno HI-LO starija tehnologija.

Pa dobro nema veze sto je 2450, ako ima hi-lo mora imati i malu pupmu koja radi na dosta manjem pritisku nego glavna i nema veze sa polugama. A koliko sam shvatio problem su poluge koje se sporo dižu. Po meni i na 160 bara on mora da diže bez problema. To su klipno aksijalne pumpe ako sam dobro upamtio i još nisam čuo da je crkla. Ima na njoj jedan saraf sa kojim možeš da podignes pritisak, ali oped naglašavam mislim da je ovde problem protok, a ne pritisak ulja.
 
Da na leru je mjereno... Vjerovatno je onda problem u nekom ventilu ili necemu drugo.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pa dobro nema veze sto je 2450, ako ima hi-lo mora imati i malu pupmu koja radi na dosta manjem pritisku nego glavna i nema veze sa polugama. A koliko sam shvatio problem su poluge koje se sporo dižu. Po meni i na 160 bara on mora da diže bez problema. To su klipno aksijalne pumpe ako sam dobro upamtio i još nisam čuo da je crkla. Ima na njoj jedan saraf sa kojim možeš da podignes pritisak, ali oped naglašavam mislim da je ovde problem protok, a ne pritisak ulja.
Problem je sto poluge trzaju kad se podizu i kad se traktor zagrije malo sporije podize, pali se lampa od pritiska ulja i pali se svirena. Da ima hi-lo, ako to zovete polovljenje brzina bez pritiska kvacila...
 
Izmeri pritisak kad je hladan. Prohadji radionicko uputstvo na netu. Tamo je lepo objašnjeno kako postupiti.
 
Jedna pumpa je na spojničkoj i pritisak na njoj je 10,5 bara (zubčasta) i služi za pogon HI - LO lamelaste spojnice, a višak ulja potiskuje ka glavnoj pumpi odnosno ka rezervoaru koji se nalazi iznad klipno aksijalne pumpe koja može biti različite zapremine. Zapreminu odredjuje broj klopova na pumpi. Iz ove pumpe izlazi pritisak na dva creva i jedna ide na volan i kočnice i pritisak na volanu je 120 bara, a druga cev ide na ventil koji deli pritisak na ventile spoljne hidraulike i na klip od podiznog mehanizma traktora i tu je pritisak 190 bara. Pritisak se meri kada je ulje u transmisiji dostiglo temperaturu od 50 stepeni Celzijusa. Merenje se vrši kada je broj obrtaja motora na 1500 o/min. To su pravila koja je propisao JD. Ovaj traktor nema šaržnu pumpu.Evo šematski prikaz rada hidraulike sa objašnjenjem šta je šta na engleskom.
pumpa.jpg

A evo i mesto gde se nalazi ventil za regulaciju protoka ulja za podizni sistem traktora.
ventil.jpg
 
Nazad
Vrh