John Deere

Sta se desilo, ima li objasnjenja. Kako je doslo do pucanja?

- - - - - - - - - -

Jesi ti NA jos zaposlen u Titanu?
 
Zar je bitno gde radim ?
Desilo se da je puklo, los odlivak...pisao sam o kvarovima na JD-u koji su se desavali na relativno malo radnih sati.
 
Dešavale se slične pizdarije i na crvenim traktorima. Kad su šoferima rekli da s duplim točkovima ne smiju ići brže od 30kmh ovi se serviserima čudili i gledaju šta ovi pričaju. Dečki su s duplim točkovima uredno po asfaltu s teškim drljačama na polugama perjali 40-50kmh pa im nekim popucale felge a neki su prošli kao i ovaj JD...

Mogao bih garantirati da nije kvar do traktora nego do načina korištenja istog...
 
Ne znam koji je ovde Marfi ali ako JD pukne svi su drugi krivi, ako pukne neki MTZ,DF,Case...samo je ta marka losa sa kvalitetom i "nemoguce" da se to desi. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Tamoje rec o 6430 ako se nevaram. I dva reda tegova.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Moguce da je 6430, znam da je motor cetvrtak bas sam pricao sa traktoristom pre par dana kako se mali bori i kaze ide nekako godinama.
 
Bitno je gde radis, naravno da je bitno.
Ne vidim nigde da iko tvrdi da se JD ne kvari, kvari se naravno. Gvozdje puca, trosi se.
Bitno je samo posle koliko rs se desava.
 
Najverovatnije los kvalitet odlivka. Posaljite deo na Masinski Institut da utvrde uzrok havarije (greska u materijalu ili neki drugi faktor). Slicno se desilo coveku na Class kombajnu, samo je u pitanju bila poluosovina koja je pukla do same prirubnice. On nakon nekoliko dana stajanja resi probem a poluosovinu odnese na institut i utvrde fabricku gresku u materijalu. Covek ih tuzi i refundiraju mu sve troskove i jos plate penale zato sto je bio par dana u zastoju.
 
Pozdrav kolege
Imam JD 920 (ovaj sa avatara) . Puko mi je blok motora unutra po sredini iznad radilice . Pitanje je koliko varenje može da bude uspešno . Između ostalog predlažu mi da ubacim motor od tamića 60-ice. Ima li ko mišljenje ili savet.
QUOTE=racicstevan;1362333]
[prošle sezone završavao sa drljačom i poče da se greje . vidim nema vode , sve otišlo u blok (nije se pregrejao glava je ok)
verovatno dotrajao (1966 god)+ zadnjih godina u njemu je bila voda umesto antifriza (pražnjena zimi)[/QUOTE]

Opet ja . Ima li ko mišljenje o zameni ovog motora za motor od tamića 60-ice
 
Njegov originalni motor je 2.5 3 cilindra ? Kolko KS ?? Koliko je tezak traktor ?? Ako je lagan i radis samo ratarstvo onda ti je bolje da stavis motor od 539 ili 549 jer ce ovaj biti prejak, neiskoriscen, a ako je traktor tezi i/ili radis voce onda je M34 pun pogodak
 
Danasnji posao:usporavanje jednog John Deere diferencijala.Mnogo je brz vozacima kada guraju prikolicu unapred pa mu malo menjam prenosni odnos.
55e30f5b4615a1be8bf3f6cde2914576.jpg
 
Imamo isti problem samo sto nisam otvaro. Jel koze se sta uraditi da se uspori?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jedan lančanik od 16 zuba umesto onog originala od 12,malo zabave na strugu,malo turpijanja,rasklapanja i sklapanja i eto sreće neizmerne.
 
Zamjenio sam ulje u hidraulici jd fluid nasuo, zamjenio dva filtera, očistio sito, hladnjak skinuo oprao, sve je bilo prljavo u hladnjaku mulj... Ekstra se ponaša sad lakše se šalta čak se i brujanje smanjilo skoro skroz kad idem u rikverc, jedino što sam primjetio da se veliki filter od hidraulike negrije, dal ga treba ozračit negdje!? Il tako treba!?
 
Kakav veliki filter, glavni filter ti je onaj ulozak s desne strane. S lijeve strane imas filter volana..
 
Nazad
Vrh