John Deere

Nemam ja 4440.Imam 4630 2wd model.4755 sam vozio prošle godine u oranju dosta radnih sati i mogu da kažem da nije za vozikanje već da se uposli na većim površinama kako bi bio rentabilan.Neki 6800 ili 6900 bi bio pun pogodak,razmišljam u tom pravcu.
 
4755 je stvarno MAZGA
iz firme je jedan prodat sa 36000 a drugi sa 39000 sati samo su radjeni motori, i u menjaču C zupčanik
Stvarno MAZGE
4440 je imao problema sa hidro prednjom vučom isto posle 15_20000sati



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas bio u transportu sa ovom mrcinom, mjenjač odličan, jednostavan za upotrebu, jedino me kabina malo razočarala, ima dosta buke...





 
Taj traktor, ako je sve u redu, ne sme da se cuje ni malo. Dosta sam proveo vremena u toj 20 seriji i znam koliko je tiha. Inace taj menjac sto je tu na tom traktoru je najlosiji JD menjac, ne u smislu loseg odnosa i tome slicno, vec ima fabricku gresku. Predpostavljam da taj traktor nema vise od 5-6000 rs, ili ako ima onda vlasnik menja ulje u menjacu na 750 rs. Ima problem sa hladjenjem menjacko-hifdraulickog ulja. Problem se resava stavljanjem drugog dela od 30 serije. Nije bas jeftina popravka.
 
To je taj. Taj sa tim velikim djojstikom je proble, samo na 20 seriji. Kad vidis da je mali menjac slican ovom onda je sve u redu. Ovde skoro niko nemoze da popravi taj menjac, a ni po zapadu bas nije prosto.
 
Ja sam se baš iznenadio, prvi put vozim takav traktor,i očekivao sam da je to tiše unutra. Inače sve pohvale...
Da, za taj mjenjač sam i ja čuo da je problematičan, a i vlasnik, ali svejedno je riskirao.
A ima 9150 sati (na satu), uvoz Holandija. Kolega ga je lani kupio, napravio oko 500 sati do sad, zasad bez problema. Ostalo će vrijeme pokazati...
 
Tesko je dati procenu na osnovu tvoje slike, ali sve do jednog na oglasima sa tim menjacem se prodaje sa 5-6000 rs i obicno budu dosta jeftiniji nego sa PQ menjacem.
 
Paore kakvo mišljenje imaš o ovim novim modelima sa PowerQuad i Auto Quad menjačima? Gledam već duže vreme onaj 6110m, mnogo mi se dopada traktor...
 
To su sve isti traktori od 20 serije pa nadalje, menjaci su nepoderivi. Ta M serija ti je u stvari 30 serija sa malo vise sminke. U principu 6 serija se nije nista menjala od njenog izlaska '93 godine. Taj koncept sasije gde se onda sve ostalo kaci je nenadjebiv.
Novi PQ menjaci su isti kao oni iz' 93 samo su im umesto mehanicke kontrole sad dodali u potpunosti elektro-ventilsku. Sad kad menjas oblasti A, B, C, D, E, F vise nemoras nogom da stisnes kvacilo vec imas dugme na samoj rucici koje kad stisnes elektro ventil to uradi za tebe. Imas taj auto mod gde traktor sam menja 4 brzine power shifta, i tako jos nekih sitnica. Koncept je ostao isti sto je najvaznije i ti menjaci bas traju i bas su dobri.
Ono cega bi se ja najvise pribojavao je CR sistem ubrizgavanja goriva. Jebes ga, ekologija.

- - - - - - - - - -

јел онда pq у 6930 ?

Moze biti, a i nemora. Moras da razlikujes 2 vrste menjaca, stim sto su PQ i AQ isti, a AP je nesto drugo.
 
Nazad
Vrh