John Deere

30 serija je bolja nego 20 sto se tice jednog tipa menjaca, dok je ostalo manje vise klasican "apdejt". Uglavnom tu nema greske kod ta dva modela, mada bi ti ja preporucio 6330 jel zna biti dosta keftiniji. 6430 ima u dve varijante pa ako je kao 6330 onda je bas slup, a ako je siri bude jeftiniji. 6330 sa dva para guma je traktor za 100 ha bez da se zagrcne.
 
A cemu je taj siri namenjen? I zasto je jeftiniji od uskog? Koje su im jos razlike? Nisam nikad video to. Pa pitam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Wajs Milers sto bi rekao nas clan Nikola Ilić . :osmeh:
john-deere-6920-prevoznik.jpg
 
Grabik pa ne budi smesan, kakvu depresiju.
Izgleda je Lovac Luka koristio pravu municiju cim je "ubio" tvoj entuzijazam.
Kvare se, kako da se ne kvare, al ako dobro vidis posle koliko sati :ppozdrav:
P.s.
Koliko si trazio snimke, 3 dana za 2 snimka :osmeh:
 
Citam raniju raspravu i postove kolege Nebojša MTZ
Jedino sto mogu reci je da kad sam radio u firmi EIBL+WONDRAK stigao je JD 8300 sa originalnim satima i servisnom knjigom 18000sati
taj traktor je kupio Milenko iz Šida (lubelula) verujem da ide i dan danas
Predjem u Neoplantu tamo 3 JD jedan 4440 i dva 4755
4440 je imao 28000 h nikad nista nije dirano cak je i prednja vuča radila
A 4755 su imali jedan 38000 a drugi 35000h
Nadjem knjige od traktora, u firmi svaki traktor ima radionicki dnevnik i broj
Brojeva se jos secam npr br 11 JD4755 na 18000h menjan zupčanik C na 22000 radjen motor, menjac nikad a 38000h i tada ode senering i ispusti ulje iz menjaca
E tad je trebalo uslajfati ventile od hid razvodnika, menjsti aksn bolcne one kugle u prednjem mostu, kolevku,
Ptedihtovati klip hidraulike menjati lamele kardana al u principu kompletan ispravan traktor,
Prodase ga na licitaciji u VS nekom tipu sto ima farmu
Drugi 4755 broj 10 otprilike isto sve ko i ovaj 35000h uradjen trap, uradjen razvodnik, los kardan, menjac ispravan, motor ispravan za smenu oranja 12h u brazdi svuce 8deci ulja sto je nista na 300l nafte
Ode dole u Srbiju za 1000 000din sa PDV-OM
Ja ubedjivao ćaleta da ga uzmemo,
Stari 4440 je prodat sa puknutom radilicom, tadasnji sef radionice je hteo da uradi generalnu Iako je bio velika 0 mehaničar, tako je uradio nadvise da je prebio radilicu, prodat Stojanoviću u Stepanovicevo
Dosli su tada uporedo sa JD novi MC CORMICK, CLAAS AXION, ali su svi bili plastikaneri,
O rusima necu pricati toliko savršeno su konstruisani da se isti prave 60g
Zalost je sa cime mi radimo zemlju
Na IRMOVU ista prica sa JD 4755
cilj mi je naabaviti 3050 ili 3650 taman bi mi seo ko kapa za Jovana






Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Pricao sa sefom mehanizacije koji je u mirovini (nekoliko puta o tome) radio dok su bili aktuelni 4755, covjek kaze da ako nije uradjen servis tamo poslije 12000 radnih sati na mjenjacu na tom traktoru ne bi nakucao taj broj sati koje ti tu navodis. Odnosno na 18000 radnih sati bi poceli skuplji kvarovi na mjenjacu , covjek je objasno i sta su radili na mjenjacu.

Drugo ti traktori sa elektronskim satovima broje malo brze sate od starih imt i slicnih koji su brojali okrete radilice , 1600 okreta u minuti pa puta 60 da bi registrovao sat , znaci na leru taj se sat oduzio na nekoliko zemaljskih:osmeh:, novi elektronski broje zemaljsko vrijeme nije vazno u kom rezimu motor radi, sto nije isto.

80-tih godina ovdje u PIK-u koji ih je imao zglobnih , pravi amerikanci, izdrzavali su 14000-16000 prosjek bez nekih vecih mehanickih kvarova, ti traktori su vecinom vukli plugove i ostale teske radove i to sa prebranim vozacima i vozaci su bili nagradjivani novcanim bonusima koji su vozili JD , isli su oni i dalje poslije popravki , ali to su bili mehanicki brojaci radnih sati , stvarni okreti radilice.

Nedavno stavio na moj imt elektronski obrtomjer sa brojacem sati,platio 80$ neke tajvanske izrade za brodice, obrtomjer sve sa step motorom unutra , kao kod modernih auta, da sam ga imao od kad je traktor nov imao bi jedno 25000 radnih sati , mozda i vise do sada.

Elektronski sat ako traktor drnda na leru 1 sat on zapise 1 sat , sa mehanickim satovima je trebalo malo vise sati u leru da lupa da bi mu brojac zapisao 1 sat, inace na tom imt-u sat je stao prije 15 godina na 9000 sati , matori ga platio 1972 u dolarima jer navodno su bili za izvoz u Egipat , a serviser ga nagovorio da kupi taj a ne obicni u dinarima za domace trziste , od kad mu je sat stao napravio 2 generalke , mjenjac nije pipan, nikad, samo ulje zamjenjeno poslije 40 godina , jos ne mjesa brzine , zamisli:haha:.
 
Poslednja izmena:
Aha u tome je kvaka.Držali ih sa upaljenim motorima samo da bi kucali radne sate kako bi se sada imalo materijala za debatovanje na široko. :haha: Otvaraš nam oči i razjašnjavaš brojne misterije. :osmeh:
 
I kod mene je eketronski sat i tacno skalira na 1500 obrtaja radilice za 60min kao jedan radni sat. Tacno u oranju na 1800rpm racuna brze, a kada idem do njive i nazad sporije jer i radi u trasnportu na 1200-1300
 
Traktori SDF grupacije tuku "sat na sat" nebitno o okretajima, ovo je 100% provjereno prije 5-6 godina. Možda ovi noviji tuku prema okretajima u to ne ulazim, bio sam uvjeren da svaki elektronski tuče "sat na sat" bez obzira na okretaje motora, vidim da sam bio u zabludi...
 
Juce mal dalie od mene oru na istoj njivi fend 612lsa i rujkan 1221.3...iste plugove nose 3 glave potingere, resetke...rujkan prvi krene, za njim fendonja i onda vidis prosto kako ko furija rujkan odmice,odmice, odmice....i onda ceka na uvratina minut da ovaj izadje kako bi nastavili da oru...
 
Juce mal dalie od mene oru na istoj njivi fend 612lsa i rujkan 1221.3...iste plugove nose 3 glave potingere, resetke...rujkan prvi krene, za njim fendonja i onda vidis prosto kako ko furija rujkan odmice,odmice, odmice....i onda ceka na uvratina minut da ovaj izadje kako bi nastavili da oru...

Citiracu jednog naseg cuvenog traktoristu:Jes me rus satra al ide ka sveti Ilija majku mu **greška...
 
Nazad
Vrh