John Deere

Sjećam se te priče, radilo se o malim traktorima i takođe se sjećam da se radilo o modelima Made in Brazil.
 
Kolege da se javno izvinim svima kojima sam pokvario temu kao sto rece clan paorpaor pricom o ruskim krsevima koje je inace u temu o dzonu spomenuo on a ja se samo nadovezao na njegovo pisanje.
Ja sam mislio da je ovde dozviljeno da se iznese svoje misljenje o necemu ali sam izgleda pogresio bar kad je upitanju dzon.
Sto je najveca tragedija ni u jednom momentu nisam napisao da su losi i da ne valjaju vec samo da nisu bas ni toliko bajni kao sto se tvrdi a i za ruse sam bar pet puta napisao da ovo sto je kod nas daleko od neke vrh masine vec nuzno zlo jer tu smo gde smo i za bolje vecina nema.
I da gospodine paorpaor sta je znam ili ne znam ili razumem ili ne razumem kada jednom prilikom budete hteli i smeli drage volje u vam demonstrirati pa da se uverite u moje znanje ne znanje i sta vec.
Jedan besplatan savet je da nikad mnogo ne predpostavljte u vezi nekoga na netu,vi mene poznajete toliko da nemate predstavu dal sam neki klinac od 20 god koji vas cisto malo za.... ili sam mozda vrhunski strucnjak za boing 747 ili sam pak mozda i sisata plavusa kojoj je dosadno a dali ste sebi za pravo da me omalovazavate.
 
Cenim tebe i tvoje postove ali moramo sad da se razumemo kako je bre taj tvoj sa tako malo sati crkao na menjacu?

Ne znam zasto je doziveo kvar, samo mogu da predpostavim da nije pravilno rukovano menjacem.

Sto se tice vas gosn Nebojsa iz Ugrinovaca, ja nema sta da predpostavljam, hvaljen si majstor za rusice od clanova foruma. Tako da predpostavljam da niste ni inzinjer za "vazduplohove" ni zanosna plavusa. Koliko je vase znanje vi najbolje znate i to vam niko ne moze uzeti.
 
Radilo je to dosta ko zna u kakvim uslovima i pod čijom rukom zato se i pokvario, nije to za čudjenje.
 
Ne znam zasto je doziveo kvar, samo mogu da predpostavim da nije pravilno rukovano menjacem.

Sto se tice vas gosn Nebojsa iz Ugrinovaca, ja nema sta da predpostavljam, hvaljen si majstor za rusice od clanova foruma. Tako da predpostavljam da niste ni inzinjer za "vazduplohove" ni zanosna plavusa. Koliko je vase znanje vi najbolje znate i to vam niko ne moze uzeti.

Vidite gospodine paorpaor mozda smo lose poceli,mozda ste se nasli uvredjeni sto sam "vredjao" dzona ili nesto vec peto a lepo sam napisao da mi nije namera omalovazavanje i vredjanje bilo cega i bilo koga.
Ja naprimer nisam ni shvatio da je vama crkao menjac i ne znam ni na kojim satima je crkao ali evo upravo ste opet potvrdili ono sto sam ja hteo da kazem a mozda se nisam dobro izrazio ili me vi niste razumeli,crkao vam je menjac verovatno daleko od tih famoznih sati o kojima diskutujemo inace ckan Goran G to ne bi ni pomenuo a odma ali odma kao iz topa kriv je tamo neko sto ga nije propisno odrzavao,krov je neko sto ga nije propisno koristio i jos sto krivaca samo me taj dzon,samo ne sme da se kaze da mu je jednostavno dosao kraj a mozda ga je i stvarno neka budala pre vas upropastila a taj jedan rusic kad crke koji je daleko od tog pomenutog dzona po svemu onda je odma rus krsina i nije ni valjao ni kad je izasao iz fabrike itd itd a nigde i nikad necete cuti da ga je manijak vozio i upropastio.
 
Nije meni crkao menjac vec sam ja kupio traktor sa kvarom. Svesno sam to uradio, niko me nije prevario, jer sam kupio vrlo povoljno traktor.
Ja sam jedino kriv sto kvar nisam odmah sanirao za mnogo manje para nego sam cekao i vozio tako neispravan.
Bilo koji traktor pa i JD trazi pravilno rukovanje. Da ce se pokvariti, hoce, tu nema zbora, ali ako se pravilno upotrebljava docekace puno radnih sati.
Breznjev za mene ostaje poluproizvod i u suprotno me nece niko ubediti. ALI da je dobar poluproizvod to sigurno jeste jer se meni vise svidja od svih ostalih u njegovom rangu, a da je tako svedoci da sam jedno vreme bio vlasnik istog. Nisam ja bas puno napravio sati sa njim, mozda 2000, ali sam se za to vreme namenjao kojekakvih gumica, pumpi volana i hidroulike i jos po nesto. Do duse moj bas i nije bio reprezentativan primerak,ali ja sam se prema njemu isto odnosio kao prema JD. Redovan servis, pravilno rukovaje i traktor je isao.
Logicno je da ima malo primera da JD doguraju 20k rs kad su se kod nas poceli intezivnije pojavljivati u proteklih 5-10 godina. Nasa zadruga je kupila novog 8110,mislim 2001 god. Drugi set guma je na njemu i radi samo najteze poslove, enoga radi bez grske. Ista ta zadruga je kupila 2-3 nova rusa 82, 105 mislim, pre mozda 3 godine. Rusici su se rasklimali kao da su stalno orali, a nisu nikad.
 
Ja sam cuo pricu naglasavam cuo da i sada ako hoces da kupis bilo koji model sto se ne proizvodi da mozes da ga narucis u Americi npr hoces 4755 i oni ga naprave e sad da li je to istina ili ne to ne znam.
 
Kolega da stvarno vise ne davimo temu.
Dal kod vas ili kod nekog drugog ali je crkao to je poenta.
Ja sam samo to i hteo da kazem da nigde situacija nije bas bajna ima primera i jednog i drugog,bicu dosadan al opet da ponovim da su JD i rus ne uporedivi,crci ce taj rus pre tog JD vrlo verovatno da ce vam svo dvoriste biti u flekama od ulja ali kao sto ste sami napisali na 2000 sati ste se namenjali koje kakvih gluposti ali za sve to niste potrosili vise od 600 700 evropskih mozda ni toliko,to mu je dobra strana.
I verujte mi da znam sve mane i dobre strane tih rusvaja samo me malo nervira kada nikad nista drugo nije krivo sem fabrike sto ga napravila takvog krsa.
 
Kao i u svakoj zadruzi i kod nas je bilo raznih fela traktora od : Imtejaca.Torpeda,Breznjeva,JD-ova i Massey svi su se oni ganjali 4755 je zamenio Massey 240 ks sto bi se reklo munja nebeska i taj sam je orao i radio bez prestanka i ganjao kao sto bi nas narod rekao vozi ko da je zadruzno tom traktoru se j****a keva u svakom pogledu i kad je taj traktor popustio tom vise ni mama Bogova nije mogla pomoci.Za Balkan treba da naprave specijalno trziste kao sto ima za Indiju i te zemlje samo gvozdjuriju gvozdje na gvozdje cistu mehaniku i da vidis kako bi to islo kod nas.Svi stari modeli su bili bolji od novih jer su se pravili od gvozdja a ne od kartona.
 
Moj Johan ima 12000+ sati ,a model je 6220se,a clan paorpaor kaze da su oni najlosije uradjeni motor nije otvaran ,ni menjac a pumpu hidraulika sam menjao jesenas.
 
Brazil ili Indija?


Brazil, siguran sam 90%, ne mogu nikako da nađem te postove. Sjećam se da sam gledao te male JD na sajmu u Bijeljini i izgledali su realno loše, posebno jer je pored njih stajao veliki JD od 120KS (mislim da je bio 6xxx) Made in Germany (baš sam gledao pločice na svima). Brazilci su izgledali kao poluproizvodi a bili su oko 65-70KS.

Ja sam cuo pricu naglasavam cuo da i sada ako hoces da kupis bilo koji model sto se ne proizvodi da mozes da ga narucis u Americi npr hoces 4755 i oni ga naprave e sad da li je to istina ili ne to ne znam.

Ne znam za to ali znam da su veliki JD sa malo sati (originalnih) ekstremno skupi u USA. Zna da se pojavi poneki model kojeg nađu zaboravljenog u skladištima i ambarima i na aukcijama dostižu cijene koje nadmašuju cijene novih modela te snage. Nedavno je bio slučaj da je jedan takav pronađen - gazda ga je kupio, dovezao pred kući i parkirao, imao je samo 4-5 sati. Traktor je stajao tu dok gazda nije umro, drva izrasla oko njega. Prodat je za neku strašnu cifru, gledao sam snimak te aukcije, malo je falilo da dođe tuče koja je to borba bila. Na pitanje u čemu je stvar sa tolikom potražnjom, par farmera je odgovorilo kratko i jasno - takvi traktori vrijede toliko jer se danas nova mašina tog kvaliteta jednostavno ne može kupiti.
 
wmjuwp.jpg


Evo jednog manekena.
 
Mislim da je u pitanju clan foruma iz Kladova, a traktor je imao oko 450 rs da je dobio nov motor al je morao da plati transport i ugradnju istog preko 2000 e i da je traktor 65 ks. Davno je pisano o tome pre 7-8 god sigurno
 
Nazad
Vrh