John Deere

Sve do 1999 moze da se uveze, ali ne direktno u Srbiju.Ono sto je kod nas euro3 u SAD zbog strozijih merenja ide kao EURO4.

Kupis tamo vecina novih vozila poseduje sertifikat o usaglasenosti sa euro normama i taj sertifikat priznaje i nas institut sve dok potice direktno od prodavca, ali problem je kod polovnih jer proizvodjaci nece da trose vreme i novac da nekome ko izvozi u srbiju auto iz 2005 recimo obezbedi dokaz o usaglasenosti sa EURO normama i tu dolazi do seksa, imas firme koje se samo time bave na zapadu i odes kod njih oni ti izdaju sertifikat da auto podleze euro normama, ali ga nas zakon ne priznaje.
Zato moras auto da uvezes recimo u Nemacku da ga njihova carina zavede kao euro3 recimo i onda da ga izvezes u Srbiju :osmeh:

Isplativosti nema pa jedino zbog metaka u tako nesto da se upustis.

Mogao bi kao pravnik da radis svaka cast.
 
jd-6920-5.jpg

Stigao milers u ergelu pre mesec dana,menajc PQ ,ogibljenje kabine,tls,prednja hidrulika ,7512h. :ppozdrav:
jd-6920-1.jpg

jd-6920-3.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi koji je model 6420, da li sa sirokim ili uskim (standardnim) trapom. Ako je uski trap onda je vrlo skup, a 6520 mislim da ces jako tesko i naci jer je vrlo nepopularan. 6420 je mnogo uneverzalniji i zato je skuplji.
 
Nisam ni znao da 6420 ima u dve varijante. Hteo bi u nekom narednom periodu kupiti jedan od 120-130ks i onda dok je mene sam miran sa traktorima. Izbor odlican je Maxxum 125 samo i cena je maxum. Gledam nesto jeftinije jer cu sa tim traktorom samo orati, spremati i vuci prikolice. Maks 150rs na godinu dana.
 
Ne mislim na to, vec da ako nije potrebno prednja vuca ne mora da radi. Recimo nekad kad su uslovi dobri ni nema proklizavanja i onda nema potrebe za prednjom vucom. Radar je taj koji meri stvarnu brzinu kretanja i uporedjuje sa onom na diferecijalu i na osnovu toga procenjuje da li da pali ili ne prednju vucu.
 
Pa dobro, al nekad malo treba malo ne onda je samo cima. Maticu osigurac i struja je iskljucuju, a opruge ukljucuju, kad se traktor ugasi u park, onda se ukopa sa svim tockovima.

- - - - - - - - - -

Kako vas ostale sluze ovi kockasti filteri za naftu? Meni jedva 200 sati izdrze i zacepi fini, eo sinoc gubi snagu prvo jednu brzinu manje, onda za par sati jos jednu i taman pao mrak i ptekino sam, al moram ga opet menjati, sad nije ni 150 izdrzao.
 
Posebno kad posaljes traktoriste iz neke ekonomije i nocu treba da se vrate u maticnu radnu jedinicu a u toku rada pokidali zicu od prednje vuce i ne mogu da je ugase, pa cekaju jutro da mehanicar pospaja sta treba kako bi se ugasila i traktor bio spreman za transport. :osmeh:
 
@diesel d-60
To ti je samo dokaz da su filteri dobri, a gorivo sadrži mnogo smeća. Ako su kante/burad u kojima držiš gorivo čisti onda valja razmisliti o kupovini goriva na drugoj pumpi. Pretpostavljam da su rezervoar i ostatak sistema do filtera očišćeni nekada jer ako nisu i sledeći će se brzo začepiti.
 
Ja fini filter nisam menjao jedno 2 godine, a za to vreme je progutao hiljade i hiljade litara goriva. Ja redovno pred sezonu operem svu burad i cisterne i tek onda mi doteraju gorivo. Kupujem iskljucivo na pumpi i uglavnom vece kolicine mi dotera njihov prevoz.
 
Nazad
Vrh