John Deere

odlicni su ima ga moj ujak,ja imam novog 5625 85 ks prezadovoljan sam :)

- - - - - - - - - -

Moj 5625 (85ks) u oranju :))
 
Traktor je navodno 12500e u Nemackoj i 2600e su ostali troskovi. Video sam samo slike i dosta ocuvano izgleda. Kod Ace ima jedan 6800 sa 7000rh za 24000e. i jedan 6220 iz 2004 godine za 23000e. Prodavac kaze da je to sad ispalo povoljno a kad ga donese ako mi se ne svidi ne moram da ga kupim. Takođe ne trazi nikakvu kaparu, i svu pricu potvđuje i garantuje jedan ugledan domacin iz sela kojem ja licno verujem.
 
Šta onda razmišljaš ,kaži da hoćeš pa kada ga dotera ti ćeš odlučiti,uglavnom nema šta da izgubiš.
 
10dxezr.jpg
 
Jednom sam pricao sa vlasnikom JD 5725 onaj mexicki od 90ks ,traktor radi sa trobrazdnim obrtacem, i kako kaze traktor u oranju tera gas do daske iliti 2500obr ,a potrosnja mu se krece i do 20lit po jutru u teskim uslovima, pitam se da li je tacno da taj traktor postize najvecu snagu na 2500obr i koliko je to dobro ili lose po motor da se tako turira?
 
Moze da potrosi 20l kad je ekstremno tesko. Mislim da je pogresno da ga teraju na tolikom gasu i da konstrukcijski verovatno ima na 1900-2000 o/min najvecu snagu.
 
Pitanje za Matica,da li mozda znas kataloski broj manzetne od klipa sto dize poluge hidraulike kod 4630.Tako je osteceno da mi to vise lici na oring,adanas u Novom Sadu nisu mogli da nadju ili nisu znali sta da traze.
 
Maticu hvala na podacima iz kataloga,ali te gumice treba cekati iz amerike da stignu.Pa smo kvar resili na drugi nacin. Na klipu smo urezali drugi zljeb ispred postojeceg i ubacili manzetnu 90*110*12mm.Sve radi odlicno,probao sam i da ugasim traktor idrzi bez problema Tupanjcevu tesku drljacu bez upustanja.Znam da si rekao da i tvoj upusta ako nisi resio kvar je u klipu tj. u gumicama.Cela parada me kosta 900 dinara 400 manzetna iz higuma i 500 strugar i kvar resen.
 
Nazad
Vrh