John Deere

. .
e36bd51ea0cb79038cad081d0675e130.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Al je zivnula tema. Traktori sa SG2 kabinama iron horses series traktori su u SAD kultni traktori, ali i inace se jos mnogo koriste, cini mi se da su i tamo seljaci sirotinja ko i mi pa nemaju za novo. Jedno pitanje jos, jel neko od vas na 55 seriji i na 8000 cuo da se luftiraju reduktori u prednjim tockovima?
 
Kod Amera je najbitnije da traje što duže, pouzdanost i da nije komplikovano, sve ostalo je manje bitno.Kad bi mogao da biram između starijih i novijih modela uvek sam za starije modele.
 
To samo ko voli, u selenci ima jedan covek, uvek vozi neki americki auto sa 5000 i vise kubika, al na njihovim tablicama, mozda moze i traktor na new york registrovati.
 
Kako ne moze Gorane? Kod mene u selu ima dosta Zetora na prodaju kod nekog covjeka i svi su iz USA, cak je bio i jedan 577.
 
Al je zivnula tema. Traktori sa SG2 kabinama iron horses series traktori su u SAD kultni traktori, ali i inace se jos mnogo koriste, cini mi se da su i tamo seljaci sirotinja ko i mi pa nemaju za novo. Jedno pitanje jos, jel neko od vas na 55 seriji i na 8000 cuo da se luftiraju reduktori u prednjim tockovima?

Preporuka je kod svih proizvodjaca gde nema oduska iako se u u odgovarajuce ulje sipa neka vrsta dodatka, lubrikanta da ulje ne peni i ne stvara dodatni pritisak.. preporuka je odvrnuti cep 1-2 puta kada je traktor dan-noc upregnut izmedju dva servisa
 
Al je zivnula tema. Traktori sa SG2 kabinama iron horses series traktori su u SAD kultni traktori, ali i inace se jos mnogo koriste, cini mi se da su i tamo seljaci sirotinja ko i mi pa nemaju za novo. Jedno pitanje jos, jel neko od vas na 55 seriji i na 8000 cuo da se luftiraju reduktori u prednjim tockovima?
Obavezno, posle svakih 100-njak sati se odvrne onaj cep gde sipas ulje. Original odgovara nasadni kljuc, popularna gedora, 1/2 "
 
Kako ne moze Gorane? Kod mene u selu ima dosta Zetora na prodaju kod nekog covjeka i svi su iz USA, cak je bio i jedan 577.
kad otvoris gugl mape videces da ima neka crna linija izmedju rep.srpske i rep. srbije.U startu svetlosna signalizacija nepaše izmedju usa standarda i nasih u srbiji :ppozdrav:
 

Sve do 1999 moze da se uveze, ali ne direktno u Srbiju.Ono sto je kod nas euro3 u SAD zbog strozijih merenja ide kao EURO4.

Kupis tamo vecina novih vozila poseduje sertifikat o usaglasenosti sa euro normama i taj sertifikat priznaje i nas institut sve dok potice direktno od prodavca, ali problem je kod polovnih jer proizvodjaci nece da trose vreme i novac da nekome ko izvozi u srbiju auto iz 2005 recimo obezbedi dokaz o usaglasenosti sa EURO normama i tu dolazi do seksa, imas firme koje se samo time bave na zapadu i odes kod njih oni ti izdaju sertifikat da auto podleze euro normama, ali ga nas zakon ne priznaje.

Zato moras auto da uvezes recimo u Nemacku da ga njihova carina zavede kao euro3 recimo i onda da ga izvezes u Srbiju :osmeh:

Isplativosti nema pa jedino zbog metaka u tako nesto da se upustis.
 
Nazad
Vrh