John Deere

phoenixfendt je napisao(la):
nisam vozio fendta 930 vario ali on ima motor zapremine 7.2lit i 300ks i zahvaljujuci vario menjacu u oranju trosi oko 17litara goriva po hektaru a john deere 8330 ima motor zapremine 9 litara i 300ks i trosi preko 20lit/ha pa tu ima neke razlike u potrosnji jer fendt ima MAN ili DEUTZ motore a john deere ima svoj motor i zbog vece zapremine mora i da trosi vise ali to je ok ako se uzme u obzir kolko hektara uradi za sat i kakav mu je ucinak
@rastislav ako zelis znati volvo kamion FH16 700 ima motor sa 6 cilindara zapremine 16 litara izvlaci 700ks ali trosi kao lud mora oko 70/lit sat

ide on i dosta i preko tih 17litara pa čak i preko 22litre
 
ne moze biti normalna radna teperatura 95-98 stupnjeva!!
tim bajicama bi trebalo objasnit da te traktore drze na 2000okr u min a ne pri punom gasu.onda nece bit 45 lit/sat
 
Po fabrickim specifikacijama John Deere 4755 od 190ks trosi 35l na sat pa zasto ne bi ovi trosili 45!
 
svaki john deere puno trosi bilo star ili now svaki trosi puno sto je i dokazano ali john deere su jaci od ostalih traktora u istoj klasi pa im je i obrtni momenat veci kao i potrosnja ::lose::
 
U principu traktori svih proizvodjaca trose istu ili priblizno istu kolicinu goriva ako se koriste odgovarajuci agregati za njih
 
tako je :ppozdrav: za svaki traktor vece snage treba imati odgovarajuci prikljucak i potrosnja ce biti zadovoljavajuca a ucinak veliki...i to sto kazes svi traktori velikih snaga poput JD NH CASE CAT MF,trose manje vise jednako goriva dok DEUTZ FAHR VALTRA I FENDT trose manje od njih sigurno! :cao:
 
Evo ovako ovih dana bio sam u transportu gnojiva sa 312ticom i Tehnostroj pretovarnoj prikolicu.Prikolica je sama teška 7tona a gnojiva je bilo u prosjeku 8tona.Bilo je tu i ceste i lenije i pri nekih 1500-1600 obrtaja potrošnja je bila u prosjeku oko 10lit/h.Na cesti je brzina varirala između 30-35km/h a na leniji 10-15
 
da li neko ima iskustva sa john deere 5725 kakvi su traktori.to si traktori 95 ks.kakvi su oraci i da li mogu da oru sa 3 brazde.da li zna neko nesto o tome?
 
jesi li mozda zainteresovan za taj traktor?
e ovako taj traktor se proizvodi u mexiku ima powertech motor 4,5l 95ks koji nije bas mali potrosac goriva ali ok menjac mu je samo trobrzinski sinhro i reduktor sa 3 ranga ali nije sinhro sto dodje 9 brzina za napred i 3 za nazad a hidraulika ima kapacitet dizanja oko 1200kg,ti traktori imaju tehnologiju iz 60 70tih godina i zato su tolko jeftiniji od ovih novih i imaju nemacku kabinu sa klimom radijom i udobnim sedistem i lakim komandama a tezina bez tegova im je oko3200kg a sa tegovima jedva 3500kg sto bas nije za pohvalu a trobrazdni plug moze da vece bez problema u dobrim uslovima ali ako je zemlja vlazna i teza za obradu mora imati tegove napred i na tockovima da bi imao potrebnu tezinu i vucnu silu i mana im je slaba zavrsna obrada sa dosta plastike i menjac posto ima samo 3 brzine a reduktor se moze prebacivati samo iz mesta a kad se vuku 2 prikolice ili rade neke zahtevnije operacije malo su mu 3 brzine da ima bar 4 bio bi bolji ali jbg i potrosnja mu je nesto veca ali to je john deere, dobar je to traktor za nas nije skup na sajmu kosta 32000e i moze ga kupiti svako ko voli jd ali po mom misljenju najveca konkurencija mu je case jx 95 koji je tezi od jd za 800kg ima 4x3ranga ili 12x12 brzina za napred i nazad vece tockove bolju kabinu i kvalitetniju zavrsnu obradu i motor je iveko 3,9l veoma malo trosi svega 201g/kwg i to je za pohvalu a motor mu je zivahtan i rado se vrti i ima dovoljno snage menjac mu je odlican a hidraulik dize 3500kg ali cena mu je oko 34500evra sa svom opremom i kad bi mene neko pitao dali bi uzeo jd ili case uzeo bi case jer je po mom misljenju bolji od jd i svi ga hvale i zadovoljni su a za jd neznam ima ovakav jedan u mom selu 5725 a za sada je zadovoljan! :ppozdrav:
 
hvala ti na informacijama!da zainteresovan sam za kupovinu ali ja bih da kacim za njega trobraznog vogela obrtaca, a ne znam da li ce on to moci vuci?sta radi taj covek kod tebe sa njim?da li znas kolika ja njegova potrosnja u gr/kwg. :cao:
 
kod nas je taj covek uzeo taj traktor u februaru i za sada ima samo 100 ili nesto sati i radio je samo sa tanjiracom nosenom 28diska vogel i kaze da ide dobro ali ipak propinje sa njom a ima i tegove napred i radio je jos sa setvospremacem od 4 metara i kaze da je snjim u proseku trosio 5 litara na jutro,i ima jos plug vogel kao moj nije obrtac trobrazdni i kaze da bi ga trebao vuci bez problema a ovo za obrtac neznam ja ti nebi preporucio posto ti traktori nemaju jaku hidrauliku za obrtac a obrtac ima preko 1000kg i sigurno bi mu bilo tesko da ga dize i da radi i ide s njim tako da ako zelis bolji traktor od jd uzmi kejsa jx 95 koji ima jaku hidrauliku i tezi je od jd i vuce bez problem 3 brazde obrtac i vuce setvospremac od 4 metara i jako malo trosi i svi ga hvale...cak je i clan ZZIVICA vratio jd 5725 i kupio kejsa i zadovoljan je :ppozdrav: a ti kako oces
 
ja mislim da je john deere bolji i kvalitetniji traktor.frka mi ja samo ta hidraulika da li moze trobrazni obrtac?podizna moc mu je 2060kg a kapacitet pumpe 43l.tezina traktora bez tegova 3330kg. :sta:
 
pa secas se kad je zzivica pricao da je kupio jd 5735 pa ga posle mesec dana vratio i uzeo kejsa i kaze da je taj mnogo bolji od jd...
a za ovo vlada ako hoces da bez problema ores sa obrtacem uzmi kejsa jx 95 i neces se pokajati to ti je moj savet ali ako vise volis jd onda ga kupi...tvoj je izbor ali se prvo dooobro raspitaj ljudi sto imaju takav traktor i kako su zadovoljni pa se onda odluci za koji ces :ppozdrav:
 
znas druze problem je sto su ljudi neiskreni.ako se on zajebao racuna zajebi se i ti.lomim se oko ta dva traktora,mada mi se jd 5725 vise svidja.ali u kombinaciji je i belarus 1025.da li si se ti odlucio sta ces uzeti? :cao:
 
vlado uzmi ti proverenu masinu 1025 :D
onaj kaze da ne valja jd i da ga je vratio a i skup je ko djavo,kejs jeste jeftin i udoban i dobar ali ga niko nema duze vremena a i turci ga sklapaju tako da je sve diskutabilno,a rus je proveren :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh