John Deere

A cena sitnica, 45 vagona kukuruza.

- - - - - - - - - -

Plust pdv.
 
Znaci oko 15 000e skuplji od nekog drugog zapadnog npr Made in Austria 6 cilindara pumpa-dizna, 5900kg, menjac na dugmice 16-16, elektro reverzer i elektro hidraulika. Cisto onako poredjenja radi, bez ogibljene kabine, prednje hidraulike,suspenzije...

Radi poređenja, Steyr 4115 u nekoj standardnoj opremi košta oko 55.000-56.000e+pdv, toliko košta i JD 6110M u standardnoj opremi.

- - - - - - - - - -

A koja je razlika izmedju njega i recimo 6130m? Ovaj drugi nije idealan za sve poslove?....ima malko vise snage, sto je plus, iste su velicine, isti motori, ista tezina....al ima konja vise sto je po meni plus a od tog viska konja glava ne boli....

Pa razlika je u nekih 15.000-20.000e u istom paketu opreme, po snazi je jači za 20ks, a po obrtnom momentu za oko 90 NM, naravno da bi taj bio još bolji.... Ne mogu tačno da se setim koliko je bio taj 6130M, sećam se da li je 6130R ili 6135R što je bio izložen na sajmu koštao 92.000e+pdv.
 
92.000+pdv, znači ko nije u sistemu pdv njega će koštati oko 110.000e. R serija sa 135ks nominalne snage, njemu je maksimalna oko 145ks. Retko koji proizvođač danas prikazuje nominalnu snagu, znam da JD prikazuje i možda ima još neki ali uglavnom svi prikazuju tu maksimalnu...
 
Naravno kad mi zivimo gde zivimo.
6110 ima malu sasiju i zato je devojka za sve. Jedan takav garantovano moze da se brine o 200 kj. Da li se isplati ili ne na svakom je da odluci.
 
Ovako na oko gledano po dimenzijama taj 6110 nije ništa manji od 6120 ili 6130, jedino što ima slabiji motor od njih. Kome baš fali tih 20ks može da ga čipuje ali ne znam koliko je to pametno raditi.
 
Gabaritno to su isti traktori. 6110,6120 i 6130. Tek 6135M je veći, gabaritno je kao 6145/6155, jedino je malo kraći pošto je motor 4 cil. a kod ovih 6cil. Cene jesu takve kakve su, ali su se traktori dokazali, barem kod mene u kraju.
 
Spominju nas sto smo boju promenuli. Al vraticemo se mi na ovo kad tad.


Ih lepote.
14e8261744097b7e4298b968c08ed0dd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa green starom. Komplet odkljucanim. Tls-om i elektro izvodima. Svaki taj traktor moze da varira do 30 000 eura. Oprema je cudo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Radi poređenja, Steyr 4115 u nekoj standardnoj opremi košta oko 55.000-56.000e+pdv, toliko košta i JD 6110M u standardnoj opremi.
Jos se tu da korigovati cena, a za toliko ima i vise opreme.
Jesenas na vasaru sam poredio iste modele sarenog i crvenog, na oko isti ali kad se uzme sva oprema sa sarenog on dodje jeftiniji od crvenog.
Imao je CR motor sa Ad bluom, jace podizne cilindre, pa izvod za ulje onaj veliki dzek, poteznica zadnja bolja, pa do sitnica tipa elektro retrovizori sa grejacima, sediste bolje, vise dugmica na instrument tabli, vise radnih farova..
 
Jos se tu da korigovati cena, a za toliko ima i vise opreme.
Jesenas na vasaru sam poredio iste modele sarenog i crvenog, na oko isti ali kad se uzme sva oprema sa sarenog on dodje jeftiniji od crvenog.
Imao je CR motor sa Ad bluom, jace podizne cilindre, pa izvod za ulje onaj veliki dzek, poteznica zadnja bolja, pa do sitnica tipa elektro retrovizori sa grejacima, sediste bolje, vise dugmica na instrument tabli, vise radnih farova..
Narode vi jos uvek poredite babe i zabe. Steyr multi je u klasi JD serije 5. Pricajte o Profi seriji

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tako je profi 110, maxxum 110 i nh t6.110(oni izrazavaju kao maksimalno pa je oznaka vrv 140-150)
 
To je opet terrus. Pa nemoze se porediti 6110m i multi. Poredi se sa profi serijom. I onda su i cene i sve isto. 1000 eura razlike.

Mislis da ste pogresili sto ste presli na plavu boju? Ili jednostavno vam je zao?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma znam da nije ta klasa. Al je to jedina slika stayera sto imam sa sajma.

Plavac je dobar. Ali zelenko je za klasu iznad.

U tom trenutku je bila misaona imenica izdvojiti jos 20k € za zelenog sestaka. A i zacrtano je bilo 120tak ks. 6 cil. Plavac se uklopio u racunicu i to je bilo to.

Ne mislim da smo pogresili, odlican je traktor. Ali zeleno zuta je zeleno zuta.









Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh