John Deere

Кејс, јел ме ти то зајебаваш!?...па кејс је тада покушао да прави и то без већег успеха тракторе...

- - - - - - - - - -

Црвена марка је у питању, да вам помогнем...
 
JD je najbolje projektovani traktor i tu mu niko nemože prići. Svi ostali mu mohu prići do neke mere i to je sve.
Džaba koprcanje i pokušaj izjednačavanja..
I Fendt je klasa ispod.
Niko nije i neće tako sistematično obraditi materiju izrade alata i mašina za obradu zemlje.
Ako neko misli drugačije, neka prvo prouči istorijat JD firme i sve će mu se samo reći..
 
Mozda Ford,gledao sam neke stare traktore na youtube i cini mi se da sam video ps Forda jos pre 60 godina?!?!
 
JD je to sto je zato sto je sve u njegovoj proizvodnji. Gotovo svaki kljucni deo sami proizvode, motor, menjac, hidraulika, sasija, kabina itd itd. Ostali proizvodjaci to nemaju, osim Breznjeva :osmeh:
 
Ja sam uzeo stakleni Donaldson-ov u Mikronu pre 3god i jos sluzi...
stakleni je grubi, koliko se razumem, zato i sluzi jos uvek, ja imam prvo stakleni, to je separator za vodu i krupnu necistocu, njega moze se jos i nekako isprati, ali ovaj metalni je haos, kazem 200 sati ne dogura. Paore koju marku imas fini filter? A sto se tice nafte, u sve masine sipam sa istih mesta, i samo me na velikom traktoru zeza filter, na kombajnu daleko vise proguta goriva, i menjam ga ponekad ali nikad nije stao zbog toga.

- - - - - - - - - -

Који је први произвођач тутнуо павршифт мењач у свој трактор?
powershift su davno rusi imali u tenkovima, ali eto poceo je ici onda i na masine.
 
Pa zajebavam, normalno
Da nije David Brown? Ne znam ko je prvi napravio, ali JD powershift menjac je prvi koji je uspešno radio... Ostali su svi imali neke defekte. Mada i dan danas ih imaju.
JD sve proizvodi zato su im tako i dobro udeseni traktori. Opao im je kvalitet sa ovim novijim serijama, ali i dalje su No. 1.
 
JD je najbolje projektovani traktor i tu mu niko nemože prići. Svi ostali mu mohu prići do neke mere i to je sve.
Džaba koprcanje i pokušaj izjednačavanja..
I Fendt je klasa ispod.
Niko nije i neće tako sistematično obraditi materiju izrade alata i mašina za obradu zemlje.
Ako neko misli drugačije, neka prvo prouči istorijat JD firme i sve će mu se samo reći..
To je tacno, mi imamo plug negde 1970 ili malo mladje godiste, brazde 47cm a sitno rasipa zemlju kao leopardom da se ore, oblik daske i ugao pod kojim radi je mnogo pametnije odradjen od nekih drugih plugova iz tog vremena, i ko zna koliko je zemlje preslo preko tih dasaka a jos imaju zivota. Isto mogu da kazem i za tanjirace iz te fabrike, lepo mesaju zemlju i pri malim brzinama.
 
Operi rezervoar ili ga uvek drži punog dok radiš jer kada je prljav čim nivo padne na pola počinje igranka jer nema dovoljno pregrada i gorivo se mnogo bućka a rezultat je prljanje filtera.Mene to isto zeza na 4755 i problem rešavamo tankovanjem a desi se da se isprlja sito u AC pumpi ali već znamo pa dok menjamo smenu i sipamo gorivo čistimo i to sito.
 
stakleni je grubi, koliko se razumem, zato i sluzi jos uvek, ja imam prvo stakleni, to je separator za vodu i krupnu necistocu, njega moze se jos i nekako isprati, ali ovaj metalni je haos, kazem 200 sati ne dogura. Paore koju marku imas fini filter? A sto se tice nafte, u sve masine sipam sa istih mesta, i samo me na velikom traktoru zeza filter, na kombajnu daleko vise proguta goriva, i menjam ga ponekad ali nikad nije stao zbog toga.

Ja imam drugaciji sistem dotoka goriva, kao na seriji 8. Prvo ide u onaj mali filter kao burence pa onda ide u redovan filter kockasti. Taj kockasti nisam menjao ko zna kad, a ovaj grubi mali sam menjao pre 2-3 godine. Sad cu promenuti taj fini cisto preventivno pred sledecu sezonu.
 
pa napunim uvek pre polaska, najvise mi se desilo 220 litara da je potrosio, ali to jednom uvek oko 170-180, maks 200. sta da radim nemogu na njivi sipati, valda ce se jednom isprati, sito na AC pumpi ostane cisto a filter zacepi pa sumnjam na kvalitet filtera, jer jos nisam imao original, uvek neki zamenski sad imam neki clarson ili slicno.

- - - - - - - - - -

Znam paore video sam, ali mozda moze biti da se papir naduva u nekvalitetnom filteru pa sam sebe cepi, jer prosli sam isekao i nisam nasao nikakav mulj u sacu filtera.
 
Ne verujem da je do filtera. Pre ce biti kao sto Matic kaze. Moraces isprati rezervoar.
Ja stvarno nikad nisam imao problema sa tim. Prodje ko zna koliko goriva kroz njega.
 
Nazad
Vrh