John Deere

PQ 16 brzina je najlosija ponuda tog menjaca. PQ 24x24 nudi ogroman izbor brzina.
 
Ala je ovo kmplikovano,kako se vi snalazite?Neće Aca menjati svoga fergu,četiri brze i četiri spore i glava ne boli.Je..š ti te vaše komplikacije,a ide i jedan i drugi i napred i nazad i sa 4 i sa 34 brzine.
 
Napokon stigao kuci :osmeh:

29d92yp.jpg
[/IMG]
2ag982a.jpg
[/IMG]
 
Neka je sa srecom, da te dugo sluzi i zaradi drugog.. Je li farban ili mi se cini?
 
Pa ovako, sto se tice detalja to je bas u detalje. Traktor je stigao kod mene posle katolickog bozica, pred novu godinu u ovakvom stanju:

6h3h2c.jpg
[/IMG]
Posle toga je detaljno opran, otklonjeni neki sitniji nedostaci, kao sto je jedna cevcica od kocnica koja je curila, pa onda ponovo opran toplim pranjem pa onda se krenulo na razmontiravanje svih delova koji su se mogli razmontirati. Posle toga su promenjene caure prednjeg mosta, pa spaner na pk kaisu, pa svi filteri, pa sva ulja (ukupno 52 l HG John Deere za menjac i hidrouliku i 12,5 l JD 15W-40 za motor) i nova rashladna tecnost. Zamenjene neke dve gumice i dihtug na sistemu za hladjenje koje su nesto po malo curkale. U medjuvremenu se u vise navrata nosilo na cinkovanje kako je sta stizalo, uglavnom svaki sarafcic koji je skinut, od onog najsitnijeg, pa do onog sa tockova , je ociscen i ocinkovan. Razni limcici, lancici i ostali sitni delovi su se takodje ocinkovali. Kutija za alat, parking papuca, kutija akumulatora, zadnji blatobrani su pre bilo kog farbanja prvo ispeskareni pa tek onda ofarbani po PS-u. Zamenjene su nove keder gume na staklima, a takodje su stavljeni svi novi gasni amortizeri.
Zadnje gume su nove Mitas RD-01 420/85 R38 i suzen je pri tom da moze u setvu i prskanje (ako bude trebao da sparta ima uzane tockove).
Prednji most je kompletno pregledan, "serpe" otvorene i vizuelno se ustanovilo da je sve u najboljem redu i pri tom se sipalo novo ulje u njih, po jedna litra u svaku i oko 6,5 l u prednji diferencijal.
Posle kad se sve to sastavi izgleda nekako ovako.
Da i da napomenem da su kompletno svi sarafi zadnjeg dela traktora stvljeni prohromski zbog loseg iskustva sa vestackim djubrivom, a prevashodno ureom, jer bilo sta osim prohroma ne moze da potraje duze od dve-tri godine, a da ne rdja.
2zflb1y.jpg
[/IMG]
 
Dobro,ali ako ga još malo bolje utegneš i uglancaš,možda dogura do 130!U svakom slučaju lep traktor i čini mi se teži od većine sa toliko KS.Mislim da taj može nositi neke teže priključke koji noviji traktori iste snage ne mogu!
 
902941e8acb3ad9b81dbe09b2620ef93.jpg
f10426d824ab579748190df9531c0ac1.jpg


Koliko ovaj konja dobija ovako opran ?
Inace je u oglasima...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Au,ala je lep,džaba ga bilo.Unutra kao u apoteci,što bi rekla moja pokojna baba.Kad bi ja takav provozao kroz Noćaj,pola sela bi pocrkalo.I onda bi podigli optužnicu protiv mene za genocid.Zato ću samo da gledam i uzdišem,ko nekad za mojom komšinicom!
 
Nazad
Vrh