John Deere

3.9l perkins mi nije poznato niti sam video od 2010+ godista na nekom traktoru. Tacno je sto si napisao za 577, ja sam reagovao na 2015 godiste i taj motor. :sjasi:
 
Jos ovaj post i necu vise:osmeh:. Na videu pokazuje JD 6430 premium, kvar na transmisiji , ovaj komad aluminijuma koji mjenja a nije ni ofarban u zeleno kaze da kosta 3500$ https://www.youtube.com/watch?v=h-8nKl3i7eQ

U komentarima majstora koji snima popravke, vise ljudi kritikuje neko sto ga pohvali , jedna od zamjerki je sto pljuje po JD, kritike idu da malo pocisti radionu pa do toga da ima pogan jezik:osmeh:.
 
Ma sve ok, sve su masine potrosne, ali... neke brze neke sporije, neke udobnije neke komplikovanije, da je srece pa da nas brinu samo usevi, a masine da placamo iz zadnjeg dzepa, pa nek traju kolko traju.
 
Dakle konstatovali smo da je JD krs i da su svi ostali znatno bolji od njega. Grabik posto si dokazao da je JD krs mozes preci na sledecu temu :ppozdrav:
 
Ми када смо тражили већи трактор пре 7-8 година, гледали смо џоније, међутим у то време као и данас су били ваљано скупљи у односу на конкуренцију са истом коњажом па је одлука прво била пала на Масеја, да би на крају дошао у двориште кејсоња/интернационал тихо и изненада.

Данас када бих мењао трактор врло вероватно да би узели зеленка, тешко да би нешто друго ушло у ужи круг. Ови нови црвени су превише меки....
 
Ми када смо тражили већи трактор пре 7-8 година, гледали смо џоније, међутим у то време као и данас су били ваљано скупљи у односу на конкуренцију са истом коњажом па је одлука прво била пала на Масеја, да би на крају дошао у двориште кејсоња/интернационал тихо и изненада.

Данас када бих мењао трактор врло вероватно да би узели зеленка, тешко да би нешто друго ушло у ужи круг. Ови нови црвени су превише меки....
Daj doteraj vise toga tvoga na test. Imam neopisivu zelju da okrenes 3 kruga samnom :) da vidimo od cega je i taj napravljen :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dakle konstatovali smo da je JD krs i da su svi ostali znatno bolji od njega. Grabik posto si dokazao da je JD krs mozes preci na sledecu temu :ppozdrav:

Krs koji svi prizeljkujemo u svojim dvoristima neki tajno a neki to nekriju,vrhunac su dostigli jos odavno a znamo da kad je nesto dobro posle njega moze biti samo gori jer nema bolje od najboljeg ako me razumete ,isto vazi i za neke druge proizvodjace .Dakle kad se nesto pokaze kao dobro ja nevidim potrebu to menjati ali ko sam ja da o tome raspravljam jelte?
 
Daj doteraj vise toga tvoga na test. Imam neopisivu zelju da okrenes 3 kruga samnom :) da vidimo od cega je i taj napravljen :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
taj kad bi valjano preorao 50 hektara sa tim plugom,zavrsio bi karijeru :osmeh:imao sam i ja takvog,pa ga jedva prodao:osmeh:




Nakon više decenija u Americi vratio se Lala u svoje selo i priča komšijama kako u Americi ima ogromnu farmu.
- Ne može da se opiše koliko je velika - kaže. - Ja ujutro sednem u svoj džip i tek kasno uveče dođem na kraj farme.
- Pa tu nema ništa čudno - primeti Pišta. Takvog sam juga i ja imao
 
Citam raniju raspravu i postove kolege Nebojša MTZ
Jedino sto mogu reci je da kad sam radio u firmi EIBL+WONDRAK stigao je JD 8300 sa originalnim satima i servisnom knjigom 18000sati
taj traktor je kupio Milenko iz Šida (lubelula) verujem da ide i dan danas
Predjem u Neoplantu tamo 3 JD jedan 4440 i dva 4755
4440 je imao 28000 h nikad nista nije dirano cak je i prednja vuča radila
A 4755 su imali jedan 38000 a drugi 35000h
Nadjem knjige od traktora, u firmi svaki traktor ima radionicki dnevnik i broj
Brojeva se jos secam npr br 11 JD4755 na 18000h menjan zupčanik C na 22000 radjen motor, menjac nikad a 38000h i tada ode senering i ispusti ulje iz menjaca
E tad je trebalo uslajfati ventile od hid razvodnika, menjsti aksn bolcne one kugle u prednjem mostu, kolevku,
Ptedihtovati klip hidraulike menjati lamele kardana al u principu kompletan ispravan traktor,
Prodase ga na licitaciji u VS nekom tipu sto ima farmu
Drugi 4755 broj 10 otprilike isto sve ko i ovaj 35000h uradjen trap, uradjen razvodnik, los kardan, menjac ispravan, motor ispravan za smenu oranja 12h u brazdi svuce 8deci ulja sto je nista na 300l nafte
Ode dole u Srbiju za 1000 000din sa PDV-OM
Ja ubedjivao ćaleta da ga uzmemo,
Stari 4440 je prodat sa puknutom radilicom, tadasnji sef radionice je hteo da uradi generalnu Iako je bio velika 0 mehaničar, tako je uradio nadvise da je prebio radilicu, prodat Stojanoviću u Stepanovicevo
Dosli su tada uporedo sa JD novi MC CORMICK, CLAAS AXION, ali su svi bili plastikaneri,
O rusima necu pricati toliko savršeno su konstruisani da se isti prave 60g
Zalost je sa cime mi radimo zemlju
Na IRMOVU ista prica sa JD 4755
cilj mi je naabaviti 3050 ili 3650 taman bi mi seo ko kapa za Jovana






Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Citam raniju raspravu i postove kolege Nebojša MTZ
Jedino sto mogu reci je da kad sam radio u firmi EIBL+WONDRAK stigao je JD 8300 sa originalnim satima i servisnom knjigom 18000sati
taj traktor je kupio Milenko iz Šida (lubelula) verujem da ide i dan danas
Predjem u Neoplantu tamo 3 JD jedan 4440 i dva 4755
4440 je imao 28000 h nikad nista nije dirano cak je i prednja vuča radila
A 4755 su imali jedan 38000 a drugi 35000h
Nadjem knjige od traktora, u firmi svaki traktor ima radionicki dnevnik i broj
Brojeva se jos secam npr br 11 JD4755 na 18000h menjan zupčanik C na 22000 radjen motor, menjac nikad a 38000h i tada ode senering i ispusti ulje iz menjaca
E tad je trebalo uslajfati ventile od hid razvodnika, menjsti aksn bolcne one kugle u prednjem mostu, kolevku,
Ptedihtovati klip hidraulike menjati lamele kardana al u principu kompletan ispravan traktor,
Prodase ga na licitaciji u VS nekom tipu sto ima farmu
Drugi 4755 broj 10 otprilike isto sve ko i ovaj 35000h uradjen trap, uradjen razvodnik, los kardan, menjac ispravan, motor ispravan za smenu oranja 12h u brazdi svuce 8deci ulja sto je nista na 300l nafte
Ode dole u Srbiju za 1000 000din sa PDV-OM
Ja ubedjivao ćaleta da ga uzmemo,
Stari 4440 je prodat sa puknutom radilicom, tadasnji sef radionice je hteo da uradi generalnu Iako je bio velika 0 mehaničar, tako je uradio nadvise da je prebio radilicu, prodat Stojanoviću u Stepanovicevo
Dosli su tada uporedo sa JD novi MC CORMICK, CLAAS AXION, ali su svi bili plastikaneri,
O rusima necu pricati toliko savršeno su konstruisani da se isti prave 60g
Zalost je sa cime mi radimo zemlju
Na IRMOVU ista prica sa JD 4755
cilj mi je naabaviti 3050 ili 3650 taman bi mi seo ko kapa za Jovana






Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Kolega sto se tice kvaliteta JD traktora ja ga jednog momenta nisam osporio tj tvrdio sa su losi ili nesto poput toga,samo sam rekao ds nisu bas savrseni i tolko ne salomivi ume i tu kao i svuda drugde da se desi glupost,mozda u manjoj meri ali ipak ume.
Sto se tice rusa bar jedno pet puta sam napisao da je to sto je,u principu ako gledamo na svet oko nas rusi dodju nuzno zlo ali jednostavno najjeftijija konjska snaga i za mnoge poljoprivrednike jedino resenje i to je to,koliko para toliko muzike.
Dobra stvar kod njih su ti rezervni delovi jer ih ima na svakom cosku i jeftini su tako da sta god da se desi moze za dva dana da se resi i da se posao nastavi.
 
Kolega sto se tice kvaliteta JD traktora ja ga jednog momenta nisam osporio tj tvrdio sa su losi ili nesto poput toga,samo sam rekao ds nisu bas savrseni i tolko ne salomivi ume i tu kao i svuda drugde da se desi glupost,mozda u manjoj meri ali ipak ume.
Sto se tice rusa bar jedno pet puta sam napisao da je to sto je,u principu ako gledamo na svet oko nas rusi dodju nuzno zlo ali jednostavno najjeftijija konjska snaga i za mnoge poljoprivrednike jedino resenje i to je to,koliko para toliko muzike.
Dobra stvar kod njih su ti rezervni delovi jer ih ima na svakom cosku i jeftini su tako da sta god da se desi moze za dva dana da se resi i da se posao nastavi.
Nebojsa to je kao OKO I **greška
vozili su svi u SFRJ stojdzu,juga,ladu,a tezili ka golfu TD
Ima rus svojih prednosti ali je za hobi varijante gde je vozac i mehanicar i sve ostalo
Svi smo imali jugica i menjali lezajeve tockova i stosta i vozili, ja sam prvi presao 200 000 km sa jugom55,a evo sa mareom sam presao 350 000km neznam kako motor izgdleda unutra, jos ga nisam krpio i zdrav je,

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Orem danas njivu koja granici sa drzavnom zemljom. Pored mene sofer od tajkuna sa JD 8295R. Stao da mu se javim i malo prodivanili traktori rade na leru. Kaze ne smem vise pricati, potrosice vise goriva pa ce misliti da kradem. Vuce Kuhn-a 6 brazdi lagano na jedno 30cm.

Pre toga je vozio JD 8320, kaze ovaj novi je azdaja spram starog. Bio sam u kabini, kao spejs satl. Ja kontao Maxxuma kada sam vozio da sam sve video, za taj 8R bi mi trebala obuka.
 
Orem danas njivu koja granici sa drzavnom zemljom. Pored mene sofer od tajkuna sa JD 8295R. Stao da mu se javim i malo prodivanili traktori rade na leru. Kaze ne smem vise pricati, potrosice vise goriva pa ce misliti da kradem. Vuce Kuhn-a 6 brazdi lagano na jedno 30cm.

Pre toga je vozio JD 8320, kaze ovaj novi je azdaja spram starog. Bio sam u kabini, kao spejs satl. Ja kontao Maxxuma kada sam vozio da sam sve video, za taj 8R bi mi trebala obuka.

Ja sam 2013 godine imao priliku da probam JD 8310R i lemken 6 brazdi,sto ti kazes ono je stvarno space satl.
 
Nazad
Vrh