John Deere

Nije common radil, euro 0 je motor. Ne znam kako meri, nisam mehanicar. NIJE SUBJEKTIVNI OSECAJ, PRATIO SAM. Valjda znam kako mi radi traktor koji vozim 10 dana svaki dan po 10+ sati.
 
Jesiti corav kolika je razlika u snazi. Uzmi za primer neki njegove snage. 4960 je jaci 40 ks skoro. Ocekujes da IMT 539 i JD 4760 isto trose.
 
paorpaor , razlika 6l na sat ili cak i vise, ja uzeo naocare 1,25 dioptriju.

- - - - - - - - - -

Nije common radil, euro 0 je motor. Ne znam kako meri, nisam mehanicar. NIJE SUBJEKTIVNI OSECAJ, PRATIO SAM. Valjda znam kako mi radi traktor koji vozim 10 dana svaki dan po 10+ sati.

Traktor ti je gomila zeljeza istina obradjenog i sat za mjerenje sati rada mora negdje da dobije informaciju od motora , ako je obicni motor, nema senzor na radilici , pretpostavljam da nema ni sajlu jer je elektronski sat i kako onda mjeri, moze samo obicne sate. Zato sam te pitao od kuda dobija obrtaje , sa alternatora , ako jeste , tesko da njega uzima za referencu za radne sate.

Kako si pratio.

Da li ima neka elektricna shema na netu , daj link ako postoji.
 
Ja vjerujem na rjec da ne mjeri isto , ali volim i dokaz da ja to vidim.

Nekoliko km dalje kupili nekog vakog monstruma
http://www.tractordata.com/farm-tractors/007/3/8/7388-john-deere-8370r-tests.html

Ne vracaju ga u dvoriste od kada je izasao sa plugom , toce na njivi i samo onda gase traktor , vozace mjenjaju , mora stalno da radi , kad sam sad pogledao koliko trosi odma je i meni jasno ,max 66l/sat potrosnja.
 
Ja vjerujem na rjec da ne mjeri isto , ali volim i dokaz da ja to vidim.

Nekoliko km dalje kupili nekog vakog monstruma
http://www.tractordata.com/farm-tractors/007/3/8/7388-john-deere-8370r-tests.html

Ne vracaju ga u dvoriste od kada je izasao sa plugom , toce na njivi i samo onda gase traktor , vozace mjenjaju , mora stalno da radi , kad sam sad pogledao koliko trosi odma je i meni jasno ,max 66l/sat potrosnja.

A ucinak takve masine, zar nije to merilo? Verujem da ne trosi vise od 15l po kj u normalnim uslovima oranja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ti Grabik ne verujes u brojanje sati kako treba to je super,
Oni su idioti oni samo mere vremena dok je upaljen nema veze sa obrtajima
Dobar fazon bas si KRALJ nema sta!!!!
Pa nije to ŠTOPERICA
Nisu to radni sati struga ili glodalice pa cim upališ pise SAT ZA SAT
MAJKO MILA jos to covek napiše,!!!
Tako i kombajni idioti im izmislili radne sate za vrsalicu bas su idioti

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Ako je dobro agregatiran , dobar plug a imaju najnovijeg lemkena , i ako su duzi dugacke , 15l je puno , trebalo bi puno manje. Ali simptomaticno je da su sa Fendova ponovo presli na JD.
 
Danas sam se vozao u JD 6920 sa regentom 4*35cm na nekih 25cm dubine ide B3 na 2000obrtaja i potrosnja u proseku 20l/kj, za smenu od 12h ostane 1 crtica goriva.
Ide lepo ne cuje se. :osmeh:
 
Ako ti Grabik ne verujes u brojanje sati kako treba to je super,
Oni su idioti oni samo mere vremena dok je upaljen nema veze sa obrtajima
Dobar fazon bas si KRALJ nema sta!!!!
Pa nije to ŠTOPERICA
Nisu to radni sati struga ili glodalice pa cim upališ pise SAT ZA SAT
MAJKO MILA jos to covek napiše,!!!
Tako i kombajni idioti im izmislili radne sate za vrsalicu bas su idioti

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Vidim da popravljas traktore, kako su stari traktori mjerili sate , sajlom , obrtaji radilice nevezano sa vremenom. Da li se slazes sa ovom konstatacijom?

Kako su ovi poslije njih brojali sate , sa elektronskim satima , alternator im samo treba za obrtomer, iskljuci W izlaz sa alternatora i stace obrtomer ali nece stati brojanje sati. Da li se slazes sa ovom tvrdnjom?

Kako onda broji sate , ajde mi objasni , ili jos bolje slikaj vezu sata brojaca radnih sati sa radilicom ili njenim senzorom.

Ili jos bolje daj neku shemu traktora koji broji elektronskim satom obrtaje radilice, ja ne tvrdim da ne postoji ali prije komonreila , sumnjam.
 
N.A reci vozaču da ga spusti na 1700 obrtaja motora i neka ti se javi posle smene od 12 sati i kaže potrošnju.
 
Vidi ja vucem 4x42cm i u ovim uslovima ide C1 na 1850o/min i potrosnja je ispod 15lit/kj,u osrednjim do teskim idem B3 isti obrtaji i potrosnja od 15-18lit/kj...

Taj ima luftiranje na kraju smene,ciscenje kabine i tako...::namigivanje::
 
Meni na1700 potrosi znatno manje ali znatno manje ima snage i manje i uradi i po jutru mi opet ispadne isto.
 
Ja sam takodje tu na 20-24l/ha ucinak nije merodavno jer su mi sitne njive i oduzima puno vremena zavrsavanje njiva sa ravnjakom. Juce recimo 8.2kj 104l potroseno. 2 parcele jedna od druge na 500m obe sam orao iz sredine.
 
Poznanik ima 4755,4 brazde plug,neznam na koliko je nariktan,kaze da za 45 min izore hektar i prosjek trosi 13l/ha...parcele su velike i nema puno okretanja...e sad da li je istina ili nije neznam,ali eto sto je rekao..
 
Poznanik ima 4755,4 brazde plug,neznam na koliko je nariktan,kaze da za 45 min izore hektar i prosjek trosi 13l/ha...parcele su velike i nema puno okretanja...e sad da li je istina ili nije neznam,ali eto sto je rekao..

Ne može trošiti 13lit/ ha može samo da je po kj to mu dodje oko 22-23lit/ha
 
Nazad
Vrh