John Deere

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Svakako veoma poznati traktori i to najviše zahvaljujući dobro odrađenom marketingu. Međutim John Deere traktori, ali i ostale mašine ovog proizvođača su se pokazali i na terenu kao veoma kvalitetni. Neki modeli malo više, neki malo manje.
 
Da ne ispadne da ga preterano hvalim, ali moj stric ima John Deere 6820. Samo jednom sam se vozao u njemu, opsti utisak je: vrlo snazan, izdrzljiv, lep na izgled, a u kabini kao u kolima nove generacije, klima, radio, dobra zvucna izolacija. Ma traktor je skroz ok.
 
Verovatno najpovoljnija ponuda na sajmu od "kvalitetnijih mašina", 30000 eura za 95KS, motor je Euro1 i više se ne proizvode, ovo je ostalo sa lagera od ranije na zapadu i sada je kod nas, ima ih u malim količinama, za nas odlično, guta i lož ulje! :sreca:

 
imaju manjih problema ali odlicni su traktori.
imali su problem jer je pucala radilica na seriji 8000 i na seriji 5000 sa ptikljucnim vratilom a i nespada im u standadnu opremu prebacivanje vratila sa 540 na 1000 obrtaja...
koliko ja znam osim toga su ok
 
pict1171vp2.jpg

koji je ovo jd i koje su mu karakteristike
 
nevidim tacno koja je oznaka ali cini mi se da je serija 5700, to je promasena serija, krecem se puno po terenu i i na daosta sam mesta video tu seriju i ljudi se jako zale na njih, cak sam bio prisutan kad je covek zvao res trade da im vrati traktor.... e sad mozda sam ja naisao bas na one koji imaju problema..... :haha:
 
5725, kao što rekoh, sa lagera neprodati na zapadu zbog Euro 1 motora, da li su loši ili ne, to ne znam, ali prede motor, ne čuje se a radi, što bi rekao čika Kure! :haha:
 
A ne bi škodilo ni da kažeš šta konkretno radiš sa Don Jeere traktorima koje imaš i koje priključke koristiš. To su ipak traktori koji imaju jako cenjeno ime, ali nas ovde pre svega interesuju iskustva korisnika.
 
Vozim u firmi tri traktora iz serije 6000 (6520,6820 i 6920S)
Rade sve operacije od osnovne,,redukovane,medjuredne obrade,zastite bilja,transporta i svega ostalog!

Licne zamerke su: Velika potrosnja goriva i skupo odrzavanje!
 
imam jd 6210 i 6630 i prava su stvar...svi pricaju kao trose puno.. ne trose tolko al naprave vise nego ostali, jaci su nego ostali s isto konja, udobniji su itd

_________________________________________________Post je spojen: [time]1234277234[/time]_________________________________________________
jd je prava stvar za ljude koji imaju vise od 100 ha
 
bili14 je napisao(la):
imam jd 6210 i 6630 i prava su stvar...svi pricaju kao trose puno.. ne trose tolko al naprave vise nego ostali, jaci su nego ostali s isto konja, udobniji su itd

_________________________________________________Post je spojen: [time]1234277234[/time]_________________________________________________
jd je prava stvar za ljude koji imaju vise od 100 ha
Moj drug ima jd od 105 ks, ja imam rusa 105 ks. Izašli smo da oremo sa punim rezervoarem jednu parcelu od 12 hektara, dok smo završili obišao sam ga 6 puta. I kad smo došli do benzinske pumpe gle čuda meni je stao 140 litara a u jd 150 litara ::namigivanje::
pa ti sad računaj kako god hoćeš. I pitam te koji je traktor potrošio više??
 
nesto malo sam ga vozao po njivi na prazno i to je sve
los je zato sto nema prednju vucu i to je to
ima i kejsa od 90ks kog vise voli od jd-a,samo sto je jd sredjen skoro i iznutra je u boljem stanju i to pa ga voze zbog udobnosti,a inace je kejs i bolji radnik i manji potrosac bar njemu je tako :cao:
 
To što nema prednju vuču nemora značiti da je loš traktor. Ima on svojih prednosti u gnojidbi, prskanju, pripremi, sjetvi...
 
a koja je mana ako ima prednju vucu u gnojidbi,prehrani,prskanju... :sta: :sta:

jedna bos pumpa za njega je bila od 500-700e,i on i njegov sin vise vole CASE-a,ali jbg case je malo zapusten pa kad treba da se vozaju voze JD-a,a kad treba ozb.da se radi teraju CASE
 
Nazad
Vrh