John Deere

Nije se moj post odnosio na tebe Grunt, tako je ispalo.
Sto se tice svih pojedinosti vezanih za ovaj traktor moze slobodno da pita vlasnika, ja sam samo slikao potrudio se da malo obogatim temu. E sad sto neki ne vide dalje od Breznjeva ja za to zaista nisam kriv.
 
Poluge na rukama su od punog materijala,kod Amera nema stednje,sve je jako i masivno,dok kod drugih spomenutih je to misaona imenica.
 
Ovakve su kod mene i na jednom i na drugom Vajs Muleru, izvlace se.. Jednomkod kolege smo trebali nesto da sijecemo na polugama, toliko je jak materijal, da i ne oskeca brusnu plocu...
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Celikni okivak je krivac svemu. Zato je JD traktor tezi od svih ostalih jer je napravljen 95% od celicnog okivka. Cak i neki nevazni detalji kao sto su neki nosaci i ostale sitnice su od celicnog okivka. Zato poluge izgledaju mrsavo, a u stvari su mocno jake. Samo stariji modeli Fendta mogu malo da pariraju JD straktorima. O crvendacima necu ni da pricam, jedino mozda ako su made in USA.
 
Mecka auto, Wajs Muler traktor, Claas kombajn. Ostalo su igracke, bez da se neko uvrijedi.. :ppozdrav:
 
Ja sam samo jednom u životu imao priliku da sjedim i vozim John Deere, radilo se o 2040 sa turbinom i onom zaobljenom kabinom. To mi je bilo više nego dovoljno da za sva vremena shvatim o kakvim se mašinama tu radi.
 
ja sam imao priliku da busim polugu od JD na velikoj stubnoj busilici,neverovatno tvrd materijal
 
Kolko god da je tvrd pukne i on,kod nas je vozac uspeo polomiti polugu od dzondira od 300 ks.Kaze kad je to puklo mislio je da je grom udario tako jak zvuk je bio.
 
Dovoljno je reći da je ta poluga na tom traktoru od 70 i neke godine i da joj dan danas ništa ne fali... To jel ona "na oko" jaka il nije, to nije ni malo mjerodavno kao ni njezina ljepota.
 
Bobo skidam ti kapu za tvoje poznavanje o poljoprivredi. Imam i golfa 2, Mercedesa 190 i Mercedesa ML. Golf je kanta lima, dijelovi dzaba, mogu se kupiti i na kiosku, ali i svakih 7 dana mijenjas, a mecka samo ide i ide. Imam i Imt 533, 539, daleko je to od traktora, prosto receno polu-proizvod, ko poredi Imt-a i JD mislim nemam rijeci. Imam i MF, svemirski brod za Imt-a otac ga voli vise nego sebe, dobar, udoban, ali ni blizu Vajsu po kvalitetu. A za motorku imam i Stihl i Husguarnu, ne bavim se tim poslom pa se i ne zanimam toliko o njima, ali otac kaze prva dizel motorka kad izadje da kupuje..
steva44 Lomio sam i ja izlazno vreteno na MF-u, bas kao sto ti kazes kao da je grom udario..
Svako ima pravo na svoje misljenje i svakom je najbolje ono sto ima, ali da je kvalitet i da ga niko nikad takvog napraviti nece, to je sigurno, kazu Rusi ga ne mogu napraviti ni za 300 godina..
 
Svi mogu da naprave sve ali je pitanje da li to moze da se proda? Da li bi vi platili Belorusa 100.000e? Oni te traktore prave jeftine i takvom trzistu je namenjeno.
 
Pozz kolege. Naisao sam u Hrvatskoj na 6920, 4200 sati, 2006 god, PQ menjac, trazi mi 33 100e, sad me jedino malo cena grepka, posto u Austriji i Nemackoj taj model nema ispod 50 banki sa tom satninom.
Dali su ovako dobri modeli?
Najverovatnije da cu nocas krenuti da skoknem da pogledam kako izgleda
 
Dobar je model, a cena moze bit realna. Sve zavisi kakvo je stanje guma i ostalih delova. Bitno samo da nije auto menjac u ovoj seriji, 6x20.
 
Nazad
Vrh