John Deere

u voznji,nisam siguran nije moj traktor,ako mozete napisati sto bi moglo biti ako ima tls i ako nema,ja koliko sam cuo/citao ako ima tls da treba nekad ozraciti ili tako nesto
 
Danas i ja imao priliku da sednem u novog zelenka 6155 star tri meseca.Strava od traktora,mada me malo podseća na mog 539 samo što ovaj nema džojstik a zelenko ima.Ostalo sve dosta slično.
 
Ne znam, neće prodavac da kaže. Ko zna u kakvom je mehaničkom stanju bio ali je to što nije bio ni opran od prašine i lišajeva stvarno bilo nevjerovatno. Garant ga je neko uzeo za 8000KM najviše da ga sredi i preproda, samo čekam kad će se opet pojaviti na oglasima, ovi sa hidrauličnom prednjom vučom su rijetki kod nas jako tako da će se moći prepoznati.
 
Znam covjeka, uvozio je poljoprivredne masine iz Italije i Francuske. Sad uvozi razbijena auta, i vrlo rijetko koju masinu. Ima jedan kombajn Massey Ferguson..
 
Danas i ja imao priliku da sednem u novog zelenka 6155 star tri meseca.Strava od traktora,mada me malo podseća na mog 539 samo što ovaj nema džojstik a zelenko ima.Ostalo sve dosta slično.
Mislim i da taj dzoni ima žutu ručicu a 539 nema...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Прашина ми је запала за око,нисам могао да верујем да продаје тако.Предња вуча врв не ради.

On je jako sposoban traktor i bez te prednje vuče. Hidraulična prednja vuča nije ni bila zamišljena da ima ulogu "prave" vuče već više kao asistencija u teškim uslovima tj. kao neka trenutna pomoć. Gledao sam šeme tog hidrauličnog sistema i vidljivo je da to nije zamišljena za stalni rad jer nema namjensko hlađenje ulja koje se mora jako grijati tokom rada. Dakle, sistem je zamišljen da te izvuče kad zatreba i da se posle ugasi. Sama ideja je dobra jer imaš traktor sa zadnjom vučom, velikim klirensom naprijed, velikim ajnšlagom (mada i JD duplaci imaju baš veliki ajnšlag) i imaš mogućnost da je koristiš u nuždi. Mana je što se nikako nije mogla koristiti stalno.
 
Mi smo imali 3130 bez prednje vuče.To je prava zver od traktora sa 6 cilindara i 90 ks.U transportu i u mnogim operacijama komšijin 5106 nije mogao ni da mu prismrdi.
 
E onda još samo da ga obojiš u zeleno i ima da bude original...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
JD 6530, gdje mu se nalazi el-magnetni ventil za ukljucivanje kardanskog vratila? Naime vratilo se par minuta po ukljucivanju samo iskljuci. Jel' zna neko?
 
Nazad
Vrh