John Deere

Ima li neko iskustva sa 5720 ili uopste sa tom serijom traktora kakve su mu mane u pitanju je motor od 80ks koji moze da se podigne na 100ks.
 
Pisao sam o 6200 da nesto lupka pod nogama kada sedim.Danas sam ga upalio i situacija ja sledeca.Nema nikakvog kuckanja i lupkanja i zujanja dok ne aktiviram hidrauliku.Digao sam i spustio poluge na prazno i odnah je pocelo da kucka i zvizdi.Kada sam zakaco korpu za svinje i optereti hidrauliku zujanje i kuckanje je prestalo.Mozda neko zna nesto o tome?Inace majstore jos cekamo a dok ne dodju da se informisem od vas,ako neko zna nesto.
 
Pisao sam o 6200 da nesto lupka pod nogama kada sedim.Danas sam ga upalio i situacija ja sledeca.Nema nikakvog kuckanja i lupkanja i zujanja dok ne aktiviram hidrauliku.Digao sam i spustio poluge na prazno i odnah je pocelo da kucka i zvizdi.Kada sam zakaco korpu za svinje i optereti hidrauliku zujanje i kuckanje je prestalo.Mozda neko zna nesto o tome?Inace majstore jos cekamo a dok ne dodju da se informisem od vas,ako neko zna nesto.

Provjeri filter ako imas, ne znaci da je to ali to mozes i sam.
 
Kolko ima garanciju?
Kakva garancija, nema to prijatelju.. E da kazem jos ovo,nisam nista pakovao iz dvije pumpe. Ona pumpa sto su mi usisni ventili pocupali navoje na kucistu, dosao kolega ima John Deera 2140, kaze i kod njega isto tako bilo, kaze covjek mu urezao nove navoje, reko zezas me, covjek izvadi pumpu iz gepeka, kaze ode je sad sklopiti i postaviti, nista se ne zna da je radjeno. Odnesem ja svoju pumpu, tri rupe su bile zdrave, pet rupa napravio za 65e, postavio danas pumpu, radi ko sat...
 
Ulje bi trebalo da slobodno izlazi u karter / rezervoar ulja kada je rucica skroz dole ako ima rucicu a ako ne izlazi slobodno onda izlazi kroz ventil za preko pritisak pa kucka . Proveri dali mozes rucicu spustiti skroz dole a ako je elektronika verovatno ima elektro ventil . Mozda je to .
 
Procitao sam prvih 130 strana i nisam jos nasao pa da pitam, jel neko napisao ako nije onda ko zna neka kaze kako se najisprvnije koristi menjac i hidraulika na 4755 zanima me jel bolje okretati traktor sa kvacilom ili bez i ako je bez jel se sme iz rikverca ubaciti u 5 ili 6 brzinu.hvala
 
Kvačilo ti treba kada krećeš i kada prebacuješ iz brzina u rikverc i obrnuto.U rikvercu imaš više položaja(brzina)od sporog do bržeg.Iz rikverca možeš u koju hoćeš brzinu ali prethodno mora da se zaustavi traktor i stisne kvačilo jer ne sme direktno.Preporučuju šaltanje redom od prve brzine do poslednje i isto tako prilikom usporavanja jednu po jednu od najviše do najniže.
 
Gledao sam taj i jos neke videe i to me i buni kad vidim da krecu bez kvacila i kad stane u 10 toj izbaci ga odmah o ler. Jel to saltnje po jednu nije malo glupo,msm,puno vremena odnosi i smanjuje ucinak.pogotovo kod spremacenja dok se zaleti osta pocetak los.hvala gosn matic na brzim odg.
 
Ne znam kako kreću bez kvačila.Možeš ti njega da prešaltaš iz 10-te u 3-ću,5-tu i koju god hoćeš ali moraš prvo da staneš.U vožnji to nije preporučljivo.Isto kao kada bi na automobilu prešaltao iz 5 brzine u 3-ću ili 2-gu prilikom vožnje.
 
Ne znam kako kreću bez kvačila.Možeš ti njega da prešaltaš iz 10-te u 3-ću,5-tu i koju god hoćeš ali moraš prvo da staneš.U vožnji to nije preporučljivo.Isto kao kada bi na automobilu prešaltao iz 5 brzine u 3-ću ili 2-gu prilikom vožnje.

Neko je stavio video opravke mjenjaca na ovom forumu za jednog djonija gdje su radili mjenjac, koncepcija mjenjaca je dosta drugacija od klasicnih tipa IMT, MTZ itd. Mislim da je pricao da su otisle lamele koje su potepljene u ulju i koje ukljucuju brzine plus lamele kvacila , po sjecanju mislim da je rekao da ima 9 komada , plus planetarci , kombinacija koliko hoces ,ukljucivanje preko ulja odnosno mehanickih ili elektro ventila.

Tako da ako je takva koncepcija mozes ga saltati kako hoces kao i mehanicki ako motor to moze da podnese.
 
Pa u tom i je fazon kako saltati da ne trpe lamele i snopovi.pogotovo jer rucica ima takav hod da ler imas samo izmedju r i prve.nije kao na 8xxx da moz izbacit kad oces. Da lamele su u ulju i cuosam da ih nosi pritisakod samo 20 bar. tako sam cuo.
 
Lepo.Stisneš kvačilo ubaciš u brzinu i više ti ne treba kvačilo dok ne bude potrebe da ideš u rikverc.Ako ideš brzinu po brzinu sa više na nižu i obrnuto ne treba ti kvačilo jedino u slučaju da praviš prevelik raskorak između brzina koristiš kvačilo da ne bi menjač trpeo bez potrebe a iz mesta možeš krenuti kojom brzinom hoćeš.Negde sam pročitao da prilikom prvog startovanja tih traktora treba stisnuti kvačilo i prešaltati sve brzine redom da bi se menjač podmazao.Da li je to tačno ili je informacija pogrešna nemam podatak.
 
Paore da li ti ovako voziš svoj 4755? Prnjavor jesu li kod tebe kočnice u sklopu hidraulike ili su odvojene same za sebe.?
 
Poslednja izmena:
Oni to teraju ko da su ukrali. Neznam maticu to za saltanje zbog podmazivanja. Bas cu morati da vidim sa ljudima koji su bili poslani na obuku za voznju, i seminar za odrzavanje, inace covek koji je bio na seminaru kaze da ako ne moramo ne vozimo u 12 toj, kao tu menjac najvise izlozen habanju. Paore kako ti koristis tvoju ragu.
 
Nazad
Vrh