John Deere

Meni se dopao ovaj JD samo zato sto ima dosta opcija. Npr. 4 izlaza za hidrauliku 2x2 para, izlaz za hidraulicne kocnice , 4 brzine + brza , spora , rikverc i ima rucicu da prepolovi svaku brzinu bez kvacila , ima kardan 540 i 1000 obrtaja, hidraulicni volan . Ja mislim da sam sve nabrojio.
 
Hoce , bice jeftiniji , ali necu da ga prodam . Jer zela mi je da ga zadrzimo za nas .

Ne sumnjam u to sto kaze kolega MNTOYA . Ne verujem da ce biti lako sa deovima, ali ne verjem da ce kvariti.

- - - - - - - - - -

Ovom pise u saobracajnu da je 88god.

- - - - - - - - - -

Evo jos dve slike.

2vmx4z6.jpg
2hek1w1.jpg
 
Ne znam koje vam je vise zadovoljsto da zajebavate coveka. Od pola ovde prisutnih je sposobniji i zaradio je vise nego sto neki mogu i da zamisle. Sta vam smeta uopste mi nije jasno da mu se na taj nacin podrugujete. Sramota.
Sto se tice imt-a i dzon dira i njihovog poredjenja to je isto kao porediti mecku i juga. I taj JD iz '80 je daleko daleko bolji nego krs od imt-, da ne kazem poluproizvod.
 
Gde si ti to video da se ja njemu posmevam :sta:
Porediti jeste glupo ali ne iz tehničkog ugla....
Reci ti meni pošteno,koji bi ti traktor od ta dva navedena preporučio prosečnom srpskom seljaku sa 5-6ha zemlje,koji nema brata u švajcarsku ili bilo koga drugog na zapadu
kome taj traktor treba da uzore i spremi to zemlje.....
 
Ja bi ga preporučio svakome ko može da ga priušti bez obzira da li ima ili nema nekoga u inostranstvu ako time ciljaš na potencijalnu nabavku rezervnih delova.Pouzdani su i dugotrajni a rezervni delovi nisu made in No name ili P.R.C.
Dragan82 što se tiče polovljenja brzina u pitanju je multipower.
 
Nisam mislio Montoya konkretno na tebe vec na sve koji mu se podsmevaju iz ne znam kojih razloga. Delovi za taj JD su mozda skuplji nego za IMT, ali zato traju dok je traktora. Da je srece pa da se na mestu IMT fabrike nalazila ona koja je sad u Manhajnu, a bilo je prilike za to u proslom veku.
 
Интерестантан мали џондика а богам лепа и снага од 56 кс...Делове за џондике се увек могу наћи у америци, јер их верујте ми имају на лагеру аз ве машине не битно које су годиште. О квалитету не треба трошити речи. Кад се једном купи мејд ин УСА траје веома, веома дуго...
 
Matiću ako će čekati na deo 10,20,30 dana a za takav traktor nešto je i teško naći i pri tom lako može da se desi da je i papreno,
onda mu džaba od njegovog kvaliteta i te navodne tehničke prednosti...
verujem da 90% seljaka kojima bi tako nešto došlo u obzir kao jedini traktor u avliji umesto 539 odabrali ovaj drugi
 
Delovi se maksimalno čekaju 7 dana ako ih nema na lageru kod ljudi koji se bave prodajom istih.Delova ima za sve modele samo je potrebno znati kataloški broj i vozi Miško.Cene nekih delova su toliko smešne da je glupo i pisati ali ipak u našem narodu vlada mišljenje kako je J.D jaaaako skup za održavanje.
 
Matiću ako će čekati na deo 10,20,30 dana a za takav traktor nešto je i teško naći i pri tom lako može da se desi da je i papreno,
onda mu džaba od njegovog kvaliteta i te navodne tehničke prednosti...
verujem da 90% seljaka kojima bi tako nešto došlo u obzir kao jedini traktor u avliji umesto 539 odabrali ovaj drugi

Kvaka je u tome sto je veoma retka potreba za delovima!!! Nikad nisam razumeo tu teoriju pri kupovini nekih masina "kupi ovo il ono, jer ima delova na kiosku", cemu se nadati kad vec znas da kupujes nesto sto ce se stalno kvariti!!! Primera radi narucivao sam neke delove za moj kombajn JD koji ima oko 40god. Stiglo je u roku od 3-4dana, ako traje jos toliko godina kao fabricki ja zadovoljan!!! Jeste da su me pitali kuriri brze poste, sta imam u toj kesici pa je tako skupo k'o "droga" ali kvalitet je to!!!
 
Meni je smiješno kad Dragan kaže da će ovaj JD zamijeniti 539 , tako sam protumačio i bilo mi smiješno šta ću , što da se ne zezamo malo ?
Nemisli niko da JD nije vrhunska firma , ali ovaj traktor je sigurno nezahvalan za malog srpskog farmera , prvenstveno zato što je ovo jaaaako rijetka serija , a nemogu vjerovat da je ovo iz 88 god . Dijelove za ovog je definitivno jako teško naći . Ima serija JD manjih traktora koje su jako zastupljene u svijetu i to je nešto drugo.
 
Paore ja nisam upoznat koji model john deerea imas ali da li se stvarno isplati toliko dati samo za popravku?
 
Imam 4755. Da li je isplativo ili ne to je vrlo diskutabilno. Da li je isplativo dati 25000 za novog rusa od 105 ks ?
 
Paor ima mnogo veliki John Deere.

EDIT

Prestiže me. Ja mislim da je isplatiivo jer će taj traktor nakon takvog servisa odraditi dovoljno sati da otplati i sebe i popravku.
 
Delovi se maksimalno čekaju 7 dana ako ih nema na lageru kod ljudi koji se bave prodajom istih.Delova ima za sve modele samo je potrebno znati kataloški broj i vozi Miško.Cene nekih delova su toliko smešne da je glupo i pisati ali ipak u našem narodu vlada mišljenje kako je J.D jaaaako skup za održavanje.
može li neki broj telefona za delove
 
Nazad
Vrh