John Deere

Moram pogledati rezervar ako budemo skidali da vidimo volan, pocto oce nekad da samara malko.

- - - - - - - - - -

Preci cu na plasticne kocke, pa cu videti, kante su ciste jedino burad, ali opet nikad ne stavim crevo do dna u bure kad tocim.
 
Posebno kad posaljes traktoriste iz neke ekonomije i nocu treba da se vrate u maticnu radnu jedinicu a u toku rada pokidali zicu od prednje vuce i ne mogu da je ugase, pa cekaju jutro da mehanicar pospaja sta treba kako bi se ugasila i traktor bio spreman za transport. :osmeh:
Moze i po asfaltu. Samo ne preko 10km/h i nema problema.
 
Pa ko još vozi traktor po asfaltu 10km/h :sta: i pun gas je malo.Prošla su davno ta vremena kad se imalo kade i nigde nije žurilo ,sad sve besno i nestrpljivo...
 
Do 14 km/h prednja vuca radi, posle se automatski iskljucje na novijim modelima. Takodje se pali pri kocenjenju bez obzira na brzinu kretanja. Ako je sve ispravno na pritisak pedale kocnice lampica prednje vuce zasija i ugasi se cim se pusti kocnica. Time se postize efikasnije kocenje.
 
Do 14 km/h prednja vuca radi, posle se automatski iskljucje na novijim modelima. Takodje se pali pri kocenjenju bez obzira na brzinu kretanja. Ako je sve ispravno na pritisak pedale kocnice lampica prednje vuce zasija i ugasi se cim se pusti kocnica. Time se postize efikasnije kocenje.

I da otpadne prednji trap, odavno napustena tehnologija.

 
Nije napuštena, i novi traktori imaju takvo kočenje. Jeftinije je ugraditi senzor, nego diskove i cijelu instalaciju... Ja sam kod sebe to kočenje odmah eliminirao..
 
Koliko ja vidim ovo na snimku je neki "Dojc", a on nije merljiv sa JD :osmeh:
To se desava kad hocete u silu Boga da napravite traktor, a u stvari napravite poluproizvod :ppozdrav:
Na JD to radi odlicno jedino se mora ispostovati odnos zadnjih i prednjih guma, uostalom kao i u svim uslovima.
 
Veliki retko kad, samo 2016. kad je bila ona kaljuga. Kad on vuce prikolicu to izgleda kao da Breznjev vuce Dubravu i onda tu ni nema naglog kocenja.
Mali je redovno u prevozu, ali posto imam vazdusnu instalaciju na prikolici samo malo kad stisnem kocnicu staje sve ma koliko je natovareno.
Ovo kocenje prednje sa prednjom vucom je mnogo potrebnije kad je traktor solo, sa nekom radnom masinom. Imao sam par, da kazem, naglih kocenja u takvim situacijama i to sasvim lepo bude odradjeno. Prakticno se ni ne oseti paljenje prednje vuce pri kocenju mada je primetno.
 
Ne znam samo koliko je pametno pri brzini recimo od 40 na sat kociti i pritom ukljucivati prednju vucu. Ja sam kod mene na zetoru to odmah iskljucio.
 
Paore kolika mu je maksimalna brzina sa tim velikim gumama?
Evo sta kazu starosavne knjige
33blh76.jpg
[/IMG]
 
Koliko ja vidim ovo na snimku je neki "Dojc", a on nije merljiv sa JD :osmeh:
To se desava kad hocete u silu Boga da napravite traktor, a u stvari napravite poluproizvod :ppozdrav:
Na JD to radi odlicno jedino se mora ispostovati odnos zadnjih i prednjih guma, uostalom kao i u svim uslovima.

Nemjerljiva je i brzina tog dajca sa tvojim jd, 4755 je sa 30km/h kornjaca za onog dajca:osmeh:. Zaleti se posteno pa ako ti koci kako treba , pritisni do daske , bas me zanima kako glasno kaze "klang" u mjenjacu kad ukljuci prednju vucu i prednju blokadu diferencijala:haha:, i prenese udarac prednjih guma i svih reduktora u kontra stranu pa nazad u mjenjac:osmeh: .
 
Grabik sto lupas gluposti. Pa nije ta prednja vuca spojena direktno iz menjaca, ona ide preko lamela. Ispade ti sad pametniji od svih inzinjera JD. Sto ne pitas da te zaposle kad imas tako sjajne ideje.
Koliko to Dajc ide kad je ovo nemerljiva brzina, 350 km/h ?
 
@paorpaore preterujes u branjenju JD-a. Da je dobar,dobar je, ali nije samo traktor a sve ostalo poluproizvodi...
 
Retko koji proizvodjac moze da mu pridje, a Dajc sigurno nije taj. Nista vise ne vredi Dajc od Rusa.
Da je srece pa da smo u nekoj normalnijoj zemlji, kao sto nismo.
Svi se kvare, pa i JD, ali je pitanje koliko koji izdrzi. Da nisma video svojim ocima od kakvih materijala su napravljeni ovi novi konkurentski traktori ne bih verovao.
Nikad nisam rekao da ne bih vozio ni jedan drugi traktor osim JD, kao sto je kejs, klas, NH itd, ali i dalje bi tvrdio da od JD nema komlpletnijeg.
Tehnologiju koju je JD primenjivao u svojim traktorima ostali su primenili tek nekoliko godina posle.
Glupo je i raspravljati o nekim stvarima i samo trositi vreme.
 
U selu kod je ove godine kupljeni novi JD 110ks i dajc od 110ks,kaze gazda da se zeznuo sto je uzeo dajca jer nema ni pola snage koliko JD... Ja sam isto vlasnik JD i ovo sto Paor pise je tacno,ja se sa mojim 3650 ne bojim rusa 1221...
 
Nazad
Vrh