Folijarna i prehrana kroz sistem kap po kap

A fitofert kristal bery i teldor sta misljite moze li da se mesa
 
Jutroo. Trazio juce u poljoapoteci neku prihranu da pomesam sa teldorom oni u apoteci dali wuksal suspension calcium. Pa ako.mozete neko da mi sto pre objasni dali smem to da radim sad
 
Ja sam koristio signum pre dve nedelje ali mislio sam sad pred berbu sa ide teldor a kazi mi kalcijum dali smem sad u apoteci mi za prihranu dali kalcium a berba krenula vec
 
Kalcijum utice na cvrstinu ploda, bitniji je ako malinu prodajes u svezem stanju a ako ide za hladnjacu dodaj ga povremeno ali ne moras da preterujes.
Samo vodi racuna ako kalcijum koji si uzeo nije za organsku proizvodnju a dajes ga folijarno on ima neku karencu od dva dana ako se ne varam.
 
Koliko prehrane u sistem je dovoljno za zalivanje, ja stavim po zalivanju 5 kilograma 20 20 20 i rastopim u cisternu od 2000 litara vode i to pustim na 1000 duznih metara polke druga godina, i tako na 7-10 dana, jel to mnogo, malo ili dovoljno???
 
Ide oko 2g po biljci... Bar tako piše na pakovanju... Mada, ne bi trebalo preterivati s'obzirom da ideš na 7-10 dana... Po meni to bi trebalo biti ok količina prihrane za tu dužinu i količinu vode...
 
Da li je ko pustao ureu ili kan ili nitra bor ili bilo sta cvrsto azotno kroz sistem kpk? Zapusava li creva kpk? Mora li da prvo odstoji neko vreme u kanti smesa, pa da se procedi od taloga pa tek onda u sistem? Koju kolicinu pustiti na 1000 litara vode? Bio bih zahvalan na odgovoru ako je neko pustao kroz sistem.
 
Ureu mozes da pustas bez ikakvih problema sa zapusavanjem, ona cak moze bez problema da ide kroz dizne prskalice/atomizera, potrebno joj je veoma kratko vreme da se rastopi.
Ja sam najvise rastapao 50kg u 200L vode, ima negde i taj podatak koliko tacno kg moze da se rastapa u koliko vode..
Amosulfan zorka sabac , moze isto bez problema po kapljace ,ali treba ostaviti dan dva da se dobro rastopi uz mesanje i ostaje nesto taloga na filteru sistema i u buretu ,sto kod rastapanja uree nema.
Amosulfan sam u pocetku koristio bez da odstoji i bilo je zapusavanja ,onda mi je jedan kolega rekao da odstoji dan dva i od tad nema zapusavanja.

Svakako bi bilo dobro da na usisu djubriva imas neko sito/filter i filter na sistemu.
 
Koje doba dana zalivate ,kojom kolicinom vode po duznom metru i koliko puta nedeljno? Koliko dajete prihrane ? Da vidimo iskustva

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh