Folijarna i prehrana kroz sistem kap po kap

21. dan je ono pravo, proklinjes dan sto ti je Bog podario culo mirisa

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Ja prošle godine napunio bure i zaboravio da upotrebim na vreme.:osmeh: Kad sam se setio negde krajem leta, toliko je smrdelo da mi nije palo na pamet da je upotrebim. Kad sam uzeo da promešam koprive nije ni bilo, skroz se raspala i istopila.
Nego, pretpostavlajm da se ta koja stoji 21 dan mora razblaživati, pa ako da koliko vode tada dodati .?.
Inače, meni su komšije na drugoj strani od jednog malinjaka i kupinjaka pa neće psovati, ali mi je drugi malinjak u blizini kuće, pa da možda ne budem sam sebi sve po spisku .?. Ili da me mlada ne oplete i to bez spiska .?.:osmeh:
 
Drago mi je da ima ovoliko komenara, dosta vas je probalo i svi ste zadovoljni rezultatima.
Mada bilo bih dobro ako biste napisali kako ste pravili taj rastvor, i dal' bih imalo neke posledice ako bih stajalo duze od 21 koliko sam shvatio da stoji?
I jeste li primetili razliku u kolicini roda tu gde ste tretirali i na onim redovima gde niste?
Mnogo vam hvala na svim odgovorima
 
Praticu ovu temu najvise zbog dobrih clanova na drugim temama i mog zemljaka uz reku iako nemam nikakvog iskustva sa KPK,nikad ga nisam primenjivao i najverovatnije ga necu ni koristiti.Takve su mikroklimatske i reljefne okolnosti.
Folijarnu prihranu koristim par puta u sezoni i rezultati su vise nego dobri.
 
@Frambuesa jesi li ti koristio koprivu i kako ti se pokazala u takvim uslovima gde joj navodnjavanje ne treba i gde se rose zadrzavaju dugo pretpostavljam?
Kakvi su efekti kod tebe?
 
Recept je relativno jednostavan 1 kg svježe koprive ili nekih 100 g sušene ide na 10 l vode. To stoji dok ne prestane pjeniti, a to zavisi od spoljne temperature. Po završenom vrenju prije korištenja razblažuje se otprilike 1:50 za folijarno tretiranje, a za zalijevanje 1:5 do 20.

E, sad, ja nisam vagao koprivu, nego nasjeckam i punim kantu od 15 l dok ne bude puna, a onda ispunim sa vodom i pokrijem. Kada prestane pjeniti naspem u flaše i poslije koristim po potrebi, uglavnom preko zemljišta i kroz sistem za zalijevanje. Otprilike sam koristio 5 l na 360 biljaka jagoda pred kraj zalijevanja.

Ove godine ću pokušati da vidim efekat kad se upotrebljava kao insekticid, do sad nisam.
 
Ne sme da se koristi ako stoji duze nego sto treba,ja sam prskao tresnjicu sa koprivom koja je stajala oko mesec dana,sutradan se list osusio...Mozda kao herbicid u organskoj proizvodnji :ideja:?
 
Zdravo svima, predvece sam poprskao Polku sa koprivom u razmeri 1:10 znaci na prskalicu od 10 litara sipao sam 1 litak komprive, citao sam da je neko radio u razmeri 1:50 ali meni se to ucinilo slabo da nece imati efekta pa sam pojacao dozu, nadam se da necu imati negativnih posledica, jel imao neko iskustvoo sa ovako jakom koncentracijom?
Inace koppriva mi je stajala nekih 15-tak dana dok nije prestala da peni.
Bio bih vam zahvalan na nekim iskustvimaa.
 
Nista b'ate, ti ces nam biti pokazatelj :D hehehe Javi kako si prosao da mi ne uradimo isto ;) (sala mala) :ppozdrav:
 
E pa ovako, danas sam je gledao dal'ce biti nekih posledica i ja nisam primetio tako da sam i drugu polovinu poprskao, za 10-tak dana cu ici jednu turu kroz sistem samo da mi se zavrsi vrenje.
Nego sta cete vi koristiti od prihraane i kada ste planirali neki fungicid?
 
Meni danas prvi cvetovi, u dan isto kao i.prosle godine

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
@frigi, I ja sam video da formiraju cvetove na jednom delu reda do kuće koji sam ostavio da mi dodje ranije da imamo za klopu...

@Polkic, Pa ja ću prskati za vikend ako me posluže uslovi. Kombinacijom Decis+Quadris+Slavol, a od prihrane 3x20 kad okopam isto ovih dana pre kiše...

- - - - - - - - - -

Kolika je, zar nije rano za cvetanje?

To cvetavaju one što su izbile sa panja...
 
Ako se secam @frigy ima Vilamet tako da njegovi cvetovi su uredu ������
Ja sam greskom uzeo Mankogal 80 koji je fungicid umesto Mortonika za prihranu, sta mislite kakav je kao fungicid da prscem sa njim?
 
E, pa nisam bas siguran... Sad sam citao na sajtu galenike oko njega, ali mi deluje da nije bas to TO za malinu, a i ima veliku karencu... Meni su ostala 2 pakovanja Switch-a od prosle godine ali on nije za plamenjacu i jos neke stvari koje napadaju malinu u ovom momentu tako da cu ostati pri varijanti Decis+Quadris i od prihrane preko lista idem Slavol.

A ja nisam bio zadovoljan tim Murtonikom... Uzmem neki 'Harvest' pred branje (18-5-30) i odusevio sam se koliko su maline dobro reagovale na njega! I to cak u manjoj koncentraciji nego sto je bilo propisano. A na Murtonik nista... Jesi ti bese koristio F.F. Berry kao prihranu prosle godine?
 
E ja sam predvece poprskao sa Mankogalom pa sada sacekacemo a za sledeci tretman cu verovatno Quardis tako da budem siguran, kada preporucujete sledeci tretman?
Pa pazi na Mortonik je odreagovala solidno dobila je bolju boju lista, koristio sam i Bery ali na njemu iskren da budem nisam nista primmetio, vise sam sada primetio posle jednog tretmana koprivom nego od njega.

- - - - - - - - - -

I kada smo vec kod zastite cijeg programa zastite se pridrzavati galenicinog, agrosavin, bayerov ciji vi pratite?

- - - - - - - - - -
 
Ja se pridržavam onoga što su mi rekli ljudi iz rasadnika gde sam uzeo maline i oni tako rade godinama. Ne znam po čijem je programu jbga... :)
 
E, pa nisam bas siguran... Sad sam citao na sajtu galenike oko njega, ali mi deluje da nije bas to TO za malinu, a i ima veliku karencu... Meni su ostala 2 pakovanja Switch-a od prosle godine ali on nije za plamenjacu i jos neke stvari koje napadaju malinu u ovom momentu tako da cu ostati pri varijanti Decis+Quadris i od prihrane preko lista idem Slavol.

Za decis mi je jasno ali kako određuješ koje je vreme pravo za upotrebu Quadrisa?
 
Nazad
Vrh