Folijarna i prehrana kroz sistem kap po kap

Ja prihranjujem sa compovim basfoliar djubrivom 20-20-20 svako zalivanje (na 3 dana) 7,5kg/ha po preporuci, ali bih mozda smanjio unos N i kombinovao ovo djubrivo sa jos nekim na bazi K jer malina u formiranju ploda yahteva najvise kalijuma. Hvale i Myr kalijum od Hoye sa 12% kalijum-oksida, a vidim da je u Krista SOP 51 sa sumporom.
Nisam prelazio sa kalcijumom do sada, a sada posto je krenula berba bi samo produzio vreme zrenja.
 
ja kupio MYR kalijum 1850 din litar ne pada mi na pamet da pustam preko sistema njega samo folijarno u 250-300 litara vode.Bolje uzmi neko drugo djubrivo vodotopivo za sistem
 
Drage kolege ocekuje me prva berba u svetu malinarstva. Resio sam da prihranu vrsim kroz kpk. Koja vodootopiva djubriva bi mi preporucili,kolicina na 30 ari,vremenska raspodela prihrane? Posebno me interesuju yarina djubriva. Hvala unapred
 
Taske imas 2 strane ,procitaj bar to imaneka iskistva nasa sta i kako koristimo,nadam se da ce ti biti od pomoci :ppozdrav:ja cu malo menjati nacin ishrane ove sezone,azot necu bacati uopste rucno sve cu kroz sistem KPK
 
Da li neko moze da ispise cene,ako zna,za sledeca djubriva po kg: yara kristalon 12:12:36,kalcinit,yara krista k,yara krista sop? Unapred hvala
 
Zdravo svima imam jednu malu nedoumicu, posto sam prosle godine krajem oktobra posadio 20 ari maline Polke, i sve sam redovno djubrio do sada, a sada sam planirao da odradim folijalnu prihranu ali se dvoumim izmedju mankogala 20:20:20 ili trainer-a. Pa ako ima neklo iskustva sa ovim preparatima bio bih mu zahvalan da mi ih prenese?
 
Pozdrav....
Pre 5 dana sam obavio prskanje maline sa :Slavol kvadris savanur....sada sam postavio i sistem kap po kap da li bi bilo dobro nesto i korenu da dam od gnojiva? Izdanci su narasli na oko 15 20cm ?
 
Zdravo malinari, posto sam do sada dosta toga procitao o koprivi kao prihrani i folijano i kroz sistem , hteo sam i ovde da cujem ovde vasa iskustva kako bih bio siguran da ona stvarno pomaze?
I jos sam negde nesto malo procitao da se ljuska od jaja moze iskoristiti kao prihrana kalcijumom?
Ljuska treba da se malo ispece i onda samelje i da se tako moze iskoristiti?
Voleo bih da cujem vasa misljenja znacajno biste mi pomogli?
 
Polkic, te ljuske ja stavljam u kompost, a samo njih bi ti trebalo brdo... I morao bi da ih fino usitniš nekim mlinom/blenderom u prah. A ostaviš ih ili na sunce ili u rernu kako bi neutralisao moguće patogene koji bi se razvili u ljusci ako bi ostala duže vreme sveža.
A i ja sam čitao dosta o koprivi i izgleda da radi posao...
 
Jesi li probavao koprivu?
Voleo bih da se jos kolega ukljuci u diskusiju kako bih bili sigurni da zaista pomaze?
 
jesam ja,nije neki efekat bas bio kod ene , p[osto sam samo 2 puta prskao a inace teba svakih 7 dana...Dokazano je da je idealna za malinu ,kroz sistem nece imati veliki efekat
 
Jesi li probavao koprivu?

Nisam. Hteo jesam i bio se nameracio jedan vikend da odem do sume da naberem i spremio i bure i kišnicu (da bude sve po ps-u), medjutim pricah tu sa nekim ljudima koji su spravljali to i kazu da ume da smrdi kao djavo ipo... A ne bih bas da mi neko od komsija jbe mater :osmeh: Osetljivi ljudi iz grada koji su dosli na selo, sve ih razumem ::namigivanje:: Medjutim, iz tog i jos nekih razloga sam na kraju odustao, šalu na stranu, eno ga bure i dalje stoji pa cu videti sad s'proleca da li cu da se predomislim...
 
Koliko je meni poznato,kopriva se koristi za zaštitu biljaka,najzastupljenija je u organskij proizvodnji.
 
U prvih 24 sata ima insekticidne osobine, kasnije nakon vrenja je đubrivo. I treba da smrdi, kopriva je azotno đubrivo i mislim da to što smrdi je neki amonijačni oblik. Ima određenog efekta i kada se primjenjuje preko sistema za navodnjavanje (zalijevanje uopšte). Nisam radio na malinama, jesam na drugim biljkama.
 
Moja iskustva sa djubrivom od koprve jesu sledeca . Koristio sam na jagode kao folijarno djubrivo na tri reda i rezultati su fenomenalni al ne bi savjetovo gdje su malinjaci u naselju jel ce vam komsije **greška sve po spisku od smrada . Ja sam pokuso al posto su mi jagode u naselju komsije se pocele buniti i poprsko ta tri reda i napustio. Nabavite gas masku kad budete cjedili . Smrdi nedaj ti boze
 
Moja iskustva sa djubrivom od koprve jesu sledeca . Koristio sam na jagode kao folijarno djubrivo na tri reda i rezultati su fenomenalni al ne bi savjetovo gdje su malinjaci u naselju jel ce vam komsije **greška sve po spisku od smrada . Ja sam pokuso al posto su mi jagode u naselju komsije se pocele buniti i poprsko ta tri reda i napustio. Nabavite gas masku kad budete cjedili . Smrdi nedaj ti boze
Potpisujem 100%... Ova što sam je koristio folijarno posle 24h je ok, čak i miriše kao čaj od koprive. A ova što je ostavljena da odstoji 15 dana- smrdi jače nego išta smrdljivo što sam u životu pomorisao. Morao sam prosuti jedan deo jer nisam izdržao smrad. I posle godinu dana kad tu prođem čini mi se da osetim smrad.
 
Nazad
Vrh