Ozakonjenje poljoprivrednih objekata

Sale možda nisam bio jasan projekat sam platio 570 e,a takse će biti za prvi sambeni objekat 20000 din,za 2 10000 din i za 7 pomoćnih po 5000 din.
 
Ma okej kolega nisam ja mislio na tebe :ppozdrav:, ja kad sam radio legalizaciju čardaka sa nadstrešnicom (200:cool: radio i upotrebnu dozvolu, projekat i svašta nešto i izašlo me negde oko 65-66000 din sve, za kuću 2014g opet isto plus i rušenje stare kuće, geometar, struja ,voda, gas, projekti za njih i svašta nešto (kao da sam je ja zidao) i izašlo oko 1000 evra.
 
Ljudi jel neko ima nelegalnih objekata a da nije uradio ovo ozakonjenje(ucrtavanje)?meni se deo placa na kom imam objekte ne vodi na meni pa nisam nista pokretao a stiglo mi je resenje o rusenju!jel mogu da mi napisu neku kaznu i da li mogu snositi neke posledice?
 
Nema veze što se ne vodi na tebe ,napišite saglasnost o ozakonjenju objekta..ti možeš da ga ucrtaš na njegovom zemljištu..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Vodi se na nekog coveka od koga smo kupili plac pre 50 godina,tad nije moglo da se prevede zato sto je bilo nako nacionalizovano zemljiste,posle kad je moglo on je umro a naslednike nemozes povatati jer ih ima oko 20!
 
Dok ne prevedes neće katastar moći da upiše objekat na tebe, zajebano što je to teško skupiti. Ako ti to nije zidano, neka ga tako, grade po Bg na divlje pa ne ruše još nikog.
 
Vodi se na nekog coveka od koga smo kupili plac pre 50 godina,tad nije moglo da se prevede zato sto je bilo nako nacionalizovano zemljiste,posle kad je moglo on je umro a naslednike nemozes povatati jer ih ima oko 20!

Tu ćeš morati težim ali legalnim putem po zakonu,pošto nema šanse da prikupiš sve potpise,ići ćeš sa tim da se niko od njih nije žalio (tužba ili tako nešto) u toku gradnje i kasnije,i sa tim papirima u opštinu ne znam o kakvom se objektu radi, pa ti ne mogu reći šta ti sve treba da prikupiš,ali najbolje je da odeš u svoju opštinu gde se radi legalizacija i sa njima se dogovoriš šta sve treba od papira.Ja sam imao isti slučaj sa kućom i trebala mi je gomila papira i kojekavih izjava,ali sam sve izgurao,i sad čekam rešenje iz katastra o ucrtavanju,stim da kad sve završiš,ti ćeš imati pravo svojine nad objektom i zemlje ispod njega,a sve ostalo nije tvoje nego tih naslednika,i to ako hoćeš da rešiš moraćeš sudskim putem.
 
Radi se o ostavama i garazama za masine,nema sambenog objekta!

Moj ti je savet ako možeš da prikupiš saglasnost barem nekih naslednika ili čak prepis ako pristaju što više to bolje,pa onda ostatak papira po njihovom savetu,meni su tražili potvrde iz građevinske inspekcije,suda,potvrda da plaćam porez više godina na tu zemlju i još dosta papira,na primer da imam legalan priključak vode ,struje ... ali kažem meni je u pitanju bila kuća,pa ne znam da li će i tebi to trebati.
 
Vodi se na nekog coveka od koga smo kupili plac pre 50 godina,tad nije moglo da se prevede zato sto je bilo nako nacionalizovano
Тада није било нотара, значи тај уговор оверен од суда је важећи. Ако је плаћен порез имаш и тај печат на уговору ако није мораш сад да платиш и да провериш да ли је извршена конверзија (ако није то је јефтино и брзо). Одеш с' тиме у катастар, сачекаш решење и још 15 дана да постане правоснажно, платиш препис из листа непокретности (то ти издају исти дан) па носи комисији за озакоњење.
 
Nemoj ići na prepis u dogovoru sa naslednicima nego idi na STICANjE ODRŽAJEM !

Lakše, jeftinije, brže !

Mozes li da mi pojasnis sta i kako to ide...? Imamo neku zemlju vlasnici preko 100 godina, medjutim u katastru imam mali problem. Imam 3 suvlasnika (jedan pokojnik-niko nista ne pokrece ne zanima ih to.... ) od kojih svaki ima po 2/90.... Mi to obradjujemo, ali mi samo kvari da nije 1/1 pa mora da se vadi posebno list nepokretnosti za cega god ti treba... Da li se to moze srediti nekako....?


Inace sto se tice legalizacije u mojoj okolini jako slabo ide, slaba zainterenovanost jakooooo, koga god da pitam, svi samo mahnu rukom, ne zanima ih to uopste....
 
Тада није било нотара, значи тај уговор оверен од суда је важећи. Ако је плаћен порез имаш и тај печат на уговору ако није мораш сад да платиш и да провериш да ли је извршена конверзија (ако није то је јефтино и брзо). Одеш с' тиме у катастар, сачекаш решење и још 15 дана да постане правоснажно, платиш препис из листа непокретности (то ти издају исти дан) па носи комисији за озакоњење.

Nisam te bas razumeo.ugovor imamo original,porez placamo redovno na ime tog bivseg vlasnika,dolazi na nasu adresu.mislis da cu moci na osnovu tog ugovora da se u katastru uknjizim kao vlasnik?
 
Mozes li da mi pojasnis sta i kako to ide...? Imamo neku zemlju vlasnici preko 100 godina, medjutim u katastru imam mali problem. Imam 3 suvlasnika (jedan pokojnik-niko nista ne pokrece ne zanima ih to.... ) od kojih svaki ima po 2/90.... Mi to obradjujemo, ali mi samo kvari da nije 1/1 pa mora da se vadi posebno list nepokretnosti za cega god ti treba... Da li se to moze srediti nekako....?


Inace sto se tice legalizacije u mojoj okolini jako slabo ide, slaba zainterenovanost jakooooo, koga god da pitam, svi samo mahnu rukom, ne zanima ih to uopste....




Ranije sam, već, pisao o STICANjU PRAVA VLASNIŠTVA ODRŽAJEM

.
Nisam se bavio tim institutom, a školsko znanje već izdaje...

Prvog advokata parničara za ruku i sve će ti objasniti.

Uglavnom, baš to je ono što tebi treba. A i svima ovima oko legalizacije. Zakon o legalizaciji je i donošen između ostaloga da se razmrsi ta priča o vlasništvu i ODRŽAJ je ključni alat.
 
Nisam te bas razumeo.ugovor imamo original,porez placamo redovno na ime tog bivseg vlasnika,
Мисли се на порез за пренос апсолутних права (2,5% од процењене вредности). Уколико је плаћен на уговору имаш велики, четвртасти штамбиљ и преко њега округли печат. Уколико ниси сигуран правац пореска (да ти кажу колико да платиш ако ниси) па онда катастар на укњижбу.

- - - - - - - - - -

Mozes li da mi pojasnis sta i kako to ide...? Imamo neku zemlju vlasnici preko 100 godina,
Требало би да ту земљу уредно обрађујеш бар 20 год. (да није у парлогу) и да за то имаш сведоке.
У свакој општини би требало да постоји лице за бесплатну правну помоћ па иди распитај се.
 
Moj skolski drugar kod nas u opstini radi na ozakonjenju objekata. Ja sam jesenas krenuo u proces pa sam zbog nedostatka vremena stao. Tada kad sam ja podneo zahtev moglo je sve proci sa nalogom za rusenje izlaskom geometra i nekih par taksi (radi se o supama i stalama). E sada kako kaze,zakon se nesto menja i izgleda da ce morati projektant ici za sve gradjevine vece od 100 kvadrata.
 
Nazad
Vrh