Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 60 od 63

Tema: Ozakonjenje poljoprivrednih objekata

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    4,379
    Zahvalio se
    4,373
    Zahvaljeno 3,542 puta na 1,380 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mi smo u drugoj državi izgleda.

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,500
    Zahvalio se
    3,964
    Zahvaljeno 2,724 puta na 1,485 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Sale možda nisam bio jasan projekat sam platio 570 e,a takse će biti za prvi sambeni objekat 20000 din,za 2 10000 din i za 7 pomoćnih po 5000 din.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    4,379
    Zahvalio se
    4,373
    Zahvaljeno 3,542 puta na 1,380 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma okej kolega nisam ja mislio na tebe , ja kad sam radio legalizaciju čardaka sa nadstrešnicom (200 radio i upotrebnu dozvolu, projekat i svašta nešto i izašlo me negde oko 65-66000 din sve, za kuću 2014g opet isto plus i rušenje stare kuće, geometar, struja ,voda, gas, projekti za njih i svašta nešto (kao da sam je ja zidao) i izašlo oko 1000 evra.

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Zahvaljeno 930 puta na 180 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ljudi jel neko ima nelegalnih objekata a da nije uradio ovo ozakonjenje(ucrtavanje)?meni se deo placa na kom imam objekte ne vodi na meni pa nisam nista pokretao a stiglo mi je resenje o rusenju!jel mogu da mi napisu neku kaznu i da li mogu snositi neke posledice?

Član MarkoSreta avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,255
    Zahvalio se
    565
    Zahvaljeno 432 puta na 190 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nema veze što se ne vodi na tebe ,napišite saglasnost o ozakonjenju objekta..ti možeš da ga ucrtaš na njegovom zemljištu..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
    Šta će meni konji vranci,šta će meni tolki lanci kad mi fale tvoji poljubci

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    27,332
    Zahvalio se
    268
    Zahvaljeno 8,443 puta na 4,640 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Svima je stiglo rešenje o rušenju ne brini o tome.Kod geometra i polako kreni u legalizaciju.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Matic na ovoj poruci:

novii (24-12-18)

Član vladimir92 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    2,566
    Zahvalio se
    691
    Zahvaljeno 661 puta na 353 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Na koga se vodi to zemljište, na komšiju ili iz familije nekog? Za pomoćne objekte samo geometri izlaze, ne treba arhitekta.

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Vodi se na nekog coveka od koga smo kupili plac pre 50 godina,tad nije moglo da se prevede zato sto je bilo nako nacionalizovano zemljiste,posle kad je moglo on je umro a naslednike nemozes povatati jer ih ima oko 20!

Član vladimir92 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    2,566
    Zahvalio se
    691
    Zahvaljeno 661 puta na 353 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Dok ne prevedes neće katastar moći da upiše objekat na tebe, zajebano što je to teško skupiti. Ako ti to nije zidano, neka ga tako, grade po Bg na divlje pa ne ruše još nikog.

Član markokurjega avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    2,975
    Zahvalio se
    400
    Zahvaljeno 2,022 puta na 594 poruka
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mladen87 Pogledaj Poruke
    Vodi se na nekog coveka od koga smo kupili plac pre 50 godina,tad nije moglo da se prevede zato sto je bilo nako nacionalizovano zemljiste,posle kad je moglo on je umro a naslednike nemozes povatati jer ih ima oko 20!
    Tu ćeš morati težim ali legalnim putem po zakonu,pošto nema šanse da prikupiš sve potpise,ići ćeš sa tim da se niko od njih nije žalio (tužba ili tako nešto) u toku gradnje i kasnije,i sa tim papirima u opštinu ne znam o kakvom se objektu radi, pa ti ne mogu reći šta ti sve treba da prikupiš,ali najbolje je da odeš u svoju opštinu gde se radi legalizacija i sa njima se dogovoriš šta sve treba od papira.Ja sam imao isti slučaj sa kućom i trebala mi je gomila papira i kojekavih izjava,ali sam sve izgurao,i sad čekam rešenje iz katastra o ucrtavanju,stim da kad sve završiš,ti ćeš imati pravo svojine nad objektom i zemlje ispod njega,a sve ostalo nije tvoje nego tih naslednika,i to ako hoćeš da rešiš moraćeš sudskim putem.
    Ljudi su gusto posejani, ali su retko nikli

12. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku markokurjega na ovoj poruci:

novii (24-12-18)

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Radi se o ostavama i garazama za masine,nema sambenog objekta!

Član markokurjega avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    2,975
    Zahvalio se
    400
    Zahvaljeno 2,022 puta na 594 poruka
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Radi se o ostavama i garazama za masine,nema sambenog objekta!
    Moj ti je savet ako možeš da prikupiš saglasnost barem nekih naslednika ili čak prepis ako pristaju što više to bolje,pa onda ostatak papira po njihovom savetu,meni su tražili potvrde iz građevinske inspekcije,suda,potvrda da plaćam porez više godina na tu zemlju i još dosta papira,na primer da imam legalan priključak vode ,struje ... ali kažem meni je u pitanju bila kuća,pa ne znam da li će i tebi to trebati.
    Ljudi su gusto posejani, ali su retko nikli

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Sutra cu ici da se raspitam!hvala ti u svakom slucaju!

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    1,583
    Zahvalio se
    880
    Zahvaljeno 657 puta na 387 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Nemoj ići na prepis u dogovoru sa naslednicima nego idi na STICANjE ODRŽAJEM !

Lakše, jeftinije, brže !

17. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku bradonja s petokrakom na ovoj poruci:

DraleTD (23-12-18)

Član YT1RDI avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,460
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 512 puta na 320 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Vodi se na nekog coveka od koga smo kupili plac pre 50 godina,tad nije moglo da se prevede zato sto je bilo nako nacionalizovano
    Тада није било нотара, значи тај уговор оверен од суда је важећи. Ако је плаћен порез имаш и тај печат на уговору ако није мораш сад да платиш и да провериш да ли је извршена конверзија (ако није то је јефтино и брзо). Одеш с' тиме у катастар, сачекаш решење и још 15 дана да постане правоснажно, платиш препис из листа непокретности (то ти издају исти дан) па носи комисији за озакоњење.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    910
    Zahvalio se
    105
    Zahvaljeno 155 puta na 103 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: bradonja s petokrakom Pogledaj Poruke
    Nemoj ići na prepis u dogovoru sa naslednicima nego idi na STICANjE ODRŽAJEM !

Lakše, jeftinije, brže !
    Mozes li da mi pojasnis sta i kako to ide...? Imamo neku zemlju vlasnici preko 100 godina, medjutim u katastru imam mali problem. Imam 3 suvlasnika (jedan pokojnik-niko nista ne pokrece ne zanima ih to.... ) od kojih svaki ima po 2/90.... Mi to obradjujemo, ali mi samo kvari da nije 1/1 pa mora da se vadi posebno list nepokretnosti za cega god ti treba... Da li se to moze srediti nekako....?

Inace sto se tice legalizacije u mojoj okolini jako slabo ide, slaba zainterenovanost jakooooo, koga god da pitam, svi samo mahnu rukom, ne zanima ih to uopste....

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: YT1RDI Pogledaj Poruke
    Тада није било нотара, значи тај уговор оверен од суда је важећи. Ако је плаћен порез имаш и тај печат на уговору ако није мораш сад да платиш и да провериш да ли је извршена конверзија (ако није то је јефтино и брзо). Одеш с' тиме у катастар, сачекаш решење и још 15 дана да постане правоснажно, платиш препис из листа непокретности (то ти издају исти дан) па носи комисији за озакоњење.
    Nisam te bas razumeo.ugovor imamo original,porez placamo redovno na ime tog bivseg vlasnika,dolazi na nasu adresu.mislis da cu moci na osnovu tog ugovora da se u katastru uknjizim kao vlasnik?

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    1,583
    Zahvalio se
    880
    Zahvaljeno 657 puta na 387 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: SaleCar Pogledaj Poruke
    Mozes li da mi pojasnis sta i kako to ide...? Imamo neku zemlju vlasnici preko 100 godina, medjutim u katastru imam mali problem. Imam 3 suvlasnika (jedan pokojnik-niko nista ne pokrece ne zanima ih to.... ) od kojih svaki ima po 2/90.... Mi to obradjujemo, ali mi samo kvari da nije 1/1 pa mora da se vadi posebno list nepokretnosti za cega god ti treba... Da li se to moze srediti nekako....?

Inace sto se tice legalizacije u mojoj okolini jako slabo ide, slaba zainterenovanost jakooooo, koga god da pitam, svi samo mahnu rukom, ne zanima ih to uopste....

Ranije sam, već, pisao o STICANjU PRAVA VLASNIŠTVA ODRŽAJEM

.
    Nisam se bavio tim institutom, a školsko znanje već izdaje...

Prvog advokata parničara za ruku i sve će ti objasniti.

Uglavnom, baš to je ono što tebi treba. A i svima ovima oko legalizacije. Zakon o legalizaciji je i donošen između ostaloga da se razmrsi ta priča o vlasništvu i ODRŽAJ je ključni alat.

Član YT1RDI avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,460
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 512 puta na 320 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Nisam te bas razumeo.ugovor imamo original,porez placamo redovno na ime tog bivseg vlasnika,
    Мисли се на порез за пренос апсолутних права (2,5% од процењене вредности). Уколико је плаћен на уговору имаш велики, четвртасти штамбиљ и преко њега округли печат. Уколико ниси сигуран правац пореска (да ти кажу колико да платиш ако ниси) па онда катастар на укњижбу.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: SaleCar Pogledaj Poruke
    Mozes li da mi pojasnis sta i kako to ide...? Imamo neku zemlju vlasnici preko 100 godina,
    Требало би да ту земљу уредно обрађујеш бар 20 год. (да није у парлогу) и да за то имаш сведоке.
    У свакој општини би требало да постоји лице за бесплатну правну помоћ па иди распитај се.

Moderator Dobrinčan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Poruka
    2,857
    Zahvalio se
    720
    Zahvaljeno 2,134 puta na 606 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Moj skolski drugar kod nas u opstini radi na ozakonjenju objekata. Ja sam jesenas krenuo u proces pa sam zbog nedostatka vremena stao. Tada kad sam ja podneo zahtev moglo je sve proci sa nalogom za rusenje izlaskom geometra i nekih par taksi (radi se o supama i stalama). E sada kako kaze,zakon se nesto menja i izgleda da ce morati projektant ici za sve gradjevine vece od 100 kvadrata.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.