Ozakonjenje poljoprivrednih objekata

Ja sam podneo zahtev kada je bila prva leg.(Velja)kao besplatna.To je Ustavni sud poništio i ja zaboravio.U međuvremenu sam izgradio još jednu halu ali zbog pokrivenosti parcele nisam dobio UTU uslove(pokrivenost može biti 40% a kod mene 85%)plus zakačio se sa komšijom.Dobijam obaveštenje da podnesem dokumentaciju jer je donesen novi pravilnik(geo snimak,elaborat ,skice ,zapisnik,izjava...) suprer! Sve skupio platio i odneo.Dobijam da platim neke takse za unjiženje i kataster oko 40 000,platio ,odneo pre dve godine zaboravio legalizaciju ,a sa komšijom se skroz posvađao(zbog drugih stvari ne zbog međe)
Pre dva meseca od istog organa dobijam zatev za dopunu dokumentacije( gl.projekat ,utu uslovi ,saglasnost komšije,potvrde od licenciranih izvođača raznih ...)
Pre neki dan došla deca da popisuju objekte ,na mom placu nema ništa legalno.Donesem papire za kuću građenu 92., prepisali brojeve sa svih rešenja,kažu nemaju oni pojma ni o čemu,samo pišu.
Sami zaključite šta će biti sa ovim ozakonjenjem(izlizali su termin legalizacija ovo zvuči ozbiljnije i preteće)
 
El su poceli kod vas da popisuju objekte,supe,pusnice,stale,obore,kucice za pse..?!
Kod nas na radiju se vrti obavestenje da pustamo komisije na imanje da nam popisuju i da budemo pokorni...
 
Kod mene su bili pre par meseci nista specijalno popisivali su sta je izgradjeno od cvrstog materijali i gde postoje temelji i izbrisano ono sto smo srusili.Imaju kopiju plana iz katastra i uporedjuju stanje na terenu.Nadstresnjicu sto sam pustio od cardaka metalna konstrukcija nije upisana jer nema zidova sa 3strane.
 
Ne znam da li to da pustam na imanje...Stice se utisak da kada im god zafali para-ajde na selo!
Ajde gradjevinski objekti,ali pusnice,kucice za pse,supe za drva?!Pa dokle bre vise?!
A niko da dodje da pita da li treba nesto da se pomogne ili da dodju da daju nesto...
 
Ljudi , jeste da je malo off topic ali ne znam da li znate. Ako se fizicko lice bavi poljoprivredom - pg, I IMA objekat za mehanizaciju tj taj objekat je u sklopu poljoprivredne delatnosti, na taj objekat se ne place porez na imovinu. Ja tako odradio, odneo sam potvrdu o akt.poljo.gazdinstvu I dokumenta za legalizaciju ( gde pise da je to za poljoprivrednu mehanizaciju) ta povrsina mi ne ulazi u obracun.
 
Već sam pisao da će knjigovođa za komunikaciju sa "državom" u svakom pogledu, pa i u pogledu domaćih subvencija, postati neophodan.

Neophodan na način kako ti je sad neophodan arhitekta za legalizaciju ili dozvolu za gradnju.

12 meseci po 50 evra je 600 evra godišnje.

300 evra kurs za knjigovođu, 300 evra knjigovodstveni program. Curicu iz kuće za ruku pa na kurs.

Za godinu dana investicija se otplatila. Plus što može raditi i za komšiluk i imati svoj dinar.

Plus kad ti zatraži pare za šminku, ti zagrmiš: pa sunce ti tvoje jel te ja školovah i na kurs slah da bi ti i dalje od mene pare tražila ?

Plus, ako je ta "curica" tvoja žena... Tvoje zadovoljstvo da krivicu za sopstvene promašaje prebaciš na knjigovođu će biti nemerljivo...
Bradonja zapazio sam u nekoliko tema da pominjes legalizaciju objekata. Izvinjavam se za of topic, hteo sam da te pitam jel kod vas punom parom krenula legalizacija?
 
Meni danas stiglo rešenje o uknjižbi.Legalizacija pokrenuta neposredno nakon dobijanja rešenja o rušenju objekata.Kako mi rekoše u firmi koja mi je radila odziv je minimalan odnosno slab.
 
Matiću, ajde molim te iznesi deo oko broja objekata, površine parcele, površine objekata, stepena izgrađenosti parcele... ?

Ja se sudaram sa lokalnom administracijom po nekim pitanjima, tipa nije praxa, ovo ono, a već sam snimio neke stvari koje su praxa tipa desamtuja. A i elemente fundamentalnog nepoznavanja propisa, totalnog amaterizma, javašluka i svake druge nestručnosti za posao kojim se bave. A i moji partizani nisu cvećke.
 
Šta bi na kraju s "ozakonjenje"?
Daj napiši kako si prošao, da se i mi ostali malko nerviramo...
Unapred...I nas to čeka pre il kasnije....
 
Poslednja izmena:
Nisam zaboravio pa da napišem.Nakon posete građevinskog inspektora na kućnu adresu stigla su 3 koverta za jelte 3 nelegalno izgrađena objekta.Kontaktirao sam lokalni geodetski biro neposredno po dobijanju koverata i realizacija je krenula.U našoj opštini Pećinci ozakonjenje objekata vrši se bez izrade projekata(planova).Nije bitno kolika je kvadratura objekta jer je cena po objektu fiksna i iznosi 5.000 rsd.Geometar je došao,izmerio objekte detaljno i nacrtao skicu.Nakon nekoliko nedelja zvao je da se ide po elaborat u kojem se nalazi sve jasno ucrtano i izmereno sa svim potrebnim podacima za katastar i za tu svoju uslugu naplatio je 35.000 rsd od kojih su 15.000 rsd za 3 objekta(kako rekoh 5.000 po objektu)i 20.000 rsd za njegov rad merenja,izlaska na teren,izradu elaborata.Sa tim elaboratom ide se u opštinu u odeljenje za urbanizam gde se predaje elaborat i plaća taksa za ozakonjenje na 3 posebna žiro računa u iznosu od 5.000 rsd zbirno.Nakon toga oni šalju sve u katastar po službenoj dužnosti i čeka se rešenje iz katastra.Još sam morao da platim 800 rsd po objektu(ukupno 2.400 rsd)za brisanje starih objekata u katastru kako bi mogli da ucrtaju nove.Na kraju ozakonjenje je koštalo 35.000+5.000+2.400=42.400 rsd.
 
Kako se to ozakonjenje moze vrsiti bez izrade projekta? Prvi put cujem da moze tako. Da li je to samo za poljoprivredne objekte ili i za garaze,radionice?
 
Ja ocekujem geometre da dodju u toku februara,ali koliko sam razumeo mora projekat i za garaze i supe koji kosta 1 e po kvadratu a za stambeni prostor naplacuju 1,5 e po kv.
 
Nazad
Vrh