Ozakonjenje poljoprivrednih objekata

marrkoo

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2012
Poruka
537
Lokacija
Gajdobra
Pozdrav svima,ako je neko radio ozakonjenje hale,pomomocnog objekta i sl.
Bio bih mu zahvalan na informacijama.
 
Ne zna se jos sa ce biti sa tim pomocnim objektima.Mislim da nece morati da se radi ozakonjenje za drvene objekte i obicne šupe.
Uskoro ce komisija krenuti sa popisivanjem pa ce se posle znati vise.
 
Komisije krenule. Naravno prvo po obodima naselja. Javljam o nalazima, od famoznog satelitskog snimka nema ni traga. Tačnost za porez.
 
Gledao sam neku zenu iz ministarstva u Dobroj zemlji gde kaze da ozakonjenju podlezu i septicke jame, bunari, pusnice za meso, stale, druge pomocne objekte da i ne pominjem.
 
po novome 100 kvad 5000din,200 kvad 10 000 din,300 kvad 15 000 din,tu nije problem to platiti,veci problem se stvara kad dodje porez na to
 
Gledao sam neku zenu iz ministarstva u Dobroj zemlji gde kaze da ozakonjenju podlezu i septicke jame, bunari, pusnice za meso, stale, druge pomocne objekte da i ne pominjem.
Ucrtali su mi i rupu za stajnjak a ne samo svinjce i šupe
Gumeni to što ti kažeš to je samo krajnja taksa za upis ali treba platiti sve ostalo pre nego dodje do upisa
 
Kada je Duliž krenuo sa legalizacijom ja sam podneo zahtev,geometri mi uradili premer svega u avliji pre 6 meseci posle silnih natezanja i ustezanja platio sam da se sve to završi i upiše 67000 din,rešenje još nisam dobio. Upisan je ranije bio samo 2 stambena objekta i neki pomožni objekti koji nisu tu od kada sam se ja uselio.Sada je dodato jedan stambeni objekat,10 pomoćnih između kojih je supe,garaže,svinjac ,poljski vc,ambar i neka streha .
Boks za pse nisu.
 
[h=2]Сателитски снимак одређује судбину помоћних објеката[/h]
Помоћне објекте на селу – амбаре, пушнице, оборе за стоку, грађевински инспектори неће пописивати тако што ће обилазити терен, него ће користити сателитски снимак. Ова новина је уведена како би се убрзало евидентирање бесправних објеката.

– Највећи проблем пописа у готово свим општинама су помоћни објекти јер се много времена губи обиласком сеоских подручја. Када уђу у процес озакоњења власници неће морати да обезбеде елаборат геодетских радова него копију плана. Тако ће уштедети, што и јесте сврха овог закона да максимално растерети све оне који су градили за сопствене потребе – објашњава Александра Дамњановић, државна секретарка.


http://www.politika.rs/scc/clanak/366403/Legalizovano-svega-30-000-objekata
 
Sada sam gledao Dobru zemlju i gostovao je jedan covek kojem je odrezano 36 000 din za odvodnjavanje njive od 64 ara,a kazu i da ce biti 5 000 din za svaku supu,nadstresnjicu,poljski wc...Kao samo u Zajecaru za ne znam koji vremenski period,po obodima grada 9 000 objekata puta 5 000 din i ljudi sami zovu da im se sve popise sa sve kucicom za psa i srecni su sto placaju da bi sve bilo po zakonu,jer je sve drugo u ovoj zemlji po zakonu,a samo ovo strci?!!!!
 
Svi ćemo biti tako srećni.

I ja imam sličnu situaciju sa nadstrešnicom na metalnim stubovima od ~60kvm koja je podignuta pre 15tak godina. Koliko sam uspeo da se informišem imam sledeće opcije:

1. Čekam da prođe popisivanje, imaju satelit snimak, pa će na osnovu neke odokativne procene za te nelegalne objekte sagrađene pre ko zna dozvoliti legalizaciju. Tj postojaće rok za prikupljanje dokumentacije i plaćanje taksi i objekT postaje legalan.

2. Krenem da papirološki "gradim" nadstrešnicu od 0, projekat, dozvole, takse i šta sve ide uz to.

Naravno sve je zakukuljeno i zamumuljeno i nepoznato je koliko šta košta i koje sve papire treba prikupiti. Znam sigurno da im novaca treba, i da neće biti džaba...
 
Ja konačno sve završio još samo da dobijem od katastra potvrdu da je sve upisano, e sad kako sam očekivao da će koštati mislim da mi i nije puno izašlo
 
Рецимо да све то (пројекат-скица затеченог стања, геодетски снимак, износ озакоњења) изгурамо. Долази главна, вечита (ако остану ови) цака. Земљиште на коме се налази објекат из пољопривредног прелази у гтрађевинско. Тај што је јутрос гостовао код Уроша је из Старчева и тих 34.000 које је добио да плати је за одводњавање грађевиснког земљишта без обрзира што је то човеку њива која је често у парлогу.
Мој међаш има на својој парцели озакоњен објекат од петнаестак квадрата и дошло му је да плати 20 пута већи износ за одводњавање него да нема тај објекат. Чекамо следећу годину да видимо колико ће му стићи за порез јер је сад то сврстано у грађевинско земљиште. На решењу не постоји правни лек у виду жалбе већ те упућују на тужбу.
 
Jasno ko dan,sad treba svi da se radujemo jer eto svi objekti nam legalni za neke "male" pare a onda kad ta tzv. legalizacija prodje na celoj teritoriji lepo ima da nam roknu poreze koji ce jalda opet da budu jako mali i mi opet svi srecni :) E tu nastaje problem ,verujem da to nece biti neka ogromna lova(mada ko zna)ali to je opet samo jos jedno od uzimanja para iz naseg dzepa pri cemu prihodi od nase drzave ostaju isti ili manji a rashodi samo veci ... I onda glavna vest kako imamo suficit u budzetu kao nikad do sad :)

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam tek podneo zahtev za legalizaciju. Rekli su mi da je red dugacak i da cu se nacekati,mada se i ne zurim. Drugar koji je legalizovao 2 svinca i mislim jednu supu,ako me secanje dobro sluzi preko 200 kvadrata rece da ga je izaslo 700€.
 
Nazad
Vrh